Skocz do zawartości
boxer

Potrzebny Dobry Router Do Modemu Kablowego Z Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Cze potrzebny jest mi Router żeby podpiąć kompa i lapka do kablówki przez modem kablowy Motorolki. PC podpięty będzie kablowo a laptop przez WiFi. Jaki dobry router polecacie taki żeby sie nie wieszał i nie robił jaj. Wybrałem takie modele:

 

D-Link

 

Linksys

 

Pentagramy odrzuciłem bo podobno sie wieszają. Znacie jeszcze jakies inne dobre modele.

Który z tych dwóch podanych wybrać. Mam swój typ ale chciałem zasięgnąc opinii specjalistów :)

 

czy te rutery maja mozliwośc regulacji anteny on/off WiFi oraz regulacje mocy nadajnika WiFi tak żeby sygnał nie błądził mi po okolicy poza domem jak będę korzystał tylko z kabla :-P Takie routery maja dobrze defaultowo zabezpieczone WiFi czy trzeba jeszcze konfigurować

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że bdb się sprawuje w takim zastosowaniu LINKSYS WRT54GL.

No to byłby najlepszy wybór, ale niestety poza zasięgiem finansowym bo do Świąt musi być i lapek i router zakupiony. Pozostają tamte 2 lub coś w podobnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny glos na linksysa ;) uzytkuje go od ponad 6miesiecy, nie zawiesil sie doslownie ani razu. uzywany do rozdzielenia neta na 2 kompy poprzez wi-fi

A jest możliwość wyłączenia w nim modułu WiFi jesli się używa tylko kabla i regulacja mocy anteny WiFI ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę ( http://ui.linksys.com/files/WRT54GC/1.02.5/Setup.htm ) to nie ma takich możliwości.

Dzięki , hmm a

LINKSYS WRT54GL.

ten droższy linksys by miał takie coś . Ewentualnie jaki router xDSL ma cos takiego i gdzie tego szukać w ustawieniach czy jakis przełącznik na obudowie, bo jestem na razie w tym trochę zielony, bo to moje pierwsze WiFi będzie.

 

hej a to nie tu pisze że mozna wyłączyć Wireless http://ui.linksys.com/files/WRT54GC/1.02.5/Wireless.htm :)

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dzięki Waszym opiniom wybrałem dwa routery firmy Linksys:

 

1.WRT54GC + karta Wifi mogę mieć za 140 zł

 

2. WRT54G

mogę mieć za 132 zł

 

Który model oferuje większe funkcje i jest stabilniejszy i ma lepiej zabezpieczoną sieć Wifi. Zasięg chyba w obu będzie podobny.

W komentarzach na stronie komputronika ludzie piszą że model WRT54G ( nr 2 ) sie wiesza.

 

Już wiem że mam szukać jego odpowiedniej wersji do Tomato , DD-WRT. Jednak ponieważ grozi to utrata gwarancji to nie wiem czy sie odważę na takie coś.

 

Niestety na WRT54GL kasy brak

 

Który model byście wybrali wybierając z tych dwóch powyżej.

 

Proszę o pomoc gdyż chcę kupić na dniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dostaniesz wersję chodzącą na alternatywnym sofcie, to wrt54g. Jak nie, to wrt54gc.

Co do softu samego, to jeżeli nie wykorzystujesz dodatkowych możliwości, to imo nie ma sensu wgrywać. Routery mają ograniczoną moc obliczeniową i robienie z sprzętu soho maszynki do wszystkiego obniża komfort pracy w sieci.

Linksysy mają fabryczny soft imo dopracowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...