Skocz do zawartości
nrl

Max Payne 3

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem ze dx11 jest dla elity i nikt z wrzucajacych nagrania na yt nie ma do nich dostepu :mur: Ta grafike jedynie postprocessing podciaga troche do gory. Siatki obiektow sa tak zenujaco slabe ze w niektorych miejscach wyglada jak grafika z ps2.

Edytowane przez Carson
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ciekawe, że na konsolach nikt złego słowa na grafikę nie mówi.

 

 

Raczej ostro przesadzacie. Fakt cudów nie ma, ale choćby tekstury są bardzo dobre, szczególnie te niby mniej istotne, które w większości gier są tragiczne. Galeria znajomego - Fast, Free Image Hosting - ImageBam

 

 

Co mogę skrytykować, to że ogólny design artystyczny raczej mi się nie podoba. Jest dużo detali itd, ale ogólnie grafika nie jest jakoś strasznie przyjemna dla oka. Może to ma być własnie ten klimat noir.

Uważam że Red Dead Redemption, oraz trailer GTA V, deklasują MP3 jesli chodzi o design. Przy tych pozycjach mam autentyczny ślinotok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem 4h i jedno mogę powiedzieć: nie zawiodłem się ani trochę. Odkąd kilka lat temu po raz pierwszy usłyszałem wzmiankę nt. MP3 okraszoną zdjęciem łysego mięśniaka zamiast Payne-a i studio R* zamiast Remedy - moje nadzieje spadły niemal do zera. Dziś dostałem dokładnie to czego spodziewałem się wtedy. Gra z zerowym klimatem (zwłaszcza jeśli miał być to klimat podobny do MP1 i MP2), teksty wypowiadane przez tego kogoś podającego się za Max-a starają się mieć jakąś twórczą wartość, a są tylko przeszkadzającymi linijkami tekstu na których trzeba skupiać wzrok podczas gdy ze skupieniem, radośnie załatwiamy kolejną porcyjkę wrogów. Zdołało to przyciągnąć moją uwagę na ok. 2h po czym mózg zaczął samoczynnie usypiać karmiony w kółko tym samym i już pod koniec ciężko było skupić się na tym 'po co tam ide', 'po co dalej strzelam' itd. Wyłączyłem i coś czuję, że ciężko będzie mi się zmusić do dalszej gry, a wiem, że pasowałoby jeszcze trochę pograć, żeby mieć lepszy obraz całości.

 

Cóż, dla mnie nadal "Max Payne-m 3" jest Alan Wake. Jeśli R* ma nadal kontynuować tę serię to ja podziękuję, a pozostanę w zgodzie z tytułem ostatniej części "The Fall Of Max Payne" - pochowam upadłego Max-a z godnością i niech spoczywa w pokoju w mojej głowie.

Cieszy to, że Alan tak mocno pachniał Max-em, a studio Remedy, po latach mimo (zapewne) przetasowania utrzymało swój unikalny styl tworzenia gier.

 

Dla tych, którzy będą złościć się na mnie za te słowa krytyki powiem wprost - nie jestem wielkim fanem gier tworzonych przez Rockstar i nigdy nie byłem ( myślę, że mam do tego prawo ). Gorzkie słowa są spowodowane bardziej zderzeniem mojej ulubionej od lat serii ze studiem za ktorym nie przepadam. Dlatego też na pewno moja wypowiedź nie jest obiektywna.

 

Osobiście uważam, że gra stylizacją zalatuje nieco GTA, a jak wiadomo ma ona wielu zwolenników, więc z ogólną oceną nie powinno być tak źle ;)

 

Może pogram kiedyś dłużej niż te marne 4h i wypowiem się bardziej obiektywnie. Narazie to takie pierwsze recenzje na gorąco ;)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Włodi
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i ja coś podobnie napisać ale w większości napisałeś to już Ty.....Za dużo jatki, za dużo kiczu udającego tzw. głębsze treści. Kolejna seria dla mnie, której przepoczwarzenie i "skierowanie do szerszego odbiorcy" w moich oczach zaszkodziło. Podobnie jak ostatni Splinter Cell to MP3 zapewne wielu się spodoba, pewnie też wielu fanom serii ale nie mnie. Nie tym to było czym się obecnie stało.

Graficznie cóż...nie tak źle, może być i tak dalej to za mało dla mnie, jakość tekstur też nie do końca determinuje jakość. Po prostu obraz całości jest dla mnie taki sobie i gdyby gra była (wciąż dla mnie piszę) wciągająca to o grafice słowem bym nie wspomniał, lecz ponieważ grało mi się słabo to subiektywnie grafika wydała mi się mdła....

