Skocz do zawartości
LenY

Przekierowanie Portów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A więc jestem w sieci kablowej i korzystam z routera do rozdzielenia łącza na inne kompy w domu.

 

Mam problem z graniem w FIFE08 przez sieć, z nikim nie moge sie połączyć, na pewnej stronie znalazłem taki opis :

Czy jest inny sposób? Czyli, jak hostować z wewnętrzyn adresem IP?

Jeżeli macie problem z hostowaniem fify i podajecie się wówczas za osoby, które nie mogą hostować, możecie zrobić tak!. Jesteście przyłączeni do sieci osiedlowej?. Macie wewnętrzny IP?. Aby to zmienić zróbcie tak: jeżeli znacie swojego administratora sieci poproście go, aby zrobił przekierowanie połączenia na porcie 3658 na Wasz adres lokalny z sieci (jeżeli ma predyspozycje do administrowania siecią bez problemu powinien wiedzieć o co chodzi np.z IP 213.xxx.xxx przekierować na wasz IP lokalny, który macie np. 192.xxx.xxx ) i wykonać Wam taką czynność, chyba że nie znacie go na tyle, ale macie dostęp albo do routera lub serwera, możecie wykonać to sami, jeżeli wiecie oczywiście jak się robi przekierowania. Jeżeli wszystko pójdzie ok.! Możecie już zakładać grę. Jeżeli jednak Wasz administrator nie zgodzi się na udostępnienie portów w Waszym adresie IP, pozostaje Wam program – Hamachi.

I jestem na pół metku, otóż nie wiem co wpisać w 1 miejscu w ustawieniach w routerze ponizej screen :

http://img155.imageshack.us/my.php?image=beztytuugj3.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie. Otóż zastanawiam się co wpisać w Private IP, to ma być brama czy IP? Wydaje mi się że ip tylko nie wiem które! czy 220.25.25.5 czy 220.25.25.132!

 

 

I kolejny problem związany z eMule i Low ID.

 

Otóż tu też trzeba przekierować porty zrobilem to zgodnie z instrukcją na stronie

http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Dlink/DI-604/eMule.htm
I niestety nic to nie daje testy portów dalej failed!

 

Słyszałem też coś o DMZ, czy jeśli tworze Virtual Server to czy DMZ musi być włączone czy wyłaczone?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pierwszym screenie w kolku nalezy wpisac port na ktorym widziany jest serwer

 

w private ip musisz wpisac ip wewnetrzne jakie otrzymuje Twoj komputer

do sprawdzenia cmd>ipconfig/all

 

przykladowe przekierowanie portu TCP dla emule, koniecznie ustaw typ protokolu TCP/UDP bo cos nie widze tego na Twoim screenie

 

http://www.vpx.pl/grafika,131625.html

 

oczywiscie port ustawiasz taki jak w emule, adres tak jak wyzej napisalem i klikasz apply

 

ta sama procedura dla portu UDP

po zapisaniu zmian moznaby jeszcze dla pewnosci zrestartowac router zeby wczytal nowe ustawienia

 

DMZ traktuj jako przekierowanie wszystkich portow na adres ktory tam mu wpiszesz, wiec mozesz przekierowywac poszczegolne porty dla swojego kompa ( zalecane ) albo pojsc na latwizne i zapodac DMZ

 

wiec nie ma sensu stosowac tego i tego dla jednego adresu

Edytowane przez Krzynek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...