Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Regulacja obrotów poprzez rive działa , ale sterowniki wogóle nie poprawiają błędów i zero optymalizacji.

Używam EVGA precision, ale chyba wrócę do rivki i do starszych sterowników, bo na tych z 30% fps mniej w css. Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie coś tryb 3D nie wstaje na tych 180.42, grając w csa nie podbija taktów z 2D.

W Farcry2 nie działa dx 9 :(. DX 10 działa dość szybko(wbudowany bencz:średni fps 52) , szybciej niż dx 9(fps 48) w 178.24 WHQL, ale co z tego jak wywala się sterownik ekranu :(. Wogóle włąśnie zauważyłem , że w Farcry2 w końcu DX10 chodzi szybciej od DX9 :).

EDIT:

Tak wygląda dowód nie przechodzenia karty w tryb 3D :(.Zdarza się to dość często.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 180.42 od Side nie mozna wlaczyc/wylaczyc PhysX bo nie ma zakladki w sterach - moze to przeoczenie lub mialo tak byc :]

Tak ma być , physix jest cały czas włączone. Także nie wiem czy jest sens kombinować coś w tym temacie , skoro i tak względem niemodowanych wydajność wzrasta ok. 5% w grawie 2 z physix - obciążenie procka spadło.

 

Po vistą z tego co oblukałem w wic dx10 wydajność wzrosła ok 10% oraz warhead dx10 ok 4% względem niemodowanych.

 

 

http://www.beforedark.co.uk/cms/reviews/7-...772-driver-test - lista zmian zapodana z 178.13 xp niezła ściema i jest to test sterów 64bit vista , szkoda , że nie porównał do stockowych 177.72 pod vistą 32bit to by go z butów wyrwało :lol2:

 

Szkoda , że focus nie wypuścił jeszcze porównania sterów być może wypuści odrazu porównanie pod xp i vistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być , physix jest cały czas włączone. Także nie wiem czy jest sens kombinować coś w tym temacie , skoro i tak względem niemodowanych wydajność wzrasta ok. 5% w grawie 2 z physix - obciążenie procka spadło.

 

[...]

spoko, to ze jest wlaczony to sie domyslilem i tez sprawdzilem :) - tylko myslalem, ze ta zakladke przez przypadek pomineles :] (mi to nie potrzebne, ale jakiemus gronie testerow Vantage moze sie przydac :P)

 

 

btw. 180.43 daja chyba lepsza wydajnosc w FarCry 2 srednio o 1-2 fps wzgledem 180.42... sprawdzal to ktos?

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w dx9 jest ok, natomiast z dx10 są takie oto problemy. Jak Ci się uda w Crysis w dx 10 zrobić alt+tab i normalnie potem wrócić do gry to stawiam browara ;).

Ja się piszę na piwo :) mi się udało na 180.43 ale w crysis warhead.Zwykłego crysisa później zobaczę.DX10 oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak że po alt+tab normalnie mogę przełączać sie między oknami programów.Ale jak chcę przełączyć na crysisa to włącza się w oknie na pełnym ekranie,trzeba dać alt+enter żeby wrócić do pełnego ekranu.U mnie to tak działa vista 64bit crysis i crysis warhead.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jak zwykle mam problem... napiszcie mi instrukcję jak powinno się usuwać stare sterowniki i instalować nowe krok po kroku...

Ja zrobiłem to w ten sposób ... Uruchomiłem komputer w trybie awaryjnym usuwając w panelu sterowania NVIDIA, nastepnie juz normalnie wlaczylem komputer i wlaczylem program Driver Cleaner .NET czyszczac wszystko Nvidi i program poprosil o ponowne uruchomienie komputera wiec ok...

Gdy juz sie komputer normalnie uruchomil odpalilem instalke sterownikow 180.43 z guru3d ... wyskoczyl komunikat czy aby napewno chce zainstalowac , potwierdzilem i instalator stanął w połowie... i tak mógłbym czekać jeszcze długo... pasek przelatuje cały czas zatrzymując się na połowie. ALT +CTRL+DEL po zakończeniu PhysX costam costam.exe instalator dobiega do końca i piszę, że sterowniki się poprawnie zainstalowały... No i niby tak jest ale raczej bez physix bo wynik w marku spadł...

 

System Windows Vista 32bit Ultimate

Stare sterowniki by Side 180.42

Nowe 180.43 z guru3d

 

Pomóżcie bo nie wiem jak to zrobić co by dobrze było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem jeszcze raz instalator, i z TEMP wyciagnalem sama Instalke Physx ktora sie normalnie zainstalowala i spoko ;)

 

Wynik w 3dMark Vantage z 5604 wyskoczył na 7219 więc różnica w marku zauważalna ;)

 

Jednak moj sposob nie jest najgorszy bo dziala tylko ta instalka physx cos psioczy ze niechce sie wlaczyc razem z instalatorem sterownikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie żenua straszna te 180.43 po 20 minutach ni z gruchy ni z pietruchy grając w Dead space karta przechodzi w tryb 2D , robię alt tab i w rivce na wykresie rzeczywiście takty 2D. Wracam do gry fps dalej mizerny :(, alt tab znowu i karta poprostu nie wchodzi na takty 3D. Lipa po całości te sterowniki. Pierdzielę powracam do 178.24 przynajmniej tam mam stabilne takty 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregor u ciebie ewidentnie coś jest nie tak grałem i przełączałem się w dead space i wracałem ponownie i nie było żadnych spadków.Może po prostu pod najnowsze grafy coś jest jeszcze niedopracowane.Zresztą to są stery beta więc zawsze może być jakiś bug.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...