Skocz do zawartości
sir_romanek

Stare Na Nowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam taki dylemat mam na wydanie 2000 zł na "odmłodzenie komputera" w tej chwili mam coś takiego:

 

AMD Athlon XP, 1800 MHz (13.5 x 133) 2200+

ECS K7S5A Pro

1,5 GB (PC3200 DDR SDRAM)

NVIDIA GeForce 6600 GT (128 MB)

ST3160815A (160 GB, IDE)

ST380020A (80 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

LITE-ON DVDRW SHM-165P6S

 

Chcę zmienić płytę, procesor i kartę no i ram. Komputer ma służyć do grania. Więc tak grzebałem trochę po allegro, innych forach i sklepach i znalazłem coś takiego.

To podał mi jeden z forumowiczów na innym forum:

Pierwszy zestaw:

 

Procek

Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W) Black Edition

 

Mobo :

Asus M2N-SLI Deluxe nForce 570 SLI

 

Ram :

PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 EPP 800MHz CL4

 

Grafika :

GeForce 8800 GT Galaxy 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) (CoolerMaster)

 

Zasilacz:

Corsair CMPSU-450VXEU - 450W

 

A to moje poszukiwania:

 

Co myślicie o tym(nie wiem czy ten zestaw jest kompatybilny ze sobą):

Drugi zestaw:

 

GIGABYTE GA-P35-S3G + CORE 2 DUO E6550 + 4GB DUAL

 

GAINWARD 9600GT GOLDEN SAMPLE 700/1750/2000MHz!!!

 

XILENCE POWER GAMING EDITION 600W ATX 2.2 BOX

 

Jeszcze się zastanawiam nad czymś takim:

 

Trzeci zestaw:

 

Intel Core 2 Duo E4600 (775) 2,40GHz BOX

 

Asus P5KC

 

Corsair CMPSU-520HXEU

 

Patriot 2GB (2x1GB) CL4 EP LLK Dual DDR2 800

 

GeForce 8800 GT Galaxy 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) (CoolerMaster)

 

Szukam dalej^^ proszę napiszcie co warto kopić może macie lepsze propozycje w tej cenie. Który zestaw jest lepszy, w ogóle na co mam najlepiej zwracać uwagę przy wyborze sprzętu? (lubię grac w gry na full detalach). Wiem że za tą pieniądze cudów nie kupię ale liczę ze na jakiś czas mi wystarczy ten sprzęt. Poza tym jeśli będziecie mieli jakieś sugestie to napiszcie dlaczego np. ten procek czy ta karta jest lepsza od tego procka czy tej karty.

 

Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Nie zastanawiaj się tylko bierz to co Ci kolega dzikidaniel polecił. ;)

Skoro do gier to zastanów się nad takim zestawieniem za 2120 zł (ceny z morele):

 

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

Asus EN8800GTX 786MB 384BIT GDDR3 HDCP 2xDVI 1140,00

 

Ten zestaw w większości gier zdominuje poprzedni poprzez wydajniejszą kartę graficzną chyba że chcesz grać tylko w szachy :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja polece:

 

8800GT 689zł

2x2GB OCZ 800 259zł

Chieftec GPS-450AA-101A 135zł

DFI Infinity Blood Iron 331zł

E8200 585zł

 

Razem wychodzi 2000zł icon_smile3.gif

No wszystko fajnie nie bardzo się na tym znam ale ta karta którą podałeś obsługuje sli a płyta nie, ma to jakieś znaczenie? Zapomniałem dodać że w tych 2K muszą się zmieścić koszty przesyłki^^

Edytowane przez sir_romanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

No wszystko fajnie nie bardzo się na tym znam ale ta karta którą podałeś obsługuje sli a płyta nie, ma to jakieś znaczenie? Zapomniałem dodać że w tych 2K muszą się zmieścić koszty przesyłki^^

Jeśli musi być w ramach 2K to coś takiego za 1850 (kurier za pobraniem z przedpłatą jest taniej)

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV 840,00

 

Dostajesz mocniejszy zestaw do gier niż proponowany na intelu z cichszym zasilaczem i zostaje jeszcze 150 na wypasione

chłodzenie CPU. (można jeszcze zejść z kosztami kupując tańszy głośniejszy zasilacz z zestawu na Intelu.

 

SLI jest istotne tylko jeśli wkładasz 2 karty graficzne a przy jednej nieistotne.

