Skocz do zawartości
disaster3

Zakupy W Usa

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

mam pytanie dla bardziej obeznanych w temacie zakupow poza granicami a scislej mowiac w USA. Kupujac np. w newegg.com jak dokladnie wygladaja zakupy. Pytam dlatego ze mam kumpla z pracy ktory jedzie do rodziny swojej w maju do USA na 3 tygodnie ale nie bedzie mial dostepu net-a. I tak sie wlasnie zastanawiam jak zorganizowac tam zakupy. Czy newegg.com trzeba miec swoje konto, czy poprostu kupuje sie w necie, podaje tylko adres dotarczenia przedmiotu i placi sie przy odbiorze. Wtedy taka paczka do niego przychodzi, placi odbiera i przywozi mi do Polski. Chyba ze jest jakis inny sposob w jaki moglbym to zorganizowac to bede wdzieczny za info.

 

Duzo nie chce go obciazyc ale takie rzeczy jak procek i pamieci to malo miejsca zajmuja a przy obecnym kursie dolara to widze tam ceny podzespolow to normalnie mam oczy jak 5 ZLOTYCH. np:

1. Team Group - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820313043 - 164,99$ = 374 PLN

2. G.SKILL - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820231166 - 144,99$ = 329 PLN

3. Mushkin Redline - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16820146755 - 129,99$ = 295 PLN

4. procek - http://www.newegg.com/Product/Product.aspx...N82E16819115037 - 249,99$ = 567 PLN

 

Przy obecnym kursie $ - dzisiaj sredni NBP - 2,27 PLN toz to przeciez grzech nie kupowac tam. Leje na gware. Tylko nie wiem czy dolar jeszcze poleci w dol czy nie

 

Jakby ktos juz doswiadczony mogl sie wypowiedziec to bylbym wdzieczny. Sorry jesli nie w tym dziale topic i prosba o przeniesienie do poprawnego. Ale w sumie jest to dzial co kupic? a w sumie topic jest jakby o zakupach ;-)

 

Pozdr.,

disaster3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys podac gdzie mozna za 199 kupic? nie widzialem za mniej niz 350$ odpowiednika takiego jak na allegro za 1300

 

@EDIT

co w sumie i tak jest o 500 zl tansze.. ;)

Edytowane przez guldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3 Też mam ochotę kupić w USA podzespoły do nowego PC jaki mam zamiar sobie złożyć. Mam rodzinkę w USA która by mi zakupiła wybrane części i wysłała je do mnie. - leje na gwarę ale boje się czegoś innego a konkretnie cła. Jeśli prześwietlą paczuszkę i się dojrzą to taki zakup może wyjść mi bokiem :) Taka sama sytuacja ma miejsce u Ciebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

disaster3 Też mam ochotę kupić w USA podzespoły do nowego PC jaki mam zamiar sobie złożyć. Mam rodzinkę w USA która by mi zakupiła wybrane części i wysłała je do mnie. - leje na gwarę ale boje się czegoś innego a konkretnie cła. Jeśli prześwietlą paczuszkę i się dojrzą to taki zakup może wyjść mi bokiem :) Taka sama sytuacja ma miejsce u Ciebie :)

spoko, ale ja nie musze miec pudelek bo mi nie sa potrzebne, wiec nawet jak znajda to przeciez nie udowodnia ze jest to nowy produkt, koles moze powiedziec ze dostal dla siebie w prezencie od rodziny i tyle. Dlatego wlasnie pisze o procku i pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, podłącze się pod temat...

 

Mam ojca w stanach i wraca za 1,5 tygodnia...

 

Chciałbym kupić na newegg.com podzespoły do kompa takie jak procek + ram + mobo + grafa

 

Zastanawiam się, jak załatwić transport czy morską puścić, a może lepiej, żeby przyleciało to z nim w samolocie?

 

Czy części mogą być w pudełkach oryginalnie zapakowane ( tylko otwarte ) i przejdzie bez cła?

Czy jednak musi wyciągnąć wszytko i popakować samemu dokładnie, żeby przeszło jako używane?

 

Jak wy rozegralibyście to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako osoba która kupowała na newegg sprzęt do Polski, mogę podzielić się z Wami pewnymi doświadczeniami:

 

1. warto kupować na newegg - dobre ceny (szczególnie przy niskim kursie), fachowa obsługa

2. nigdy nie musiałem korzystać z gwarancji (a kupiłem kilka kart graficznych, płyt, procesorów i pamięci na przestrzeni paru lat)

3. trzeba na newegg założyć konto (sprawa prosta jak budowa cepa)

4. do zakupu może być użyta karta kredytowa

5. z tego co pamiętam, rzeczy zamówione są wysyłane tylko na teren USA, znajomy musi więc wysłać je np. poprzez agencję do Polski (to trwa parę tygodni, ale to najtańsza alternatywa - kilkanaście $)

6. cło powinno się zapłacić i chyba podatek, ale wystarczy, że paczka zostanie nadana jako np. rzeczy używane (ubrania) i nikt nie powinien tego sprawdzać, znajomy może je też przewieźć w bagażu do Polski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam takie pytanie...

Mam Ojca w stanach do 3 Maja i pasuje to wykorzystać :) Dolar tani jak boszcz, nie oplaca sie go przywozic...

 

Czy jest taka opcja zebym ja zalozyl konto na newegg.com tutaj w Polsce ale na niego, złożył zamówienie, wpłacił kasę, a on tylko odebrał przesyłkę u siebie w domu?

Edytowane przez $kubi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam takie pytanie...

Mam Ojca w stanach do 3 Maja i pasuje to wykorzystać :) Dolar tani jak boszcz, nie oplaca sie go przywozic...

 

Czy jest taka opcja zebym ja zalozyl konto na newegg.com tutaj w Polsce ale na niego, złożył zamówienie, wpłacił kasę, a on tylko odebrał przesyłkę u siebie w domu?

wydaje mi sie ze możesz tu założyć konto, ale musisz podać adres pod który będzie wysyłka (ten w USA), zamówienie możesz złożyć tutaj, no i płatność karta kredytowa, wiec trzeba tez podać odpowiednie numery z tej karty. nie do końca jestem pewien czy można płacić przy odbiorze.

tu masz formy płatności:

http://www.newegg.com/Info/FAQDetail.aspx?...67%23xdetail167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

digmister, widze, że ktoś cię tutaj skierował z matrax.net ;D A żeby OT nie było, weź sobie na tamtejszym ebay kup i powiedz ojcu, żeby odebrał osobiście. A pozatym, tam jest tak tanio, bo wszyscy grają na konsolach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

To fajnie, nie musiał cła i podatków płacić... a co, ty się jeszcze klockami bawisz?? Wiem, że to robocik jakiś, ale.... o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...