Skocz do zawartości
Kaeres

F1 Sezon 2008

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz odwróc sobie ten maszt tak, żeby zwisał jak nad podium.. czerwony z lewej, biały z prawej czyli alles gut.

Barwy_Rzeczypospolitej_Polskiej

W art. 4 ust. 1 ustawy dokładniej określone są barwy RP: Barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego. Dodatkowo w ust. 2 tego artykułu podano, że: przy umieszczaniu barw Rzeczypospolitej Polskiej w układzie pionowym kolor biały umieszcza się po lewej stronie płaszczyzny oglądanej z przodu.

Koniec tego OT :)

Cieszmy się 3 miejscem Roberta i z nadzieją oczekujmy kolejnych wyścigów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy pakiet aero pojawi się dopiero w hiszpani ponieważ 14-16 kwiecień odbędą się testy na torze Catalunya. BMW zapowiada poprawę szybkości :), chociaż po dzisiejszym wyścigu już można ich nazwać 2 siłą w stawce. Na forum ściśle związanym z F1 toczyliśmy dyskuję na temat formy BMW już po GP Malezji, dzisiaj można stwierdzić że osiagneli cel i dołączyli do czołówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak narazie ferrari nie ma godnego przeciwnika,

zobaczymy co mclaren pokaze w hiszpanii bo jak narazie cienko ich widze, brak im chyba doswiadczonego kierowcy.

bmw wyrasta na drugi team w tym sezonie. jesli zapowiadane zmiany od nastepnego gp przyniosa skutek to moze zaczna gonic czerwonych.

toyota w koncu cos zaczyna pokazywac (moze to przez odejscie mlodszego schumachera? :P ).

zaskakuje slaba forma renault a szkoda bo fernando by dolaczyl do czolowki.

 

generalnie szykuje sie baaaardzo ciekawy sezon:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie muszą z całym orężem jechać na drugi koniec świata.

wlasnie, ze tylko po europie jezdza z calym oredziem. do takiej australii, czy malezji jezdza tylko z najwazniejszym wyposazeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert wspomniał coś o ślizgających się tylnych kołach na starcie czy o jakieś plamie oleju.

To by tłumaczyło taki tragiczny strzał na starcie. Hamiltona nie przekreślam ale widać, że po tej aferze i podejrzewam bez posiadania już papierów Ferrari sami sobie bolidu pod Brigestony ustawić nie mogą.

Normalnie Hamilton miał problemy z Fisico a w poprzednim sezonie wyglądałoby to jakby ścigał się bolidem z maluchami.

Co do BMW i czołówki. Zauważcie, że w zeszłym sezonie Ferrari i McLaren obcierały się, a następny zespół był za nimi po kilkadziesiąt sekund a nieżadko ponad minutę.

Ostatnio Robert przegrał o 19 sekund, a dzisiaj o kilka. W ciasnej hiszpanii zobaczymy na co się zdają mocne silniki Ferrari w porównaniu z balansem BMW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert wspomniał coś o ślizgających się tylnych kołach na starcie czy o jakieś plamie oleju.

To by tłumaczyło taki tragiczny strzał na starcie. Hamiltona nie przekreślam ale widać, że po tej aferze i podejrzewam bez posiadania już papierów Ferrari sami sobie bolidu pod Brigestony ustawić nie mogą.

Normalnie Hamilton miał problemy z Fisico a w poprzednim sezonie wyglądałoby to jakby ścigał się bolidem z maluchami.

Co do BMW i czołówki. Zauważcie, że w zeszłym sezonie Ferrari i McLaren obcierały się, a następny zespół był za nimi po kilkadziesiąt sekund a nieżadko ponad minutę.

Ostatnio Robert przegrał o 19 sekund, a dzisiaj o kilka. W ciasnej hiszpanii zobaczymy na co się zdają mocne silniki Ferrari w porównaniu z balansem BMW.

Ta plama sie pojawiła po starcie ;). Ale fakt mówił, że mu koło boksowały i słabo sie nawierzchni trzymały. Potem wjecha w plame oleju po vettelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Waszym miejscu tak szybko maka nie przekreślał B-)

Kovalainen pokazał w końcówce wyścigu, że jest bardzo szybki a Fiamilton po popsutym stracie i kolizji z Alonso nie miał już o co walczyć.

IMO BWM sporo jeszcze brakuje zarówno do McLaren'a jak i Ferrari ( pod koniec Massa i Kimi mieli niezagrożone pozycje, więc mogli jechać wolniej, stąd taka mała przewaga nad Kubicą )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje w internecie czasow poszczegolnych okrazen odnotowanych przez kazdego kierowce. Chcialbym zobaczyc jakim tempem jechal Massa na poczatku, a jak na koncu, kiedy mial "przewage".

