Skocz do zawartości
Kaeres

F1 Sezon 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Hamilton to ciota

Nazwać tak kierowce który każdego wyprzeda jak chce to duża przesada. No i co z tego, że ma dobry bolid, sam bolid by tak dobrze nie pojechał. Hamilton pokazał dzisiaj wielkie umiejętności i gdyby przez cały wyścig padło to podium by inaczej wyglądało. Momentami jeździł brutalnie to fakt ale dzięki niemu wyścig stał się ciekawszy :P

 

Brawo dla STR i Vettela, teraz to nie wiem czy dobrze zrobił odchodząc do Red Bulla :wink:

BMW i Renault też pokazało klasę. Kto jako pierwszy założył przejściowe opony ? Alonso czy Heidfeld ? Bo potem to już nie było takie oczywiste.

 

Zespół BMW Sauber poinformował, że zamierza poczekać na decyzję dwukrotnego mistrza świata Fernando Alonso, gdyż chciałoby mieć go w swoim składzie w przyszłym roku.

 

Fernando Alonso powiedział, że chciałby ścigać się samochodem, dzięki któremu będzie mógł walczyć o zwycięstwa. Jego usługami zainteresowani są Honda, Renault i BMW, jednak wygląda na to, że ten ostatni zespół jest na pole position w wyścigu o kontrakt z Hiszpanem.

 

"Jest kilka osób i kilka zespołów, które muszą podjąć decyzję. Ciągle analizujemy sytuację, a wyraźne jest, że jesteśmy najmocniejszym zespołem, który ma wolne miejsce na przyszły sezon" - powiedział Mario Theissen pytany o Alonso. "Zobaczymy co się wydarzy."

 

Szef BMW Sauber przyznał, że przedłużenie kontraktu z Kimim Raikkonenem w Ferrari nie miało dużego wpływu na jego plany, gdyż to zaledwie jeden element układanki. Mario Theissen nie obawia się też powtórki sytuacji zaistniałej w Mclarenie w 2007 roku.

 

"Jestem zainteresowany szybkimi kierowcami, ale wolałbym nie komentować konkretnych zawodników, gdyż ciągle pracujemy nad tym i wolę porozmawiać o tym, gdy podejmiemy decyzję. Odłożyliśmy moment podjęcia decyzji i prawdopodobnie nie ogłosimy nic przed końcem sezonu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton to ciota

Chyba oglądałeś inny wyścig

Gratulacje dla Vettela,w końcu wygrał zasłużenie ale gdyby nie deszcz to nie było by z pewnością pudła,ale jechał równo i to zadecydowało o zwycięstwie,brawo dla Roberta,w końcu dobra taktyka dla niego ze strony bmw,Nick po raz kolejny potwierdził że jest gorszy od naszego rodaka

No i na koniec Hamilton,absolutnie najlepiej jeżdzący kierowca w tej stawce w dzisiejszym wyścigu,czasami miałem wrażenie że to wyścig aut WRC a nie F1,nieżle musieli dopracować te "ręczną" kontrole trakcji inżynierowie z McLarena,duży szacun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ruszali normalnie do wyścigu tylko za SC, jakby startowali normalnie ze swoich pól startowych mogło by być gorąco w pierwszym zakręcie :) Vettel dał radę przez cały wyścig utrzymać wysokie tempo. Kovalainen nie był w stanie go dogonić. Kubica pięknie top3 oby tak dalej. Massa się nie popisał w przeciwieństwie do Hamiltona, który jechał bardzo agresywnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z toba. jakby mialo zaczac znowu padac to kubica nie zmienilby gum na intermediaty tylko zalozyl pelne deszczowe

hmm chyba do nie oglądałeś uważnie wyścigu. hamilton miał bolid zatankowany do pełna, jechał na jeden pit. stawał dwa razy bo musiał deszczówki zmienić na przejściowe i dla tego kubica pojechał znacznie lepiej.

ogólnie jazda kubicy jest strasznie nudna. ogląda się jego beznadziejnie, nic się nie dzieje. hamilton wręcz na odwrót. ciągle akcja,ciągle dyskusje, wyprzedzanie, walka.