 

Jest jeszcze jeden element na który trzeba zwrócić uwagę najnowsze płyty mają możliwość podpięcia tylko 2 urządzeń PATA i trzeba się liczyć z

koniecznością wymiany nagrywarki lub dysku jeśli mamy więcej niż 2 takie urządzenia albo kupić jakąś bardziej zabytkową platformę.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być w ramach 2K to coś takiego za 1850 (kurier za pobraniem z przedpłatą jest taniej)

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV 840,00

 

Dostajesz mocniejszy zestaw do gier niż proponowany na intelu z cichszym zasilaczem i zostaje jeszcze 150 na wypasione

chłodzenie CPU. (można jeszcze zejść z kosztami kupując tańszy głośniejszy zasilacz z zestawu na Intelu.

 

SLI jest istotne tylko jeśli wkładasz 2 karty graficzne a przy jednej nieistotne.

 

Hmm czyli chyba warto zainwestować w płytę która obsługuje sli można wtedy później kupi drugą kartę i zwiększy tym wydajność, dobrze rozumuję?

Napisz proszę jakie najlepiej chłodzenie kopić do proca a i jednak zależy mi na ciszy;) I jeszcze jedno ta karta GAINWARD 9600GT GOLDEN SAMPLE 700/1750/2000MHz!!! chyba jest nowsza i tańsza od waszych typów z nią coś nie tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8800GTX kompletnie nieopłacalne przy wydajności 8800GTS 512...

 

Jeśli ma być za 2kzł z przesyłką to weź:

 

8800GTS 850zł

2x2GB OCZ 800 259zł

Chieftec GPS-450AA-101A 135zł

DFI Infinity Blood Iron 331zł

E2160 193zł

Scythe Mugen

 

Razem wyjdzie koło 1900zł więc na przesyłki starczy ;)

 

EDIT

 

Co do SLI to jest to nieopłacalne i podyktowane raczej marketingiem. Lepiej kupić mocniejszą jedną karte niż dwie słabsze.

Jesli zaś chodzi o 9600GT to jest słabsza od 8800GT i GTS 512.

Edytowane przez dzikidaniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Hmm czyli chyba warto zainwestować w płytę która obsługuje sli można wtedy później kupi drugą kartę i zwiększy tym wydajność, dobrze rozumuję?

Napisz proszę jakie najlepiej chłodzenie kopić do proca a i jednak zależy mi na ciszy;) I jeszcze jedno ta karta GAINWARD 9600GT GOLDEN SAMPLE 700/1750/2000MHz!!! chyba jest nowsza i tańsza od waszych typów z nią coś nie tak jest?

9600GT to dobra karta i jest dużo tańsza bo poniżej 500 można to kupić.

Można powiedzieć że ma dobry stosunek cena/wydajność.

Sporo zależy od tego jaki monitor się posiada i w jakie gry chcesz komfortowo grać.

 

8800GT 512MB jest wydajniejsza od 9600GT,

8800GTS z 512MB jeszcze wydajniejsza

8800 GTX z 768 MB najwydajniejsza

z wymienionych.

 

Popatrz uważnie na napęd oraz na dyski do wymienianych płyt nie podłączysz 3 urządzeń PATA.

 

Generalnie to 2 grafy nie opłacają się chyba że budżet zwiększysz na zasilacz i płytę i będziesz celował w wydajność z innej półki cenowej.

 

Chłodzenie do procka trzeba wybrać po wybraniu procka i płyty oraz musisz podać odległość od podstawki CPU do boku obudowy

bo może się nie zmieścić do obudowy lub nie wejdzie na płytę.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując ten zestaw:

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

Asus EN8800GTX 786MB 384BIT GDDR3 HDCP 2xDVI 1140,00

jest najbardziej wydajny i najlepiej się nadaje do gier nowej generacji? (może znajdę te same podzespoły gdzieś taniej^^)

 

Popatrz uważnie na napęd oraz na dyski do wymienianych płyt nie podłączysz 3 urządzeń PATA.

Z tego dysku ST380020A (80 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100) chcę na razie zrezygnować i podłączyć ten drugi i nagrywarę a w przyszłości kupić lepszy dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Czyli podsumowując ten zestaw:

jest najbardziej wydajny i najlepiej się nadaje do gier nowej generacji? (może znajdę te same podzespoły gdzieś taniej^^)

Z wymienionych mniej więcej ale jest trochę gier w których większe znaczenie ma CPU niż karta graficzna i w przypadku

takiej gry może się okazać że wydajniej i taniej wyjdzie zestaw z drogim E8400 i tanią kartą za mniej niż 200 zł typu 7300GT.

 

Najlepiej wymień ze trzy najbardziej ulubione gry 3D w które chcesz grać.

 

Można też zejść z ceną biorąc "tylko" 2GB RAM

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując ten zestaw:

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

Asus EN8800GTX 786MB 384BIT GDDR3 HDCP 2xDVI 1140,00

jest najbardziej wydajny i najlepiej się nadaje do gier nowej generacji? (może znajdę te same podzespoły gdzieś taniej^^)

 

Nie jest najbardziej wydajny bo dość mocno procesor będzie go ograniczać. Bzdurą jest że X2@2,5GHz starczy do najnowszych gier.

