Skocz do zawartości
Altair_89

Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze swoim komputerem od jakiegoś czasu zaczął mi sie często zawieszać, praktycznie zawsze jak system jest dość mocno obciążony np. podczas grania. Kiedyś nic się nie działo o teraz włączę jakąś gierkę na 5-10 min i zwis. I jeszcze jedna rzecz, nie wiem dlaczego, ale czasami jak coś robię siedzę w necie czy w jakimś programie który w jakiś sposób obciąża system to zużycie procesora skacze do 70-80% i nie spada gdy włączam managera to w zakładce wydajność zużycie procesora jest właśnie około 70-80% a gdy zmienię na zakładkę procesy to tam nie ma żadnego procesu który by tyle zabierał. I muszę ponownie uruchamiać komputer bo faktycznie odczuwa się tak duże zużycie procesora. Dysk był formatowany gruntownie i po zainstalowaniu systemu od nowa nadal są takie same objawy, format nic nie pomógł.

Może ktoś miał już taki problem i zna rozwiązanie, albo zajmuje się takimi rzeczami i będzie wiedział co i jak. Proszę o jakąś poradę bo tak się nie da nic zrobić.

 

 

 

Moja konfiguracja:

Płyta główna: ASRock K7NF2-RAID

Procesor: Sempron 2800+ taktujący na 2000

Karta graficzna: GeForce 6600GT AGPx8

Pamięć RAM: PC3200 2x512MB Good Ram

Dysk: WD 160GB 7200 rpm SATA II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to glupie co powiem ale pierwsze co ja bym zrobil to caly kurz z obudowy wywalil i wyczyscił wszystko.

Obudowa jest czyściutka średnio raz w miesiącu czyszczę całego kompa włącznie z wiatraczkami, i radiatorami. Więc to chyba nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem swojego czasu podobne objawy. przyczyną była uszkodzona płyta główna, ale sprawdz jeszcze taśme od dysku, mialem rowniez tak ze mulił komp jak jakakolwiek plyte do napedu wlozylem- wymiana taśmy pomogla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem swojego czasu podobne objawy. przyczyną była uszkodzona płyta główna, ale sprawdz jeszcze taśme od dysku, mialem rowniez tak ze mulił komp jak jakakolwiek plyte do napedu wlozylem- wymiana taśmy pomogla.

Do dysku mam kabel Sata ale, i tak postaram się wymienić jak najszybciej, może akurat to to.

Dzięki.

Edytowane przez Altair_89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dlatego nie widzisz poniewaz nie masz postawionego "ptaszka" (dobrze to zabrzmialo :-P ) przy "pokaz procesy wszystkich uzytkownikow", zaznaczyc. System moze jest zasmiecony, byc moze rowniez jest to wina wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk był formatowany gruntownie i po zainstalowaniu systemu od nowa nadal są takie same objawy, format nic nie pomógł.

 

System moze jest zasmiecony, byc moze rowniez jest to wina wirusa.

Umiejętnośc czytania ze zrozumieniem;p

 

 

Tak jak kolega wcześniej napisał , sprawdzileś wyglad kondensatorow??

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...