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa pierwsze treningi już za nami. Już po nich możemy wywioskować że ferrari jest z przodu. Peawdopodobnie bolidy ferrari jeździły dość mocno dotankowane patrząc na czasy. W 1 sesji Massa wykręcił kilka spinów, które brazylijczykowi odkąd zakazano TC zdarza się bardzo często, zbyt często.

 

McLaren i BMW też prawdopodobnie miały spory zapas paliwa na pokładzie, w 1 sesji Hamilton był 3, Kubica 4, a Koval 5 Nick legitymował się 9 czasem. 2 sesja to "pokaz możliwości" słabszych teamów dlatego Hamilton 11, Kubica 12, Heidfeld 13, Kovalainen po awari bolidu, prawdopodobnie skrzyni biegów uzyskał 16 czas.

 

W 2 sesji z dobrej strony zaprezentowali się kierowcy Renault legitymując się z 2 i 3 czasem. Oczywiście zaraz po wykręceniu tych fast lapów Fernando z Nelsonem odwiedzili boksy co moze świadczyć tylko o jednym.

 

Podobnie jak Renault w 2 sesji zachowali się kierowcy Force India uzyskując 9 i 10 czas, co jest nie lada wyczynem dla teamu z końca stawki.

 

Od dawna pod zagrożeniem był występ Super Aguri, gdyż zespół Suzuki Aguriego z powodu nie podpisania umowy z głównym sponsorem nie miał pieniedzy, do tego honda, dostawca silników dla ogórków, postawiła warunek pod groźbą nie użyczenia jednostek napędowych. Na dzień dzisiejszy umowa nie została podpisana, lecz Super Aguri startuje w GP Hiszpani. Oczywiście zespół okupuje ostatnie lokaty.

 

Jutro o 11 czasu Polskiego odbędzie się 3 trening, a o 14 zaczną sie Kwalifikacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trzeci tren za nami ;]. Wyniki bardzo dziwne

 

1. Nick Heidfeld BMW Sauber 1:21.269

2. David Coulthard Red Bull 1:21.465 +0.196

3. Fernando Alonso Renault 1:21.599 +0.330

4. Robert Kubica BMW Sauber 1:21.717 +0.448

5. Jarno Trulli Toyota 1:21.771 +0.502

6. Sebastien Bourdais Toro Rosso 1:21.942 +0.673

7. Nelsinho Piquet Renault 1:21.992 +0.723

8. Jenson Button Honda 1:22.060 +0.791

9. Felipe Massa Ferrari 1:22.075 +0.806

10. Timo Glock Toyota 1:22.081 +0.812

11. Lewis Hamilton McLaren 1:22.094 +0.825

12. Nico Rosberg Williams 1:22.174 +0.905

13. Kimi Räikkönen Ferrari 1:22.176 +0.907

14. Kazuki Nakajima Williams 1:22.189 +0.920

15. Heikki Kovalainen McLaren 1:22.220 +0.951

16. Sebastian Vettel Toro Rosso 1:22.292 +1.023

17. Rubens Barrichello Honda 1:22.350 +1.081

18. Giancarlo Fisichella Force India 1:22.466 +1.197

19. Adrian Sutil Force India 1:22.689 +1.420

20. Takuma Sato Super Aguri 1:23.726 +2.457

21. Anthony Davidson Super Aguri 1:23.921 +2.652

22. Mark Webber Red Bull -:--.---

 

Daleko ferrari i bardzo ładnie renault. Kwalifikacje już ja mniej niż 1h. Nie moge sie doczekać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem pytal się przez radio czy będzie jeździł na twardych dwa przejazdy czy na miękkich, inżynier powiedział mu ze na miękkich to wszystko co wiemy :). Kubica ładnie pojechał, alonso ma na bank najmniej paliwa z czołówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Raikkonen

2. Alonso

3. Massa

4. Kubica

 

a i tak cały czas Fiamiltona pokazywali na ostatnim okrążeniu :rolleyes:

Mi tam masuje takie rozłożenie na jutrzejszy wyścig :)

 

Nie wiem pytal się przez radio czy będzie jeździł na twardych dwa przejazdy czy na miękkich, inżynier powiedział mu ze na miękkich to wszystko co wiemy :). Kubica ładnie pojechał, alonso ma na bank najmniej paliwa z czołówki.

