Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

To musisz pozostać przy 185.20 , bo te mają zmiany dla hdmi(seria 185) i jeszcze 185.26 - tylko pod viste 64bit. Ale spróbuje coś pokombinować , pod warunkiem , że używasz xpeka :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no side możesz naprawić nowe stery :rolleyes: ostatnie twoje pobiły na łeb u mnie.182.47,i 182.08wh,,, na łeb red alert chodził bez porównania lepiej gładziutko . tylko w fear miałem czasem taki spadek do 1fps przez około 5 sekund ale rzadko.dodam że w wersji 182.081.11 w fear i comany of heroes ten lag trwał 20sekund,w wersji 182.08 1 tylko sekunde w company.wiesz może czemu tak sie działo , cosik z texturami moze.grempa 7300gt agp. po zatym howx chodzi malina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zglosic problem ze sterami Forceware 185.68 dla XP 32bit, ktory objawia sie dlugim wchodzeniem do windowsa. Podczas ladowania do windy, a dokladnie mowiąć przed ekranem wyboru użytkownika przez kilka minut (2-3 moze wiecej...) mam czarny obraz i dopiero po tym czasie pokazuje sie ekran logowania na konto.

Jaki numer mialy wczesniejsze stery Forceware XP 32bit i gdzie je mozna znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te stery pod win7 to kupa , trzeba używać od visty , te od win7 wprowadzają tylko wddm 1.1 - delikatnie mniejsze użycie ramu przy korzystaniu z aero , bo karta oblicza cały pulpit - okna , cienie itd oraz wykorzystywana jest pamięć karty.

 

Dodałem 185.68 XP 32bit Ver 1.1 - problemy z długim startem oraz w przypadku G80 powinny zniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, bede dzialac na vistowskich sterach.

Co do aero w win7...czy karta ma szanse przejsc w tryb 2d ?, bo caly czas chodzi na 3d nawet, gdy nic nie robie. To wina aero ?.

Mowa oczywiscie o win7 +gtx 285.

W xp 2d wlancza sie w pare sekund.

 

EDIT:

 

Wlasnie przeinstalowalem stery z win 7 na vistowskie i jest 2d :).

Nie wiem dla czego wczesniej tak nie bylo.

 

EDIT:

 

Juz wiem dla czego karta pracowala caly czas w 3d w win 7 :)....

Po zainastalowaniu aktualizacji wgral sie plik wddm 1.1, ktory od razu przerzuca karte do trybu 3d.

Odinstalowanie i zainstalowanie sterownika rozwiazuje problem.

 

Side.....da sie to jakos obejsc ?, czy po nastepnej aktualizacji win 7 znowu bede musial reinstalowac sterowniki.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich!!

Wgrano mi dzisiaj nowy bios do Karty Palit 9800GT i mam problem poniewaz ten bios nie potrafi pracowac w trybie 2d/3d (na starym biosie po ustwieniu odpowiednio suwaków w rivatuner karta zarzadzala 2d/3d). Co moze byc przyczyna tego typu rzeczy. Ponizszy screnn z Nibitora przedstawia ze karta ma Ustawione inne parametry zegara i pamieci w 2d i 3d.

Dołączona grafika

Sideband jako ze Ty masz pojecie o tym, moze cos bys poradzil. z gory dzieki

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam wszystkich!!

Wgrano mi dzisiaj nowy bios do Karty Palit 9800GT i mam problem poniewaz ten bios nie potrafi pracowac w trybie 2d/3d (na starym biosie po ustwieniu odpowiednio suwaków w rivatuner karta zarzadzala 2d/3d). Co moze byc przyczyna tego typu rzeczy. Ponizszy screnn z Nibitora przedstawia ze karta ma Ustawione inne parametry zegara i pamieci w 2d i 3d.

Sideband jako ze Ty masz pojecie o tym, moze cos bys poradzil. z gory dzieki

Na egiełdzie jest jak odblokować tryb 2D wkartach na G80 i G92. Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zmodyfikowałem ostatnio bios karty wg poradnika by Side, aby w trybie 2D karta pracowała z mniejszą częstotliwością i napięciem. Wszystko niby działa cacy, ale po wyłaczeniu gier pokazuje sie czarny ekran. To samo przy alt+tab. Nie wiem czy ma na to wpływ zainstalowany sterownik smilies/scratchhead.gif

Obecnie używam 185.68 XP 32bit Ver 1.1 by Side.

 

Pozdrawiam

ProVis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dodać pośredni tryb Throttle - daj takty i napięcie takie same jak w trybie 2d.

 

Nowe stery na stronce.

 

Zmiany Vista/Win7:

 

- jeden sterownik dla obu systemów , tylko inny inf dla win7 w folderze inf's

 

- współpracuje z Riva Tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszly nowe stery od nvidi oficjalne 185.85 tylko ze lipa bo na nich riva tuner nie dziala i nie moge krecic karty jest na to jakis sposob ?? , czy trzeba czekac na nowy riva tuner ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyszly nowe stery od nvidi oficjalne 185.85 tylko ze lipa bo na nich riva tuner nie dziala i nie moge krecic karty jest na to jakis sposob ?? , czy trzeba czekac na nowy riva tuner ??

Właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki 185.85 i nie mam takiego problemu z riva tuner'em [v2.24] tak jak na wcześniejszych whql'ach tak i na tych rt działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki 185.85 i nie mam takiego problemu z riva tuner'em [v2.24] tak jak na wcześniejszych whql'ach tak i na tych rt działa.

Zgadza się, RivaTuner 2.24 nie działa z 185.85, ale znalazłem rozwiązanie:

W zakładce "Power user" pod "RivaTuner / System" jest wpis ForceDriverVersion, trzeba nadać jemu wartość 18585, a wtedy zadziałają profile i da się normalnie podkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, RivaTuner 2.24 nie działa z 185.85, ale znalazłem rozwiązanie:

W zakładce "Power user" pod "RivaTuner / System" jest wpis ForceDriverVersion, trzeba nadać jemu wartość 18585, a wtedy zadziałają profile i da się normalnie podkręcić

...ale u mnie rt działa normalnie z tymi sterownikami, bez żadnych kombinacji : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

graliscie moze w crysisa na tych nowych? bo ja mam bluescreeny albo jakies takie dziwne migawki. gta4 normalnie, vegas 2 normalnie, crysis zglupial.  

 

nawet na stocku dzieja sie rozne glupie rzeczy

Edytowane przez moe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...