Skocz do zawartości
sideband

Forceware XP/Vista

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie dziwny tok myślenia, że Forceware wytną pół ekranu na def.

Jaki tok myślenia?? :blink: bo co? niby tak nie jest? W niektórych grach wystarczy, że zmienię kąt patrzenia, a niektóre obiekty, które powinny być widoczne, po prostu znikają. No i gdzie ja w ogóle napisałem o połowie ekranu :blink:

 

Po prostu denerwują mnie zabiegi przyspieszające gry poprzez ukrywanie obiektów. Raz kamień jest, chwilę później kamienia nie ma... istna magia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu denerwują mnie zabiegi przyspieszające gry poprzez ukrywanie obiektów. Raz kamień jest, chwilę później kamienia nie ma... istna magia.

Tylko sterowniki nie mają nic do tego , tylko to są optymalizacje w grach. Sporo gier to porty z konsol także takie cuda to norma. Optymalizacje w sterach max jakość , a max wydajność to różnica na poziomie 3% i z tego względu różnice w jakości obrazu są niewielkie. Kątowo to tylko pogarsza się jakość AF/AA , w przypadku AF na nvidii jest ok kątowo , ale przy najmniej na ati do serii 48xx jest kapota jakościowa AF. Co do AA to jest kiepsko w przypadku obu producentów , dlatego nie zauważycie za dużych różnic między AA*4 vs AA*16. Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko sterowniki nie mają nic do tego , tylko to są optymalizacje w grach. Sporo gier to porty z konsol także takie cuda to norma. Optymalizacje w sterach max jakość , a max wydajność to różnica na poziomie 3% i z tego względu różnice w jakości obrazu są niewielkie. Kątowo to tylko pogarsza się jakość AF/AA , w przypadku AF na nvidii jest ok kątowo , ale przy najmniej na ati do serii 48xx jest kapota jakościowa AF. Co do AA to jest kiepsko w przypadku obu producentów , dlatego nie zauważycie za dużych różnic między AA*4 vs AA*16.

Dzięki i o taką odpowiedź mi chodziło, a nie od fanboya mnie wyzywać... W sumie to nie zwrociłem uwagi na to, że to wina gier może być, bo przyzwyczajony jestem, że jeżeli robię high to gra nie powinna mnie oszukiwać :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś o co dokładnie chodzi ci na początku.

Post nr 863 mówi w miarę precyzyjnie o moim problemie. I jak kolega wyżej powiedział, wina jest przede wszystkim po stronie producentów gier, a nie sterów, więc zrozumiał na czym mój problem polega.

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem 196.75 i u mnie taki 'krzak' nie wyrasta ; )

 

 

 

edit:

 

 

Zainstalowałem Rivatunner 2.24c, podkręciłem kartę i 'krzak' wyrósł ; D / : Odkręcam kartę, 'krzak' nie wyrasta... jednak nie udało im się rozwiązać do końca problemów z OC i RT, u mnie jednak 196.21 też nie dało się podkręcać RT, ale dopiero po nowym zainstalowaniu RT, bo wcześniej o dziwo OC działało... dziwne...

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa, działa, ale jeśli podkręcimy kartę RT to chcąc sprawdzić w CP 'informacje o systemie' wywala błąd i zamyka CP / :

 

Dołączona grafika

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

197.25

 

Przywróciłem procenty na ustawieniach video , ale mnie to nie wiele dało , bo i tak te ustawienia u mnie nie działają niezależnie jakiego bym renderingu nie użył(evr ,dx7/9 , video rendering , haali ......) , odblokowane dx10 dla Ion LE na razie tyle.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na win7 x64 na 197.13 i 197.25 by side czesto wylacza sie monitor albo karta graficzna po zalogowaniu do systemu, slychac dzwiek odlaczanego urzadzenia i trace sygnal na monitor, system dalej chodzi...

 

Dodatkowo na 197.25 by side rivatuner (z wymuszeniem wersji sterownika to samo) na starcie na ulamek sekundy daje wentyl na grafie na 100%, zostaje dalej na 195.62 by side...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te black screeny dziwne , u mnie nic takiego nie zauważyłem. Riva tuner działa normalnie , poza tym nie trzeba wymuszać kompatybilności ze sterownikiem.

 

Co do wentyla , to nie wiem nie używam stockowego chłodzenia. Ale pewnie da się to poprawić , tylko ktoś musi sprawdzić kolejne wersje.

 

Nie mając tych problemów nie będę miał , jak sprawdzić czy naprawiłem czy nie :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o kim piszesz :wink: , ale teoretycznie kartę już sprzedałem , także pewnie przez dłuższy czas sterów nie będzie. Poza tym nie wiem czy kolejna karta będzie od nv:wink:

 

Od 197.41 nvidia wykorzystała te same tweaki ,których ja używałem od bardzo dawna B-)

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nawet najnowsze stery nie umożliwiają zmniejszenia obrotów poniżej minimalnych (40%) dla mojej karty (Gainward GTX 260 GS), dziwne do wersji 196.21 (których używam obecnie) można było ustawiać niższe wartości (przy 20% jest idealna cisza i tempy są ok). Da się coś z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...