Skocz do zawartości
finish

Udane (chyba) Modyfikacje Ncpucode.bin(z 64k Na 105k) I Wpakowanie W Inny Bios Na Biosach Foxconna

Rekomendowane odpowiedzi

No, dobra jest i teraz pytanie luk czy wgranie na płyte która nie obsługuje c2d conroe, a jest na chipsecie 945P i ma 1066 FSB (oficjalnie) wstanie płyta jak wgram bios od takiej płyty? płyta sie nie rózni wizualnie. No może w końcu uda mi sie odpalić starszy bios do mojej płyty :-P ). Nie wiem, czy ktoś już wykonał, ale jak znam życie to pewnie sie dopiero obudziłem po kilku miesiącach, a mianowicie zrobiłem tak. Pobrałem bios z innej płyty niż moja (945G7ME-8EKRS2H bios 695F1P25), ale działający na mojej i obsługującej conroe na 945G (moja to 945PL7AE) i pobrałem jeszcze inny bios z innej płyty już nie działający bios na mojej, ale za to ma fsb 1066 (598F1P22 bios p22 945P7AC-8KS2 nie obsługuje conroe). Otworzyłem w Hex workshop bios 695F1P25 i nazwałem p25 potem tylko jeszcze go puściłem w cbrom i wykasowałem cbrom p25.bin /nc_cpucode release i ukazał mi się free adress, który posłużył mi on za punkt odniesienia w hexie (kopiowałem w hexie sumy przed usunięciem ncpucode.bin). post-152444-1205190425_thumb.jpg Potem znalazłem adres czyli 4DBE01 i zaznaczyłem select block do ciągu 67FD0 bez nazwy alin i ncpucode.bin i skopiowałem do nowego okna zapisałem go jako ncpucode.bin i wszedłem sprawdzić w cbrom czy na tym samym biosie uda mi się go wgrać.post-152444-1205191154_thumb.jpg Udało się post-152444-1205191218_thumb.jpg post-152444-1205191310_thumb.jpg

 

Dalej pokusiło mnie wgranie tego czegoś podobnego do modułu w p22 i co otrzymałem (normalnie mnie olśniło) niech mi ktoś powie czy dobrze to zrobiłem. post-152444-1205191713_thumb.jpg post-152444-1205191667_thumb.jpg

I na koniec jeszcze otworzyłem pliki .bin 512KB w modbinie , aby sprawdzić czy nie zmieniło struktury i czy w ogóle modbin je wczyta.

 

post-152444-1205191871_thumb.jpg

 

Najprawdopodobniej ten sposób działa tylko i wyłącznie dla płyt o tym samym lub podobnym chipsecie z danego roku (lat), lub wpakowywyany ncpucode.bin nie może znacznie przekraczać miejsca zarezerwowanego dla oryginalnego rozmiaru ncpucode.bin, którego sie modyfikuje. Sprawdzę, czy te ncpucode coś da w tych starszych biosach, jeżeli nie da, to moduł system bios jest inaczej robiony za każdym razem, ale mam nadzieje, że to coś w końcu da, bo na s370, slot 1 nie dawała podmiana modłów nic prawie, ale wierze że tym razem jest inaczej.

 

W Hex musi być włączony bios 512KB (25.bin) przed usunięciem modułu ncpucode.bin i plik ncpucode.bin. Bez hexa nie dodaje cbrom, ale z hexem tak.

 

Wpakowałem kilka innych ncpucode.bin do kilku biosów i daje to tylko tyle, że np dla mojego bios wpakowanie modułu ncpucode od biosu starszego niż mój nie obsługującego conroe zmienia mi nazwę w POST proca i nie zapisuje ustawień oc, ale mogę pokręcać fsb w windowsie bez podnoszenia częstotliwości PCI-E (co trzeba zrobić, aby zapisywał ustawienia luk?). No i wgranie nowszych micro code do starszych biosów nie startujących u mnie mimo, że są przeznaczone dla mojej płyty też nic nie dają płyta nie wstaje. Dzięki luk za odpowiedzi i za pomoc.

Edytowane przez finish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) To, że starsze płyty na i945 nie odpalają c2d nie jest przypadkiem spowodowane ich niedostosowaną konstrukcją (coś tam z zasilaniem proca, nigdy mnie to specjalnie nie intresowało)?

2) Jeśli zrobiłeś dokładnie tak jak napisałeś, to wszystko teoretycznie powinno być ok, chyba, że cbrom coś namieszał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...