Alonso jak dojedzie na 5 miejscu do mety to będzie bardzo dobrze, choć będzie miał ciężki orzech do zgryzienia. B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zakręt z tego co wiem jest w prawo więc chyba Kubica bedzie miał lepiej od Massy nie ? :)

Właśnie nie wiem czy ten co startuje z pole position jest bliżej boxów czy bliżej trybun. Bo jak bliżej trybun to Kubica bedzie na wewnętrznej :P.

 

http://www.formula1.com/races/in_detail/sp...it_diagram.html

 

Pierwszy zakręt z tego co wiem jest w prawo więc chyba Kubica bedzie miał lepiej od Massy nie ? :)

Właśnie nie wiem czy ten co startuje z pole position jest bliżej boxów czy bliżej trybun. Bo jak bliżej trybun to Kubica bedzie na wewnętrznej :P.

 

http://www.formula1.com/races/in_detail/sp...it_diagram.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica startuje z brudnej czyli tej gorszej strony toru.

 

Alonso ma prawdobopodnie najmniej paliwa w stawce, ale nie ulega wątpliwości że Renault wykonało wielki krok do przodu, zauważcie jak krytykowany przez wielu Nelson JR szalał w Q2. Fernando stwierdził że finisz w pierwszej 5 jest możliwy, a moze i coś wiecej. Robert jest zadowolony z wyniku, tak samo Mario Theissen. Najlepsza była reakcja Hamiltona, który według swojej oceny wykonał bezbłędnego fast lapa i podjerzewał P1, a tu mu inżynier powiedział że P5. Podjerzewam ze Hamilton też nie ma za dużo paliwa.

 

I na koniec jeszcze info dla Alonso po qualu od inżyniera:

"Fernando przykro mi, ale P1 zgarnął Kimi." -tak to mniej więcej brzmiało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alonso ma prawdobopodnie najmniej paliwa w stawce, ale nie ulega wątpliwości że Renault wykonało wielki krok do przodu (...)

Mi się wydaje, że Renault z Alonso polecieli na taktykę BMW Sauber z Kubicą z zeszłego GP. Heidfeld musi mieć sporo paliwa w baku. Jazda na 1 pit stop jest raczej wątpliwa przy 66 okrążeniach...

 

Zatem kto bezpośrednio za Kubicą na stacie? 5. czy 6.?

Edytowane przez Allen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica startuje z brudnej czyli tej gorszej strony toru.

 

Alonso ma prawdobopodnie najmniej paliwa w stawce, ale nie ulega wątpliwości że Renault wykonało wielki krok do przodu, zauważcie jak krytykowany przez wielu Nelson JR szalał w Q2. Fernando stwierdził że finisz w pierwszej 5 jest możliwy, a moze i coś wiecej. Robert jest zadowolony z wyniku, tak samo Mario Theissen. Najlepsza była reakcja Hamiltona, który według swojej oceny wykonał bezbłędnego fast lapa i podjerzewał P1, a tu mu inżynier powiedział że P5. Podjerzewam ze Hamilton też nie ma za dużo paliwa.

 

I na koniec jeszcze info dla Alonso po qualu od inżyniera:

"Fernando przykro mi, ale P1 zgarnął Kimi." -tak to mniej więcej brzmiało

W wiadomościa (sportowych) powiedzieli ze z lepsze strony startuje wiec ja już nie wiem :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazda na 1 pit stop jest raczej wątpliwa przy 66 okrążeniach

Dystans wyścigu jest zawsze taki sam (różnice kilkuset metrów na danych torach) więc ilość okrązeń nie ma znaczenia. Nie wykluczone ze Nick jedzie na jeden Pit, na tym torze auta zużywają stosunkowo mało paliwa, obydwie mieszanki opon są porównywalne. Ale z wypowiedzi po qualu Nicka wynika że poprostu zawalił kwalfikacje, nawet Mario o tym wspominał. Na 99% jest cięższy od Roberta, ale nie jest to jakaś wielka różnica (ok 5 lapów),

 

Alonso powiedział autosportowi że celuje w 6 pozycję, ale znając fernando trochę przesadza z tym pesymizmem. Nie zdziwię się gdy hiszpan 3 razy odwiedzi PIT-LANE. Robert z kolei obawia sie trochę startu gdyż w poprzednim GP mieli z tym problem i utracił pozycję na rzecz Massy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie ;)

Podobno mają jakieś problemy ze sprzęgłem, które miewa humory.

 

Jak dla mnie czołówka na starcie tego wyścigu jest bardzo ciekawie rozłożona. Kimi pewnie od razu odjedzie, natomiast pozostała trójka (Alonso, Massa, Kubica)... będzie ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...