Się nie będę z ewentualnymi oponentami w polemiki wdawał -gra mi się nie podoba i już. Ot, klepanina podklejona pod znajomy szyld, taka kiełbasa wiejska obecnie -niby ta sama nazwa, ten sam chłop robi i wygląda nawet podobnie ale....to już nie ta sama kiełbasa :wink:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powedrowalem do Empiku,zostawilem w kasie 139.90 i troche zaluje. Ogolnie fajnie sie gra, jest akcja i momentami dla mnie przeciwnikow jest az za duzo. Poczatkowo gralem na medium (trudnosc), ale po kilku powtorkach akcji w 6 rozdziale przestawilem na easy, a i tak w

12ym nie moge przejsc tego opancerzonego goscia z maszynowcem na dachu :S

 

 

Za duzo to to nie ma wspolnego z poprzednimi czesciami, w zasadzie to chyba tylko glowny bohater je laczy bo fabula do nich nie nawiazuje (nie liczac wspomnien Max'a).

 

Grafika calkiem calkiem, troche kantow, blur, DOF i ogolny postprocess. kazde drzwi to cutscenka od razu :D Az do przesady.

 

Multi pogralem doslownie 2 minuty i jakos mnie nie bawi, kompletna bezmyslna sieka i na dodateek tryby poblokowane (WTF ?!)

Jeszcze jakby dali support dla modow to gierka pewnie by troche pozyla, a tak to raczej szybko o niej ludzie zapomna.

 

A, na moim sprzecie strasznie przycina przy doczytywaniu. Moze wina HDDka (ze nie SSD) albo system cos odwala chociaz ma 2.5msc dopiero.

 

Ustawienia grafy to:

DX11

FXAA na Very High

Textury na Very High, Water Reflections i cos jeszcze tez. Reszta na High, AF 16x, SSAO, natywna rozdzialka 1280x1024

 

Jak chcecie kupic to lepiej poczekajcie na jakas promocje bo wedlug mnie w tej chwili nie warto.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ narzekacie :P Sam mam sentyment do Max-a, ale będąc obiektywnym, gra jest prześwietna. Strzelanie jest tak soczyste i satysfakcjonujące. Samo prowadzenie fabuły, te cut-scenki i przechodzenie do gameplay-a robią nie małe wrażenie. Sprawdza się to naprawdę super. Animacje to poezja, jest tyle detali w tych animacjach, nawet głupie schodzenie po schodach. Max chodzi fajnie bo lokacje są strasznie liniowe, ciekawe czy tak GTAV będzie wyglądać. Dla mnie rewelacja i nowy standard jeśli chodzi o animacje i mechanikę strzelania z widoku tpp, brawo Rockstar. Każdy tpp shooter musi to mieć od dzisiaj, po prostu :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którym nie podoba się wygląd Max'a w trzeciej części. Odpalcie sobie Arcade Mode i wybierzcie "Oldschool Max" lub "Classic Max" :wink: A co do opinii o grze to w większości zgadzam się z ojejku. Dodałbym jeszcze świetną muzykę, zresztą jak w każdym tytule ze stajni Rockstar. Szczególnie jest jeden moment pod sam koniec gry kiedy tekst idealnie pasuje do całej sytuacji Max'a. Podobnie było w Red Dead Redemption kiedy w pewnych momentach fabuły włączał się jakiś kawałek, który idealnie pasował do danej sytuacji. Coś pieknęgo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to jestem zadowolony, nie wciąga jak odkurzacz, ale gra się przyjemnie a grafika jest naprawdę ładna.

Wreszcie doczekałem się gry, w której nie znajduje tekstur w niskiej jakości. Z ostatnich gier mnie ME3 rozczarował gdzie nawet tak podstawowe elementy jak zbroje były dość rozpikselowane.

Edytowane przez fenfir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem rozczarowany tym Maxem... Denerwuje mnie to że gdy ktoś zadaje mi większe obrażenia to automatycznie mi na niego obraca się kamera i włącza się bullet time, i do tego bohater jeszcze się kładzie na ziemi aby go było trudniej trafić :mad: . Dodatkowo w niektórych momentach po cut scence mam od razu ustawiony celownik w to co mam trafić (np.

podczas strzelania w oponę w samochodzie

), a ja mam tylko nacisnąć lewy klawisz u myszki. Mało tego Max sam się leczy... Da się to jakoś wyłączyć? Następna sprawa to brak przerywników komiksowych, są cut scenki ale to nie to samo, to już nie ten sam klimat. W niektórych momentach jest aż za dużo tych przerywników. Ogólnie zbyt dużo ułatwień i brak komiksu mnie odpycha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też gra się podoba. Strzelanie, animacje, miejscówki (stadion!, Nowy Jork!), fabuła, grafika - wszystko jest ok. Może troszkę za dużo cut scenek, ale w sumie są one fajnie zrobione i całość wygląda jak interaktywny film.

 

Moim zdaniem spokojnie mocne 8,5 - 9. W porównaniu z Splinter Cell: Conviction, MP3 jako kontynuacja wypada o niebo lepiej. Ostatnio cyknąłem sobie na ipadzie pierwszego Maxa i w moim odczuciu jest to godne nawiązanie i kontynuacja poprzednich części.

