Skocz do zawartości
maki1000

Próbowałem Już Wszystkiego: Siec Dlink + Pc + Laptop Na Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Naprawdę przeczytałem już masę postów ale dalej coś jest nie tak:

 

Pc win XP sp2

 

Laptop XP sp2

 

Router: Dl-524

 

Internet: stałe łącze od multimedia ze stałym IP przez modem motoroli.

 

Router podłączony do modemu motoroli rzecz jasna. Do routera na kablu przez sieciówkę podłączony jest Pc stacjonarny, a przez wifi podłączony jest laptop (z routerem)

 

Internet działa na laptopie jak i na Pc ale mam problem taki że obydwa kompy nie działają w sieci. Zmieniałem ustawienia na stałe ip kombinowałem jak tylko mogłem i przez wpisanie polecenia ping kompy sie widzialy a jak chcialem cos udostepnic na jednym kompie to drugi tego nie widział :(

 

Konta gosc są właczone

Grupa robocza na obydwu kompach taka sama.

 

Nie wiem jak to połączyć żęby mieć możliwość wymiany plików między laptopem a pc. Oczywiscie połączenie musi byc takie ze na laptopie ma chodzic internet bez wlaczanie pc i na odwrót.

 

Dodam jeszcze że teraz mam na sieciówkach ustawione a automatycze pobierenie ip (net działa na obydwu kompach i ping przechodzi)

 

na pc przypisuje 192.168.0.100

a na laptopie 192.168.0.101

daje wyswietl komputery grupy roboczej i wyskakuje komunikat (na pc i na laptopie to samo)

 

"Dom (moja grupa robocza) nie jest dostępny. Możesz nie mieć uprawnień do użytkowania tego zasobu sieciowego. Skontaktuj się z administratorem tego servera, aby uzyskać uprawnienia dostępu"

 

Lista serwerów dla tej grypu roboczej jest obecnie niedostępna

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniłeś jakiś folder na każdym z komputerów?

Utwórz sobie skrót do \\192.168.0.100 na laptopie oraz \\192.168.0.101 na pc i skrótem spróbuj wejść na grugi komp.

Możesz też w total comanderze wpisać cd \\192.168.0.100 oraz cd \\192.168.0.101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępniłeś jakiś folder na każdym z komputerów?

Utwórz sobie skrót do \\192.168.0.100 na laptopie oraz \\192.168.0.101 na pc i skrótem spróbuj wejść na grugi komp.

Możesz też w total comanderze wpisać cd \\192.168.0.100 oraz cd \\192.168.0.101

 

Foldery oczywiście udostępnione.

 

Zrobiłem jak mówiłeś z tymi skrótami i poszło ładnie ale mam jeszcze jeden problem.

 

Jak dodać drukarkę sieciową? Wchodze na laptopa potem daje dodaj drukarkę/ wybierma sieciową i potem jest problem z jej wyszukaniem.

 

Kiedyś jak klikałem na siec microsoft windows network to pod tym znajdowalo mi drukarke i moglem ja zainstalowac na laptopie, teraz jej nie wyszukjue wcale

 

 

PS

 

co znaczy użyj prostego udostępniania?

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ?

 

http://www.vpx.pl/grafika,131776.html

 

nalezy stamtad usunac konto gosc, no i uzyj prostego udostepniania

Mam tam konto gościa i udostępnianie mi działa.

 

Co do drukarki, na kompie do którego drukarka jest podłączona udostępniłeś drukarkę?

 

Nie wyszukuj może drukarki. Spróbuj wybrać opcję "podłącz do tej drukarki..." i wpisz \\192.168.0.100\HP DeskJet 690C

IP takie jak jest na kompie z podłączoną drukarką a zamiast HP DeskJet 690C nazwę swojej drukarki, tak jak ona widnieje w "drukarki i faksy".

 

Edit: Aby udostępnić drukarkę wchodzisz w "drukarki i faksy" klikasz prawym przyciskiem myszy na drukarce, wybierzasz "udostępnianie...", zaznaczasz "udostępnij tę drukarkę" i w polu nazwa udziału wpisujesz sobie nazwę tej drukarki w sieci. Następnie na drugim kompie robisz to o czym wyżej i zamiast mojego "HP DeskJet 690C" wpisujesz to co wpisałeś jako "nazwa udziału"

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tam konto gościa i udostępnianie mi działa.

 

Co do drukarki, na kompie do którego drukarka jest podłączona udostępniłeś drukarkę?

 

Nie wyszukuj może drukarki. Spróbuj wybrać opcję "podłącz do tej drukarki..." i wpisz \\192.168.0.100\HP DeskJet 690C

IP takie jak jest na kompie z podłączoną drukarką a zamiast HP DeskJet 690C nazwę swojej drukarki, tak jak ona widnieje w "drukarki i faksy".

 

Edit: Aby udostępnić drukarkę wchodzisz w "drukarki i faksy" klikasz prawym przyciskiem myszy na drukarce, wybierzasz "udostępnianie...", zaznaczasz "udostępnij tę drukarkę" i w polu nazwa udziału wpisujesz sobie nazwę tej drukarki w sieci. Następnie na drugim kompie robisz to o czym wyżej i zamiast mojego "HP DeskJet 690C" wpisujesz to co wpisałeś jako "nazwa udziału"

 

Z drukarką już sobie poradziłem - wystarczyło wejść na skrót do pc który utworzylem na laptopie i tam mi się pokazała między innymi drukarka, kliknąłem i zainstalowała mi się bez problemu.

 

Dzięki za wszystko pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...