Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

A W7 x64? :)

W ciągu kilku dni.

 

Dzięki side, tylko nie wiem za bardzo o co chodzi z Force 2D i 3D. Jakby ktoś mógł w wielkim skrócie to będę wdzięczny.

2d - wymuszenie trybu 2d na stałe

3d - wymuszenie trybu 3d na stałe

 

Tak wrzuciłem od niczego , może komuś się przyda :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sideband mam do Ciebie pytanko.

mam karte Palita 9800GT (65nm) i sterowniki 182.06.

Problem polega na tym ze karta nie obniza takotwan w 2d. W nibitorze zegary są ustawione w zakładce Extra 600/1500/1800 i napiecie 1.05V, natomiast 2d 300/600/500 i V 1.00. Czy te twoje zmodowane sterowniki 195.62 Ver1.5 Windows XP 32-bit bedą obnizac zegary (wkoncu napisałes force 2d&3d clocks).

Czytałem twoj poradnik jak odblokowac tryb 2d, natoamiast hexview w moim biosie pokazuje taki ciag znaków "00FF", natomiast z twojego poradnika wynika ze musi byc "0003". Jednak po zmianie na owe "0003" podczas ładowania systemu na ekranie pojawia się śnieg i nic nie widac. i nie idzie za chiny ustawic trybu 2d. moze jakas pomoc z twojej strony by sie przydała.

 

 

PS. jak bedzie trzeba to wrzuce biosy: jeden z działającą obsługą 2d (ale musiałem go zminiec bo wydajnosc karty zalezała od obrotów wentyaltora) i drugi, jtory teraz mam ale nie działa 2d (ale z wydajnoscia jest juz ok)

Edytowane przez kamaz222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką sprawę mam... czy są albo da się tak zmodyfikować sterowniki w Rivie, aby nie było "przyspieszaczy" od Nvidii, które obcinają/usuwają/ukrywają niektóre elementy grafiki z gier?

 

Żeby było tak jak to twórcy stworzyli, a nie że np. 10% grafiki jest usunięta, bo "niby" graczowi to nie jest potrzebne.

 

Jeżeli tak, to gdzie mógłbym takie sterowniki znaleźć? Lub jak w Rivie je poprawić?

 

Z góry dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich 3 optymalizacjach mówisz ?

 

Wnioskując po tym, co napisał, to chodzi o 3 pozycje znajdujące się pod ustawieniem 'Intellisample settings'.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wnioskując po tym, co napisał, to chodzi o 3 pozycje znajdujące się pod ustawieniem 'Intellisample settings'.

 

aa są faktycznie... ja mam tylko zaznaczoną pierwszą pozycję.... Niby czemu trzeba je wyłączyć?? daje to jakiegoś kopa w grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, pewnie coś tam dają... u mnie wszystkie te pozycje są odznaczone, pewnie przez to, że w sterownikach mam wszystko ustawione pod kątem 'high quality' : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:damage_wall: :damage_wall: Ta... fan Ati, który nigdy nie miał karty od Ati :damage_wall: :damage_wall:

W takim razie dziwny tok myślenia, że Forceware wytną pół ekranu na def.

aa są faktycznie... ja mam tylko zaznaczoną pierwszą pozycję.... Niby czemu trzeba je wyłączyć?? daje to jakiegoś kopa w grach ?

Optymalizacje służą do delikatnej (czasem jednak dobrze widocznej) obniżenia jakości filtrowania obrazu celem zwiększenia fps, wyłączenie ich wszystkich da najlepszą jakość obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...