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

hmm chyba do nie oglądałeś uważnie wyścigu. hamilton miał bolid zatankowany do pełna, jechał na jeden pit. stawał dwa razy bo musiał deszczówki zmienić na przejściowe i dla tego kubica pojechał znacznie lepiej.

ogólnie jazda kubicy jest strasznie nudna. ogląda się jego beznadziejnie, nic się nie dzieje. hamilton wręcz na odwrót. ciągle akcja,ciągle dyskusje, wyprzedzanie, walka.

Kubica po qualu mial wyzsze miejsce zarowno od Raikonena jak i od Hamiltona , wiec nie przesadzaj z ta nudna jazda. Jechal lepiej bo i mial tez mniej do odrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica po qualu mial wyzsze miejsce zarowno od Raikonena jak i od Hamiltona , wiec nie przesadzaj z ta nudna jazda.

raikonen nie jest dla mnie autorytetem na mokrym torze. hamilton każdy wie czemu zajął 15 miejsce. kubica starał się ale .... nie wyszło.

na mokrym zdecydowanie hamilton najlepszy. na suchym... różnie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica po qualu mial wyzsze miejsce zarowno od Raikonena jak i od Hamiltona , wiec nie przesadzaj z ta nudna jazda. Jechal lepiej bo i mial tez mniej do odrobienia.

Ale przed Kubicą przez długi czas (kiedy jeszcze Hamilton odrabiał miejsca -naste) jechał Alonso i bodajże Trulli.

Kubica nie potrafił ich wyprzedzić a Hamilton gdy miał okazję łykał ich praktycznie co okrążenie. Fakt, Kubica był trochę cięższy, ale mimo wszystko.

 

Hamilton jest wredny ale nie można mu odmówić talentu i umiejętności (mimo jego krótkiego stażu w F1).

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przed Kubicą przez długi czas (kiedy jeszcze Hamilton odrabiał miejsca -naste) jechał Alonso i bodajże Trulli.

Kubica nie potrafił ich wyprzedzić a Hamilton gdy miał okazję łykał ich praktycznie co okrążenie. Fakt, Kubica był trochę cięższy, ale mimo wszystko.

 

Hamilton jest wredny ale nie można mu odmówić talentu i umiejętności (mimo jego krótkiego stażu w F1).

Taaak

H śmigal bo ma świetny bolid i do tego dobrze ustawione.

Pod koniec jakoś spuścił z tonu ... bo nie trzymały opony, a może bolid mu przestawiono w sobotę na mokre warunki

Robertowi opony nie trzymały az do pierwszego pitstopu ...

Rewelacyjny bolid miał Vetel i na mokrym i na suchym śmigał aż miło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton jest wredny ale nie można mu odmówić talentu i umiejętności (mimo jego krótkiego stażu w F1).

Bo facet uczył się jeżdzić na symulatorze,więc jeżdzi na granicy ryzyka i przyczepności opon,ale jak zaliczy kiedyś dzwon to konkretnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak trochę z innej beczki.. Czy następne GP (Singapur), jak dobrze pamiętam, ma się odbyć nocą? :unsure:

 

edit:

Chyba dobrze pamiętałem. Ciekawie, jak to technicznie zostało rozwiązane.. Dla nas (oglądających) taki plus, że mimo różnicy czasu, wyścig obejrzymy o normalnej porze. :)

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo facet uczył się jeżdzić na symulatorze,więc jeżdzi na granicy ryzyka i przyczepności opon,ale jak zaliczy kiedyś dzwon to konkretnie

Na symulatorze nie ma pewnie Raikkonena, dlatego w realu wjechał mu w "tyłek" parę wyścigów temu.

 

Według mnie w sporcie gdzie na prowadzenie bolidu ma ogromny wpływ nawet 0.1 bara ciśnienia w oponach ustawienie bolidu musi być perfekcyjne i takie właśnie dzisiaj miał Hamilton na mokry tor po prostu inżynierowie teamu spisali się na medal.

