Skocz do zawartości
Bate

Hp Psc1610 - Problem Z Drukiem

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie wiem co robić,ręce opadają . Podczas skanowania wydruk mam idealny, natomiast z komputera co trzecia linijka jest elegancka natomiast reszta txt zrypana (dolna część liter jest wydrukowana ,natomiast górna część jest pusta) . Przerobiłem już chyba wszystko ( czyszczenie kardridża ,kalibracja,czyszczenie styków, reinstalacja oprogramowania ) i nic ,zero efektu. Wie ktoś o co tu może chodzić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne z kompa wydruk puszczasz w trybie szybkim lub b. szybkim.

z kopiarki w trybie normalnym idzie.

podejrzewam że część dysz w głowicy coś niedomaga.

i to jest główną przyczyną tego efektu.

wydruk szybki jest robiony tak że tusz na papier nakładany jest tylko jednorazowo - wolniejsze tryby - dokładniejsze drukują w ten sposób że tusz nakładają wielokrotnie w to samo miejsce ale po przesunięciu papieru z różnej części głowicy - w trybie foto tusz nakładany jest chyba pieciokrotnie.

To widać gdy się patrzy na papier podczas druku na otwartej drukarce. jak idzie szybko to raz przeleci i zadrukuje pas o szerokości takiej jak czoło głowicy - w dokładnym zas trybie zadrukowany pas to zaledwie 1/2 1/4 szerokości czoła głowicy no i widać jak poprzednio zadrukowany pasek ciemnieje - dokłada tuszu.

więc dlatego ze skanera może nie byc widoczne to że nie jest dobrze.

Zrób test następujący - w sterach masz narzedzia do kalibracji czyszczenia i TESTU DYSZ drukujących - zrób ten test - wydruk to "drabinka" 4 kolorów (jeśli masz foto tusz to 6 kolorów)

a potem dla porównania wydrukuj ten test z klawiszy drukarki bez udziału kompa. i porównaj nie powinny sie specjalnie różnić - nie wiem jak 1610 zmusić do wydruku owego testu ale w modelach od 11XX 12XX 13XX 14XX 15XX robiło się to tak: nacisnąć i trzymac CANCEL/ANULUJ, i do tego kliknąć KOLOR COPY. drukarnia rusza i drukuje SELF TEST - STATUS PAGE.

i tam ładnie widać co nieco info o maszynce oraz test jakości dysz.

ideę o zakład że jak obniżysz jakość kopii z normal do speed to też ze skanera wydruk będzie nie ładny a te testy potwierdza to co tu napisałem.

pozdrawiam - powodzenia - jak chcesz to jakoś mnie "złap" i poGGadamy.(GG, O2, @, PW, GSM)

Edytowane przez Gabryśka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to wina kardridża ,gdyż na bibułce nie odciska się całkowicie ślad tuszu .I tutaj pojawia się następny problem,mianowicie nie mogę dostać w żadnym sklepie udrażniacza (jakoś dziwnie nikt nim nie handluje !!!) . Czym go można zastąpić aby nie uszkodzić pojemnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie pomocnicze - tusz nabijany/regenerowany czy prawdziwy ORYGINAŁ made by HP.

jesli ORYG - to może to być efekt wizualny kończenia się tuszu

jeśli nabijany to być może niepoprawnie.

 

czym to zastąpić - tylko i wyłącznie woda demineralizowana (akumulatorowo żelazkowa) z dodatkiem czystego alkoholu (spir lub czysta) nie denat lub salicyl lub żuberek. roztwór jakies 2-3 % (łyżka na szklankę wystarczy) po to tylko żeby osłabić napięcie powierzchniowe wody żeby lepiej zwilżała (nazwijmy to zmięczneniem) i do tego potrzebujesz jeszcze jakowąś "wytrząsarkę".

wlej do pojemnika trochę roztworu tak 0,5 - 1,0 cm głebokości włóż do tego kałamarz - postaw ten zestaw na wytrząsarce (co wymyślisz to będziesz miał) - stojący roztwór nie daje prawie nic ale wprawiony w drgania powoduje ciągłe obmywanie kałamarza i wymywanie rozmoczonych i oderwanych cząsteczek tuszu (to tak jak ze słodzeniem herbaty - jak nie zamieszasz to sie nie rozpuści całkowicie tylko rozmoczy to co na wierzchu a herbata i tak słodka nie jest bo cała słodycz jest na dnie) im bardziej intensywne będą te drgania tym bardziej efektywne będzie to czyszczenie. No i co jakiś czas spróbuj odcisku na bibule.

Wiem że metoda jest chyba najdziwniejsza ale ja uważam ją za najskuteczniejszą przy założeniu że ma sie dobry generator drgań (ultradzwiękowy) - najbardziej zasuszone dysze wymywa do czysta. ale każdy jest lepszy od żadnego.

Są inne metody szybkiego wykańczania kałamarzy typu strzykawka jako pompka ssąco tłocząca ale bez doszczeniaczy nic się nie zrobi a tuszu się wyssie tak że potem nie ma czym drukować (operacja udana a pacjent trup).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...