Skocz do zawartości
dudek564

Router ,wifi , Pyt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam d-link dl-524 jest podlaczony pod osiedlowy internet i pod router jest jeden komputer podlaczony i 2 laptopy przez wifi mam pyt jak sprawdzic jakie komputery sa aktualnie podlaczone przez www ? albo jakis program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam d-link dl-524 jest podlaczony pod osiedlowy internet i pod router jest jeden komputer podłączony i 2 laptopy przez wifi mam pyt jak sprawdzic jakie komputery sa aktualnie podlaczone przez www ? albo jakiś program ?

jeśli pytasz jakie komputery są podłączone aktualnie pod Twój router to możesz to zrobić za pomocą DHCP Table - o ile masz włączone DHCP - będą tam wszystkie adresy jakie zostały rozdane w aktualnej chwili i na podstawie MAC możesz zobaczyć co jest podłączone (zakładając użycie DHCP na wszystkich jednostkach - inaczej pozostaje użycie skanera IP jak Angry IP Scanner i przejechanie się po całej klasie)

 

Jeśli natomiast pytasz o świat poza routerem to możesz mieć problemik... Otoczenie sieciowe zdaje się tylko Ci pozostaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze badgerman - wchodzisz w panel administratora (otwierasz przegladarke i wpisujesz w miejscu http: -> 192.168.0.1, domyslny uzytkownik: admin, nie ma hasla), nastepnie wchodzisz w zakladke HOME i klikasz na DHCP i widzisz podlaczone komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klikasz na DHCP i widzisz podlaczone komputery.

Ja się dołączę jeżeli ktoś sklonuje numer mac np. z mojego kompa to będzie widoczny mój komp i ktoś jeszcze czy tylko mój komputer?

Komputer podpięty pod router kablem a laptop pod wifi włączone szyfrowanie wep 128bit neo 1mega.

Edytowane przez kurczak80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...