Po tym jak tor przeschnął widać było, że Hamilton już traci i to wyraźne do kierowców przed nim nawet Webber go doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejżałem teraz na szybkiego wyścig do momentu zjazdu Roberta do boksu. Przyznam że Hamilton śmigał jak natchniony ale... ale miał też farta że przy tych jego wyprzedzaniach nie trafił się jakiś "zadzior" bo obaj zakończyliby wyścig przed czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie ruszali normalnie do wyścigu tylko za SC, jakby startowali normalnie ze swoich pól startowych mogło by być gorąco w pierwszym zakręcie :)

Mogła by być nawet czerwona flaga. Tylko po co ? Skoro można było to rozwiązać w prosty i bezpieczny sposób.

 

 

ogólnie jazda kubicy jest strasznie nudna. ogląda się jego beznadziejnie, nic się nie dzieje. hamilton wręcz na odwrót. ciągle akcja,ciągle dyskusje, wyprzedzanie, walka.

Powiedz mi co według Ciebie miał dzisiaj zrobić Kubica ? Przycisnąć "gaz do dechy" i wylądować w pierwszej lepszej ścianie czy możne jechać spokojnie i dojechać do mety na 4 kółkach i na przyzwoitym miejscu. Tym bardziej, że bolid BMW spisywał się znakomicie na suchym torze. Jakbyś oglądał 2 trening w piątek to byś wiedział o czym pisze.

 

Hamilton jeździ bardzo agresywnie ponieważ jego bolid idealnie nadaje się do takiej jazdy. Tylko czasami to za bardzo ufa swojej nodze na gazie niż zdrowemu rozsądkowi (szczególnie w poprzednim sezonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że H jest b dobry kierowcą w b dobrym bolidzie natomiast Kubica jest b dobrym kierowcą w dobrym bolidzie only :(

H czasami przesadza ze spychaniem konkurencji niemalże poza tor ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glock lekko się zbulwersował:

"I do not know what he was thinking. I was right next to him but he left me no room. Sometimes he drives as though he is completely alone on the track," the German is quoted as saying by RTL.

"The next time I am with him (on track), I will behave with him in exactly the same way," Glock promised.

LINK

Następnym razem jak HAM będzie wyprzedał GLO możne być ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamilton dobrym kierowcą? Patrząc po jego stylu jazdy nasuwa mi się tylko określenie "taksiarz"/"warszaffka".

Mam nadzieję, że będzie mi dane oglądać jakiś efektowny dzwon tego jegomościa -_-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi co według Ciebie miał dzisiaj zrobić Kubica ? Przycisnąć "gaz do dechy" i wylądować w pierwszej lepszej ścianie czy możne jechać spokojnie i dojechać do mety na 4 kółkach i na przyzwoitym miejscu. Tym bardziej, że bolid BMW spisywał się znakomicie na suchym torze.

inni mogli, jechali szybko niemając samochodu w ogóle szybszego od polaka. kubica jest świetny, bardzo dobrze systematycznie jeździ, nie popełnia błędów. jest to poprstu trochę nudne.

cenię kubice za to że jest w F1. jest moim idolem. od początku jak jeździ nie opuściłem ani jednego wyścigu, kwalifikacji. napisałem tylko swoje zdanie że jeździ nudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolę styl hamiltona

Bo właśnie to kręci kibiców, efektowne wyprzedzania nie zawsze fer, ewentualnie jakieś stłuczki - albo odwrotnie, jak kto woli.

Według mnie wyścig na Monza był b.dobrym przykładem jak się ma talent do trafnych ustawień bolidu do panujących na torze warunków. Do połowy wyścigu Hamilton miał talent bo łykał wszystkich, a potem talent wyparował razem z wodą na torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo właśnie to kręci kibiców, efektowne wyprzedzania nie zawsze fer

czego nie można powiedzieć o robercie. może wina samochodu. jednak inni gorszymi bolidami potrafią conieco zdziałać. polak jeździ za rozsądnie. przydałoby się niekiedy kopnięcie go w dupę. rok temu podczas wyprzedzania hamiltona doszło do słuczki, dostał karę. ważne że próbował! zabrakło niewiele bo hamilton nieustąpił i to też mu się chwali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GRANDMASTER

Tu się z Tobą zgodzę. Na początku przygody z F1 szarpał, wyprzedzał, próbował. Teraz jakoś tak trochę za spokojnie, ale może ma w tym jakiś cel.

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...