Skocz do zawartości
Airvision

Sieć Lan Po Formacie Przestała Działać

Rekomendowane odpowiedzi

Mam połączone ze sobą dwa kompy w sieci LAN i do czasu gdy komp A (matka) został sformatowany i przeinstalowany windows wszystko było OK czyli kompy się widziały a komp A udostępniał internet komputerowi B. Po tym formacie jednak za Chiny nie mogę zrobić, żeby się znowu widziały. Może po prostu zapomniałem i nie zrobiłem wszystkiego.

 

Na obu kompach jest Windows XP. Na kompie A wygląda wszystko tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wartości poniżej znalazłem w internecie, że takie mają być ale pewnie jak znam szczęście, to są złe.

Dołączona grafika

Tutaj najinteligentniejsza sprawa. Gdy zaznaczam "Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" to net pada na tym kompie :brow: a na drugim oczywiście i tak się nie pojawia.

Dołączona grafika

Oczywiście "Napraw" nic nie daje.

Dołączona grafika

 

 

Na kompie B ustawione jest tak:

 

Wpisywałem w paincie wartości bo nie moge przesłać screena z tamtego kompa ale wartości są te same.

Dołączona grafika

 

I błagam, powiedzcie co tu jest nie tak. Kabel jest dobrze podłączony tak jak wcześniej tyle, że przed formatem działało.

 

Jak potrzebujecie jeszcze jakieś info to piszcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie już jakiś postęp jest kompy się widzą itd. tzn mogę udostępnić jakiś folder i przeglądać na kompie B ale niestety nie mogę udostępnić neta :/

 

O to co się dzieje:

Dołączona grafika

 

Udało się ominąć ten błąd odłączając kabel sieciowy i dopiero wtedy potwierdzając włączenie udostępniania ale wtedy padł net na kompie A a na B i tak się nie pojawił :( O co tu chodzi?

 

PS. W ogóle zauważyłem, że "Połączenie lokalne 2" (kablowka) ma te same IP 192.168.0.1 jak te od lanu :/ Tylko, że tego od kablówki nie da się zmienić bo od razu pada net :(

Edytowane przez Airvision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos namieszane masz

wklej co pokaze

 

start>uruchom>cmd

ipconfig /all

 

edit:

palaczenie 2 (tam gdzie masz natea z kablowki) ustaw AUTOMATYCZNIE

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tej kablówki to ja mam AUTOMATYCZNIE tyle, że jak wezmę w "Połączenie lokalne" (LAN) ustawię (po wyjęciu kabla bo inaczej się nie da) "Udostępnianie..." to pada net a "Połączenie lokalne 2" (kablowka) zmienia samemu IP na 192.168.0.1. Jak odznacze w Połączenie Lokalne (LAN) te Udostępnianie to wszystko wraca do normy i net już działa a "Połączenie lokalne 2" (kablowka) powraca do IP "Automatycznie"...

 

TO JEST CHORE! :(

Edytowane przez Airvision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

No dobra zrobiłem jak mówiłeś czyli zaznaczyłem te udostępnianie w "Połączenie lokalne 2" (kablowka) i wyskoczyło mi:

 

Dołączona grafika

 

Przypomne jeszcze jak mam wszedzie ustawione

 

Komp A:

 

"Połączenie lokalne 2" (kablowka) - Automatycznie

 

"Połączenie Lokalne" (LAN)

Adres IP : 192.168.0.1

Maska: 255.255.255.0

 

Komp B:

 

"Połączenie Lokalne" (LAN)

Adres IP : 192.168.0.2

Maska: 255.255.255.0

Edytowane przez Airvision

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wg tego co wkleiles

na drugim kompie ustaw

adres ip

192.168.0.2

255.255.255.0

brama 192.168.0.101 (dokladnie tak)!

dns: 192.168.0.101

alt: 83.145.128.1

 

a na kompie z netem

ustaw tylko udostepnianie polaczenia w polaczeniu lokalnym 2!

 

edit:

"Połączenie Lokalne" (LAN)

masz ustawone

192.168.0.101 a nie 192.168.0.1

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem napisać, że lipa a tu patrze na twojego edita z tym "101". Myślę sobie - sprawdzę i działa!!! :) :) Jupi. Wielkie dzięki. Temat można zamknąć i pozostawić dla potomnych (podobnie głupich do mnie xD)

 

Jeszcze raz wielkie dzięki :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...