Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem o kim piszesz :wink: , ale teoretycznie kartę już sprzedałem , także pewnie przez dłuższy czas sterów nie będzie. Poza tym nie wiem czy kolejna karta będzie od nv:wink:

 

No nie czyli teraz za stery ATI się zabierzesz. I co my zieloni mamy teraz zrobić? :P Będę musiał sprzedać 9800GT i kupić siakieś ATI :P

 

Od 197.41 nvidia wykorzystała te same tweaki ,których ja używałem od bardzo dawna B-)

 

Czy również na nich jest przeznaczona większa ilość RAM dla driverów (czy co to tam było w kwestii optymalizacji pod kątem wykorzystania RAM)? I generalnie czy rekomendujesz je czy lepiej mi pozostać przy 196.21?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciekły sterowniki 256.76 na razie tylko pod win7/vista 32bit --> v256.76 Windows 7/Vista 32bit | NVIDIA Desktop - LaptopVideo2Go Forums

Jest też zmodyfikowany .inf, także nie powinno być problemu z zainstalowaniem na innych kartach niż fermii

Edytowane przez centy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe wersje usprawniają w jakiś sposób stare karty czy tylko dodają obsługe nowych i jakiś super nowych instrukcji/modułów itp? chodzi mi o to czy optymalizują starsze karty czy może na odwrót?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe wersje usprawniają w jakiś sposób stare karty czy tylko dodają obsługe nowych i jakiś super nowych instrukcji/modułów itp? chodzi mi o to czy optymalizują starsze karty czy może na odwrót?

 

G9x/GT2xx/GT1xx są optymalizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideband !!... nie grzej stolka tylko wez sie do roboty i zrob moda do nibitora 5.7, zeby obslugiwal karty gtx 460 :lol2: :lol2:

Od tygodnia kopie w necie i nigdzie nie ma softu do modyfikacji biosow gtx 460, a jak jest to zaden user nie chce sie podzielic.

Wyszperalem kolesi na forum dellux, ktorzy maja program "fermii bios editor lite 1.53" do kart gtx 460, ale odpisali mi, ze nie dadza i mam czekac na nibitora, czyli mam sie pocalowac w nos.

Moze pokazalbys tym snobom jak polacy sobie radza i potrafia zupgradowac nibitora ? :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te nowe wersje usprawniają w jakiś sposób stare karty czy tylko dodają obsługe nowych i jakiś super nowych instrukcji/modułów itp? chodzi mi o to czy optymalizują starsze karty czy może na odwrót?

Jasne że tak.

Do każdej karty obsługującej CUDA i PhyzX dodają optymalizacje zwiększające wydajność.

Lepsza wydajność CUDA, które są już w wersji 3.1, potrzebne są do dekodowania materiału HD np. przez CoreAVC Pro, w programowych odtwarzaczach, co przekłada się na coraz niższe zużycie procesora. Tu jest wykaz kart obsługującej CUDA.

Masz już CUDA?

Dodaje akceleracje do niedawno wprowadzonego Flasha 10.1 potrzebnego do ogladania strimowanych filmów np na Youtube w HD 720p, 1080, wspieranego teraz przez grafy a który jest przydatny posiadaczom słabszych procków.

http://www.nvidia.pl/object/adobe_flashplayer_plus_nvidia_pl.html

Dodaje obsługe Open CL do wszystkich grafik serii 8000

Nawet do całkiem starych grafik, pokroju gforce serii 6000, są czasami usprawnienia w odpaleniu jakiejś tam gry, w specyficznym konfigu ustawień. Dużo poprawek we współpracy z monitorami i rozdziałkami. Poprawki do DXVA. Co nie odpalało, czy źle odpalało kiedyś na zabytkowej grafie, dziś może poprawnie chodzić.

Zresztą niech każdy zainteresowany zobaczy, na podanym przykładzie z poniższego linka, ile materiału jest do przestudiowania po wydaniu kolejnej rewizji sterów WHQL.

http://pl.download.nvidia.com/Windows/257.21/257.21_WinXP_Desktop_Release_Notes.pdf - Windows XP 32/64-bit

http://pl.download.nvidia.com/Windows/258.96/258.96_Win7_WinVista_Desktop_Release_Notes.pdf - Windows Vista/7 32/64-bit

Z niego dowiecie się, czemu jakaś gra, czy konfiguracja z czymś, po przez co się sypie? Bo macie czarno na białym napisane co trzeba zrobić, zmienić, lub gdzie doinstalować patcha, bo np. problem leży po stronie aplikacji a nie sterownika.

 

Pozdrawiam Dartas aka DaRcO vel Derick ;-)

Edytowane przez Dartas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sideband: Czu jest szansa abyś wydał nowe stery z poprawa obsługi kilku monitorów.

 

Problem polega na tym że wykrywa mi podłączony TV CRT ale za cholerę go włączyć (tylko z CP windowsa)

pyzatym nie można rozszerzyć, skurczyć obrazu itp (mowa o TV)

 

Chyba że jest na to jakiś fix ;p

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...