Skocz do zawartości
MaciekCi

Danie Dla Przyszłej Teściowej

Rekomendowane odpowiedzi

:lol:

 

Witam...

 

Chodzi oto, żeby zrobić jakieś danie powitalne dla przyszłej teściowej (mieszka w Niemczech) no i przybywa za tydzień ... Jako, że to będzie moje pierwsze danie jakie ona będzie jeść, to muszę się "sprawdzić" na powitaniu. :lol: Trochę mam tremę :lol: ale jakoś pójdzie. ;)

 

Chciałbym żeby danie było apetyczne, widać w nim było pracę no i oczywiście żeby było smaczne ^^

 

Ogólnie zaproponowałbym kuchnię grecką

 

Greckie gołąbki – Dolmas

Pulpeciki z serem feta

 

Do tego wiadomo, sos Tzaziki, sałatka grecka

 

no i deser :

 

Koulourakia

 

 

Powyższe dania robiłem, mam w nich już doświadczenie i wiem , że wychodzą całkiem nieźle i są bardzo smaczne. ;) Może jeszcze coś do tego ? Jakieś propozycje ? Może zupełnie inna kuchnia ? I może jeszcze jakieś uwagi dotyczące ogólnie podania dań, samej "obiado-kolacji" itp. Ona będzie na pewno zmęczona i głodna po podróży :D więc mam łątwiej na starcie. :D

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jemy oczami, więc dużą wagę przywiąż do tego jak to ma wyglądać, dekoracje, itp.

 

Co do zmęczenia po podróży niekoniecznie masz łatwiej. Zmęczeni jesteśmy bardziej drażliwi, więc jak jej coś nie posmakuje to może mieć złe wspomnienia, nie to żebym straszył ;)

 

Dobrze zapytał jonathan, co ona lubi, czy je obficie, czy może lżej, no i po podróży chyba lepiej coś lekkiego. No i rozumiem że chcesz iść tylko w jedną kuchnię. Może warto by urozmaicić i nie robić wieczór sponsorowany literką G jak Grecja tylko przystawkę grecką np. tzatziki, później coś z innego rejonu. Jak mieszka w Niemczech to jest Niemką, czy może Polką? Jak to pierwsze, to może coś z rodzimej kuchni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę, że czego byś nie stworzył własnymi rękoma to i tak u przyszłej teściowej powinieneś zdobyć uznanie za zaangażowanie i chęci - tym bardziej mężczyzna w kuchni

co mogę zasugerować to raczej coś lekkiego i strawnego po męczącej podróży, na koniec dobry deser, który wynagrodzi trudy sztuki kulinarnej

możesz postarać się o jakiś polski akcent, nawet ten najmniejszy

podpytaj swoją lubą co lubi jej mama i wtedy zadecydujcie wspólnie co podasz na stół no chyba, że to słodka tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naleśniki z serem - deser i danie główne w jednym - pomysli ze jestes bardzo praktyczny :D

 

Powiem tak - wybrałeś dania które mają pare składników dla niektórych ludzi niesmacznych (spotykam często ludzi którzy niecierpią sera feta, tudzież sam zapach goździków ich odstrasza).

 

Proponowalbym coś... kurcze - skoro to przyszła teściowa to zapytaj sie jej córki co lubi jeść :D

 

Z tego co wiem niemcy są dośc mięsożernym narodem więc może coś bardziej w te stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej coś prostszego? Ważne że zięć umie zrobić w kuchni cokolwiek. To nie L'Ecru byś robił potrawy których nazwy będziesz musiał notować na dłoni by w czasie rozmowy przy stole nie zapomnieć nazwy ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Powiem tak - wybrałeś dania które mają pare składników dla niektórych ludzi niesmacznych (spotykam często ludzi którzy niecierpią sera feta, tudzież sam zapach goździków ich odstrasza).

Dokładnie tak, zastanów się nad tym, ja bez 100% pewności bym takich rzeczy nie podawał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeju, jakie potrawy... Maciek, jakbym była twoją teściową, z miejsca bym cię zaakceptowała - uwielbiam grecczyznę, fetę, greckie gołąbki (sama robię, ale nie piekę, tylko duszę). Jeśli mogę coś doradzić, to żeby "złamać" nieco cudzoziemskość kuchni, obok sałatki greckiej podaj kalafior z wody z bułeczką tartą i masłem - doskonale komponuje się z dolmadakiami.

Nie zapomnij o czymś do picia, wino plus coś bezalkoholowego (bo może nie lubi).

Serwetki przy nakryciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...