 

Co mnie zirytowało:

 

 

Niby drobiazg, ale bezsensowny - w czasie akcji na stadionie, jak osłaniamy naszego kumpla ze snajperki to koleś nie podnosi broni zabitym wrogom. dookoła jatka, a ten nie korzysta z okazji by móc się bronić. dodatkowo jak koleś się przemieszcza to nie możemy sami sterować lunetą tylko widok automatycznie za nim podąża. No i snajpy nie można przeładować, a amunicja się nie kończy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A ja jestem rozczarowany tym Maxem... Denerwuje mnie to że gdy ktoś zadaje mi większe obrażenia to automatycznie mi na niego obraca się kamera i włącza się bullet time, i do tego bohater jeszcze się kładzie na ziemi aby go było trudniej trafić :mad: .

 

Kolego, to jest Last Man Standing. Jeśli się to aktywuje, to znaczy że doznałeś krytycznych obrażeń (bez tego byś zginął). Jak się posiada przynajmniej jednego painkillera, to ten tryb się zawsze aktywuje. Na Hard bądź Hardcore jest on wyłączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którym nie podoba się wygląd Max'a w trzeciej części. Odpalcie sobie Arcade Mode i wybierzcie "Oldschool Max" lub "Classic Max" :wink:

 

W którym miejscu to jest? Nie moge znaleźć. Chyba, że se jaja robisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niko442, ma rację zapomniałem dodać kilka ciepłych słów o muzyce :) Teksty Max-a są też świetne, każda jego wypowiedź przypomina starego dobrego Max-a. Te wszystkie wspomagacze/automatyczne zwolnienia możecie przecież wyłączyć w opcjach...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jednak mam coś do dodania :D Dziś mi nieco dalszy sąsiad zapukał o 8.30(niedziela!) i zapragnął gry na teraz......Heh, nie jestem świnia tym bardziej, że dwie dychy więcej z uporem mi wciskał niż dałem za grę :blink: Co za upór....Płyń więc Max w siną dal, do niezobaczyska. Gra najwyraźniej nie dla mnie, zasadniczo TPP i tyle, zazdroszczę osobom, które widzą w tym coś więcej niż siekankę, bo po prawdzie to mnie zasmucił brak pasji do tego tytułu :cry:

Aaaa, muzyka niezła ale..... ;)

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miron72 Dobra decyzja. Lepiej wydać te pieniądze na coś bardziej ambitniejszego.

 

Ja z kolei pograłem jeszcze kilka godzin dziś w nocy. Jeśli miałbym od biedy wygrzebać jakieś plusy to będą to:

 

+ zachowanie się/fizyka ciał np. po przyjęciu strzału

+ zróżnicowane lokacje

+ dobra, choć nie wybitna grafika

 

Tekty maksa, choć stanowią swego rodzaju dodatek do rozgrywki nadal wg. mnie nie wnoszą ani jednej twórczej myśli/przesłania (no może pozatym, że nie warto chlać ;))

Grafika jak najbardziej jest OK, lecz nie wnosi nic innowacyjnego. Posiadam kartę z DX10, więc mogę sobię tylko wyobrazić co DX11 robi z płaskimi powierzchniami w tej grze. Normal mapy są na tyle 'głęboko wytłoczone', że efekt jest dobry nawet bez teselacji. Szczególne wrażenie graficzno-designowe zrobił na mnie poziom na cmentarzu. Mimo tych dizajnerskich nieraz lokacji ciężko odczuć jakikolwiek klimat danego miejsca jak i całej gry.

 

Zgadzamy się tutaj z kolegą wyżej: nic specjalnego, kolejna zwykła siekanka z ładną grafiką. Ja jednak od dobrej, ciekawej gry wymagam nieco więcej. Są jednak ludzie (dużo ludzi), którym to wystarcza i zrozumiałe dla mnie jest to, że ktoś może traktować taki typ gry jako np. odstresowanie po ciężkim dniu pracy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ponad przecietna gra pewny hit na najblizsze 2 miesiace . Troche jej brakuje zeby byc godnym nastepcam orginalu z przed wielu lat ale tu wina lezy po stronie slabych konsol ktore niejako ograniczaja mozliwosci programistow .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w chapterze 13, czyli już kończę grę i śmiało mogę powiedzieć, IMHO najlepsza gra tego roku :). To prowadzenie fabuły to po prostu bajka, nie wiem czy będę w stanie spojrzeć na inną grę akcji tpp jak nie będzie na takim poziomie zrobiona... Nie rozumiem też narzekania na fabułę, ale ja jestem chyba inny :P Każdy by chciał, żeby znowu było NY, deszczowo non stop i mrocznie...

IMHO Rockstar zrobił to wyśmienicie, jak na grę akcji to jest ona prowadzona wzorowo, każdy hit filmowy sprzed lat z Bruce-em czy innym macho może wiązać buty temu co zrobił Rockstar. Co więcej w tym filmie bierzemy aktywny udział, który daje ogrom satysfakcji. Póki co to dla mnie zdecydowanie gra roku i chcę więcej takich gier :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Największym poziomie z możliwych. Po ukończeniu gry, stwierdzam, że to jest najlepsza gra akcji w jaką mi było kiedykolwiek dane grać :P Długość jest wystarczająca i satysfakcjonująca. Mam wrażenie, że praca kamery i zdjęcia biją nie jeden "hit" made by hollywood.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...