Test na egiełdzie obrazuje wyraźnie jaka jest różnica pomiędzy procesorami w różnych grach.

Zresztą jak masz zamiar grać w Crysisa spójż na ten test i zobacz jaka jest różnica pomiędzy 8800GT a 8800GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Ja bym brał 88GTS na miejscu autora

Oczywiście tą nowszą 8800GTS z 512 MB bo jest wiele wersji pod tą samą nazwą o różnej wydajności.

tu znajdzie się wiele testów z wynikami różnych kart w różnych grach między innymi z Crysis.

http://www.anandtech.com/video/

http://www.anandtech.com/video/showdoc.aspx?i=3175&p=8

 

Tu jest chyba najlepszy test z GTX i różnymi CPU oraz grami,

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=gpu_vs_c...tx&strona=6

w tabelkach są wyniki między innymi w postaci 63/21 63 oznacza średnią która nie jest istotna, istotna jest ta druga liczba która

oznacza minimum. Średnia niewiele daje, bo co z tego że będzie 50 jeśli przez kilka minut będzie 11.

 

Do komfortu potrzeba minimum jako 25.

 

Do niemal każdej gry można znaleźć na stronie producenta gry zalecane wymagania sprzętowe.

Dla przykładu do Crysis wystarcza słabsze CPU niż X2 5000+ ale karta musi być mocna.

Do tego nieźle pasuje 8800GTS (ale uwaga na różne wersje karty bo to musi być najnowszy 512 MB)

 

Testy na egielda są trudno czytelne dla kogoś nieobeznanego bo trzeba zwracać uwagę na zmienione taktowania kart.

 

 

 

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się gubić.

 

Dobra więc tak wygląda na to że dobry wybór to XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV jest wydajna za przyzwoitą cenę tak?

Więc ten zestaw powinien sprosta wymaganiom Crysisa

 

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV 840,00

Procesor też jest wydajny chyba yyy tak sądzę^^

 

Kolejna sprawa mam system XP więc żeby w pełni wykorzystać dx10 rozumiem że muszę mieć vistę?

W tym artykule znalazłem różnice miedzy dx9 a dx10 Różnice między DX9 a DX10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Powoli zaczynam się gubić.

 

Dobra więc tak wygląda na to że dobry wybór to XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV jest wydajna za przyzwoitą cenę tak?

Więc ten zestaw powinien sprosta wymaganiom Crysisa

Procesor też jest wydajny chyba yyy tak sądzę^^

 

Kolejna sprawa mam system XP więc żeby w pełni wykorzystać dx10 rozumiem że muszę mieć vistę?

W tym artykule znalazłem różnice miedzy dx9 a dx10 Różnice między DX9 a DX10

To jest wystarczający zestaw do Crysisa (zalecany przez producenta CPU to wolniejszy X2 4400+ lub E2200)

W przypadku podobnej cenowo konfiguracji z E2xxx dostaniesz płytę z wolniejszym łączem PCI-E i na dokładkę z

podstawką 775 która nie przetrwa tak długo jak AM2+ (nie kupuj przypadkiem płyty AM2 bez PCI-E 2.0)

 

Ponadto w tym konkretnym X2 mnożnik jest odblokowany :) ale to nie będzie zbyt prędko potrzebne.

XP wystarczy do Crysisa na razie.

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam się gubić.

 

Dobra więc tak wygląda na to że dobry wybór to XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV jest wydajna za przyzwoitą cenę tak?

Więc ten zestaw powinien sprosta wymaganiom Crysisa

AMD Athlon 64 (AM2) X2 5000+ WOF Black Edition 270,00

Corsair DDR2 2x2GB 800 TWIN2X4096-6400C5 275,00

Asus M3A 240,00

Corsair CMPSU-450VXEU 195,00

XFX GF8800GTS 512MB DDR3 dual DVI HDTV 840,00

Procesor też jest wydajny chyba yyy tak sądzę^^

 

Kolejna sprawa mam system XP więc żeby w pełni wykorzystać dx10 rozumiem że muszę mieć vistę?

W tym artykule znalazłem różnice miedzy dx9 a dx10 Różnice między DX9 a DX10

 

To normalne że się gubisz ;) z dwaIP każdy by się zgubił ;)

Nie sprosta. Za wolny (czyt. za mało wydajny) proc...

I jeszcze pytanko jak wygląda OC u Ciebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niemal każdej gry można znaleźć na stronie producenta gry zalecane wymagania sprzętowe.

Dla przykładu do Crysis wystarcza słabsze CPU niż X2 5000+ ale karta musi być mocna.

