Skocz do zawartości
Brush

Zestaw Do Odpalenia Wielu Rzeczy Naraz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kolega poprosil mnie o dobranie odpowiednich podzespolow. Glowne zadanie dla komputera "odpalic jak najwiecej mc Tibii".

Z tibia mialem maly kontakt ale wiem ze niezaleznia jaki komputer sie uzywa za wszelka cene chce zjesc dostepne mozliwosc 100% zuzycie proca itp.

Limit to 2500 zl (plyta ram grafa proc zasilka). Nie wiem jak duzo ta gra pobiera z grafiki wiec nie wiem czy jest sens bardzo sie na niej skupiac . Zastanawiam sie czy jest sens zaproponowac mu 4 rdzenie bo nie wiem jak beda sie zachowywac, czy jak uruchomi 4 gry to srednio wyjdzie jedna na rdzen czy niezaleznie ile gier wszystkie beda uzywac jedynie 1 rdzenia. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E8200

Foxconn p35a-s

8800GT

2 GB Ramu (jakie j to zalezy czy bedzie OC)

Zasilacz Corsair 450W

8800gt jak na komp tylko do tibii to za duzo, gralem w tibie 3 lata i wiem co mówie. Wystarczy jakaś słaba grafika, ale proc musi być wydajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze nie wyrazilem sie konkretnie moj kolega pplanuje odpalic okolo 10 tibii na raz. A jak sie bedzie dalo 100 to bedzie 10 x bardziej zadowolony. Nie wiem czy grafika ma tu takei znaczenie . Jak by sie komus chcialo potestowac (podczas gry zuzywa duzo wiecej kompa). A na seampronie 2800+ 1gb ramu radeon 9550 moglem odpalic max 3 tibiei to w lipa detalach. Co do zestawu ktory polecacie zgadzam sie calkowicie i chyba powiem zeby na to sie skusil, ale jeszcze jezeli chodzi o 4 rdzenie. Jest sens czy jest szansa ze da to jakies widoczne zmiany (wiecej kopii gry odpalonych). Zwracam duza uwage na to bo on wymaga to jako bezwzgledny wyznacznik jakosci tego komputera.

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na seampronie 2800+ 1gb ramu radeon 9550 moglem odpalic max 3 tibiei to w lipa detalach.

To Tibia ma jakieś detale ? ... ja chyba tego nie potrafię docenić ...

 

Co do wymagań ... w pale mi się nie mieści, że to to ma takie wymagania ...

 

Dla przykładu mój brat na tym co mam w podpisie był w stanie odpalić cztery Lineage 2 ... i w sumie nadal mógł komfortowo grać ...

 

Taki e8200 + 2GB Ram i do tego 7300GT to będzie aż nad to ... ale warto kupić 8800GS ... bo może kolega jednak przestanie grać w pikselowe pamperki i zachce mu się czegoś innego ... wtedy karta będzie jak znalazł :)

 

Swoją drogą ... 100 kopii gry na raz ... to nie jest gra ... to jest UZALEŻNIENIE ... albo cheaterstwo na skalę botów w diablo 2 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem od pomocy koledze a nie oceny jego moralnosci czy stopnia uzaleznienia od czegokolwiek. Wielkie dzieki za podpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tibia obciaza w 100% rdzen procesora na z ktorym jest skoligowana... jesli chce wiele tibii musi byc wiele rdzeni zaproponuc Quad nie musi byc szybki tutaj sie liczy ilosc rdzeni np taki Q6600 starczy w pełni, grafika w zasadzie dowolna moze byc bo jej zuzycie to smiech na sali :D nawet klasy FX5500 (wiem to na AGP) wiec wez jakas tania na PCI-E o ile nie zamierza obywatel grac w nowsze gry =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro Tibia pożera 100% cpu, to po co się pakować w quada, niech kolega sobie postawi 10 kompów po 250zł i odpali więcej Tibii niż na quadzie :lol:

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

phenom jest tanszy od quada (chyba). jesli nie zjada grafy, to mozna jakas tania, ale lepiej jakis 8800, jakby mu sie kiedys zachcialo w cos innego niz tibia zagrac.

btw podziwiam ludzi, ktorzy noliveuja przed grami, ktore nie maja najmniejszego sensu, a polegaja na klepaniu poziomow tej samej postaci/poziomow rozbudowy budynkow itp (tibia, mu, wow, ogame itp)

a juz w szczegolnosci podziwiam tych, co zagrywaja sie w "rpg" przegladarkowe polegajace na spamowaniu gdzie sie da jakis linkow, w ktorych pisze ze wampir ugryzl cie w tylek, czy inne bzdury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ustawić granice FPS , wtedy będzie mniej niż 100%, następnie w celach wydajnościowych ustawić granicę FPS na częśt. odświeżania monitora ( np. 60 Hz = 60 FPS limit).

 

Dajcie pokój z Phenomami, Quadami i 8800-tkami (nawet jeśli częśc to żart, ale chłopak może to odebrac na serio :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...