Skocz do zawartości
Flissek

[pytanie] Połączenie 2 Routerów [6311-07a] Oraz [pentagram 6131-6]

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podpięty router pod ADSL,aby mieć internet. Jak skonfigurować oba routery aby [6331-6] działał jako switch (wpinam do niego kabel od routera[6311-07A] podpiętego do neostrady i wpinam kabel do karty sieciowej w kompie) oraz aby router [6331-6] wysyłał sygnał wi-fi (internet). Ponieważ jak podepnę tak:

Komputer---[6331-6]----[6311-07A] Komputer nie łączy się z internetem.

natomiast jeśli pominę 6331-6 to działa. Jak ustawić router 6311-07A aby działało.

Trochę namieszałem lecz liczę na pomoc.

Router [6311-07A] mam ustawiony na sztywno więc jeśli trzeba mogę podać konfigurację. Natomiast [6331-6] jest do mojej dyspozycji i mogę go ustawiać jak chcę, w przeciwieństwie do tego pierwszego.

 

Tutaj jest rysynek pomocniczy:D

 

http://img87.imageshack.us/my.php?image=internetpn7.jpg

 

Do starego routera łączyłem się bezpośrednio z taką konfiguracją:

 

http://img292.imageshack.us/my.php?image=ipqe5.jpg

 

Dodatkowo:

Adres starego routera to 192.168.0.10

Pula z jakiej korzysta stary router 192.168.0.11 do 192.168.0.20 (moge to zmieniać)

Adres nowego routera 192.168.0.13

Pula z jakiej korzysta stary router 192.168.0.101 do 192.168.0.200 (moge to zmieniać)

Nie wiem jakie mam wpisać u siebie na kompie.

I co jeszcze mam ustawić.

 

 

 

Proszę o pomoc i w miarę proste wyjaśnienie.

Edytowane przez Flissek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na routerze z wifi wylaczasz DHCP, ustawiasz tylko zabezpieczenia dot. wirelessu.

 

Łączysz portami LAN kablem skrosowanym(albo prostym, obojetne, w sumie wiekszosc switchy ma juz auto MDI/MDI-X) i ma działać.

 

A jak chcesz mieć na sztywno poustawiane, to możesz nawet olać wywalanie tego DHCP z routera; ustaw na wszystkich IP po kolei z puli 192.168.0.x, maske 255.255.255.0, bramke z końcówką .10 i DNSy tamte jakie masz wpisane w innych pecetach i powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że bez problemów się nie obejdzie. Przedstawie wam (albo raczej tobie) mój problem.

Ściągając z rapidshare plik 100 MB ściąganie zawsze staje przy wartości 75,5 MB. Czy to jest może jakaś blokada? :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko z rapida.

 

Jeszcze jeden problem czasami rozłancza mnie p rzez wi-fi. Pisze, że jakość połączenia jest znakomita i po pięciu minutach następuje sekundowe rozłączenie i dalej pisze, że jest znakomita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...