Do tego nieźle pasuje 8800GTS (ale uwaga na różne wersje karty bo to musi być najnowszy 512 MB)

Te zalecane wymagania stawiane przez producenta często mają się nijak do wymagań rzeczywistych, niestety i nie można się na nich wzorować. Tutaj odczujesz nawet różnicę pomiędzy c2d 3Ghz a 4Ghz w niektórych miejscach (i przy rozdzielczości dobrze ustawionej do mocy karty graficznej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w podkręcanie się nie zabawiałem ale jak to mówią w życiu trzeba wszystkiego sprobować^^

To polece ponownie ten zestaw:

 

I gwarantuje że po małym OC procka będzie wymiatać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Te zalecane wymagania stawiane przez producenta często mają się nijak do wymagań rzeczywistych, niestety i nie można się na nich wzorować. Tutaj odczujesz nawet różnicę pomiędzy c2d 3Ghz a 4Ghz w niektórych miejscach (i przy rozdzielczości dobrze ustawionej do mocy karty graficznej).

Może konkretniej jaki będzie najmniejszy FPS w tej grze przy max ustawieniach jakości i rozdzielczości 1280*1024

z kartą 8800GTS 512 i X2 5000+?

 

Uważasz że potrzeba więcej niż 25 z synchronizacją ?

Nie pisałem o wymaganiach minimalnych tylko o realistycznych do konkretnej gry.

 

Odsyłam do lektury http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=248024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DzikiDaniel ale jak by <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> E2180 i AC Freezer 7 Pro bedzie lepiej mu dobić np do granicy 3GHZ

Tylko zauważ że mając mnożnik 9 ustawiasz FSB na 333MHz i masz 3GHz. Poza tym słyszałem że na E2160 łatwiej te 3GHz osiągnąć (chociaż na logikie ciężko to załapać ;) )

 

Może konkretniej jaki będzie najmniejszy FPS w tej grze przy max ustawieniach jakości i rozdzielczości 1280*1024

z kartą 8800GTS 512 i X2 5000+?

 

Uważasz że potrzeba więcej niż 25 z synchronizacją ?

Nie pisałem o wymaganiach minimalnych tylko o realistycznych do konkretnej gry.

Odsyłam do lektury http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=248024

Ciężko się z tym człowiekiem gada. Małemu dziecku szybciej by się wytłumaczyło ale spróbuje raz jeszcze.

Spójż na test na egiełdzie i dobrze przeczytaj co piszą o wymaganiach w Crysisie co do procesorów. Pozwole sobie zacytować byś nie musiał szukać:

Crysis

Najnowszy hit na rynku gier PC. Oprócz horrendalnych wymagań dla karty graficznej Crysis równie dużo wymaga od procesora. Najgorzej jest gdy zbadamy swoje możliwości w zakresie demolki, ale i w przypadku gdy na ekranie widzimy bardzo dużo przeciwników. O ile ten drugi przypadek jest bardzo trudny do powtórzenia, o tyle ten pierwszy nie stanowi większego problemu. Zresztą w katalogu z grą znajduje się benchmark procesorów, który opiera się na demie – demolce. Test polega na odgrywaniu zapisanej wcześniej sekwencji, w której nasz bohater niszczy pobliskie budynki z wyrzutni rakiet lub wysadza granatami. Test jest bardzo powtarzalny i dobrze odzwierciedla realne wymagania gry w tym zakresie, choć należy pamiętać, że uzyskanie w tym teście 50 FPS oznacza, że w czasie gry można się spodziewać spadków do 25 FPS właśnie z tytułu słabej wydajności procesora.

Więc jeśli taki X2 2,4GHz ma średnio 39fps to uważasz że poniżej 25fps nie spadnie?? Bym się nie ździwił gdyby fps spadł sporo poniżej 20 klatek/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może konkretniej jaki będzie najmniejszy FPS w tej grze przy max ustawieniach jakości i rozdzielczości 1280*1024

z kartą 8800GTS 512 i X2 5000+?

 

Uważasz że potrzeba więcej niż 25 z synchronizacją ?

Nie pisałem o wymaganiach minimalnych tylko o realistycznych do konkretnej gry.

 

Odsyłam do lektury http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=248024

To co wyżej podali plus: http://forum.purepc.pl/index.php?s=&sh...t&p=2829721

To tylko średnia fps w dodatku, c2d 2,4 Ghz nie błyszczy, nie mówiąc już o k10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ten zestaw co dzikidaniel tylko płytę może zmienić na msi neo2 lub na foxa bo jak masz dopiero zacząć przygodę z oc te są bardziej "user friendly" i są tańsze:wink: a karta najlepsza moim zadaniem to 8800gts 512, gtx to przerost formy nad treścią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...