Skocz do zawartości
cinekwso

Głośniki + Karta Muzyczna

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz kupować głośniki za 300 zł, to 5.1 bezapelacyjnie geniusy sp-hf 5000, stereo albo Creativy T40 , albo Geniusy sp-hf 1250x/2000x (ciężko na razie powiedzieć które z tych geniusów 2.0 są lepsze, będę wiedział dokładniej za tydzień).

 

karta Audigy 2 powinna wystarczyć z okładem do takich celów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Geniusy SP-HF 1250X + SB Audigy 1 (0090) - mam taki komplet i gra to całkiem znośnie jak na łączą wartość ~150zł...

Ew dźwiękówka to może być Audigy 2ZS - zawsze lepiej.

 

Ew zbierać dalej i bawić się w kolumny + wzmak... ale to "trochę" więcej by było potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce glosnikow 5.1 (mam creative p5800 + sb Live 24bit) nie mam ich jak rozstawic dobrze, chce dobre 2.1 lub 2.0 i karte (zestaw ~700zl)

Może Behringer MS40 + karta zintegrowana którą posiadasz ? - mam nadzieję że masz przyzwoitą płytę z wyjściem SP/dif Behringery mają własny DAC.

 

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dz...itera=&od=0

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Behringer MS40 + karta zintegrowana którą posiadasz ? - mam nadzieję że masz przyzwoitą płytę z wyjściem SP/dif Behringery mają własny DAC.

 

http://muzyczny.pl/katalog/index.php?id_dz...itera=&od=0

hmm.. lepsze beda od tych glosnikow ktore wymienilem?? jesli tak to karta muzyczna poczeka (mam teraz sb live 24bit) w pozniejszym czasie dokupie jakas inna, a teraz same te glosniki bym wzial, tylko czy sie oplaca?? chodzi mi o jak najczystszy dzwiek, i ladny bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.. lepsze beda od tych glosnikow ktore wymienilem?? jesli tak to karta muzyczna poczeka (mam teraz sb live 24bit) w pozniejszym czasie dokupie jakas inna, a teraz same te glosniki bym wzial, tylko czy sie oplaca?? chodzi mi o jak najczystszy dzwiek, i ladny bas.

Przy połączeniu cyfrowym karta dźwiękowa nie ma znaczenia (pod warunkiem że jest dobrze skonfigurowana). Jaką masz kartę zintegrowaną? (Live sprzedaj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI Audio:

8-kanałowy kodek dźwiękowy Realtek ALC850

Technologia „Audio Sensing and Enumeration”

Wyjście interfejsu S/PDIF na tylnym panelu I/O

 

takie cos znalazlem w specyfikacji plyty glownej.

Czyli nie musialbym juz kupowac nowej karty muzycznej zeby dzwiek byl lepszy z tych glosnikow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AI Audio:

8-kanałowy kodek dźwiękowy Realtek ALC850

Technologia „Audio Sensing and Enumeration”

Wyjście interfejsu S/PDIF na tylnym panelu I/O

 

takie cos znalazlem w specyfikacji plyty glownej.

Czyli nie musialbym juz kupowac nowej karty muzycznej zeby dzwiek byl lepszy z tych glosnikow??

Będzie trzeba resamplować pewnie do 48Khz bo Realtek 850 nie obsługuje chyba poprawnie 44,1k (duże IMD) i nie obsługuje wyższych częstotliwości niż 48 K. Polecam foobar2000. Jak kiedyś zmienisz płytę na model z układem Realtek 883, 888 to będziesz miał większe możliwości transmisji przez sp-dif niz na X-Fi Elite ;] ( Realtek obsługuje do 24 bit 192 khz, X-Fi do "tylko" 24/96)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten sb live nie moze zostac?? jestem zielony w tym temacie a z foobarem mam problemy z konfiguracja :(

Może - tylko po co ?

 

W foobar2000 wchodzisz do file, wybierasz preferences, w output ustawiasz na 24 bit , w DSP wybierasz resampler, klikasz options , dajesz na 48 khz i tyle konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...