Skocz do zawartości
Kaeres

F1 Sezon 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Na samym końcu wyścigu zaczęło padać, Glock nie zjechał i dalej miał "suche" opony... na pewno chciał przepuścić wszystkich i na pewno chciał ustąpić, bo przecież co on robi w F1

 

:mur:

 

Jak jedziesz na łyżwach po lodowisku prosto na bandę to wolisz na nią wpaść czy zwolnić i przejechać obok?

 

masz miszczu:

Miszczu nie musisz mi tlumaczyc bo wyscigow F1 to ja naogladalem sie wiecej niz Ty. Dla mnie Glock sie poddal zamiast zaryzykowac....

P.S.

Jezeli jestem zawodowym hokeista to nie patrze na bandy...

Edytowane przez maziboss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszczu nie musisz mi tlumaczyc bo wyscigow F1 to ja naogladalem sie wiecej niz Ty. Dla mnie Glock sie poddal zamiast zaryzykowac....

To co Glock zrobił, to jego sprawa. Zresztą, wypowiedział się na ten temat, a reszta jest tylko gdybaniem.

 

Sezon świetny, sporo się działo, a ostatnie 3 lapy na Interlagos, przejdą do historii F1. Szkoda Roberta, ale taki jest ten sport (wie to każdy, kto interesuje się od dawna :wink: ). Przyszły sezon da nam odpowiedź, czy BMW-Sauber dobrze zrobiło odpuszczając sobie końcówkę sezonu 2008. Dla Roberta ważne jest, aby nie stracił na wejściu KERS'a do świata F1.

 

Dla mnie, mniej ważne jest, że Hamilton zdobył mistrzostwo kierowców, a Massa nie. Tak długo oglądać F1 i w końcu widzieć Polaka w Formule 1 (krótkiego epizodu Jarosława Wierczuka z 1995 r., testującego w teami Fortis , nie liczę :wink:), to coś wspaniałego. Szczerze, to myślałem, że nigdy do tego nie dojdzie.

 

Wystarczy GP Kanady, gdzie na ostatnich kółkach Kubicy z nerwów spaliłem pół paczki fajek :lol: , a później radość z jego wygranej.

Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wyścig pełen emocjo jak z Hollywood - szkoda ze bez Happyendu :(

 

A co do przyszłego sezonu - kazde zapowiedzi teraz to wrózenie z fusów - moze nie bedzie miał znaczenia a może bolidy z KERS będą dublować pozostałe po 2 razy - za dużo zmian zeby o tym przesądzac już teraz -- pożyjemy zobaczymy (tylko jak tu wytrzymac do marca ;/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że sam Kubica mówił, że on w bolidzie z KERS nie istnieje.. nie mogą mu dobrze rozłożyć ciężaru :/

owszem, ale mysle ze szefostwo BMW zdaje sobie sprawe ze wzrost/waga Kubicy moze byc problemem w przypadku KERS, gdyby nie znali rozwiazania tego problemu to chyba by sie az tak bardzo nie pchali w ten system, tymbardziej ze w przyszlym sezonie KERS nie jest jeszcze obowiazkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam

http://f1.wp.pl/kat,48594,wid,10533427,wiadomosc.html

zgadzam się z tymi opiniami.

Planet F1 to chyba angielski portal, także nie dziwą mnie zupełnie oderwane od rzeczywistości komentarze jeśli Kubek miałby za karę nie startować w pierwszych dwóch wyścigach sezonu to Ham za swoje zachowanie w czasie tego sezonu powinien chyba cały przyszły za karę pauzować. Chyba się trochę angole zbulwersowały, że Kubek objechał ich pupilka i o mało co nie pozbawił go tytułu. Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubica na pewno kary nie powinien dostać bo nie można karać kogoś kto wyprzedza. jednak jeszcze parę tyg temu chcialiście zabić hamiltona za wyprzedzanie fernando. jesteście nie konsekwentni.

 

ja sie nie dziwię że glok przejechał 20s wolniej, zaczęło padać i niedał rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica pokazał że ma jaja i przez to angole się plują...

mi też się podobało że ich wyprzedził, zrobił to z taką łatwością że...... szkoda gadać ;)

jak hamilton wyprzedzał fernando nikt tak nie pisał, każdy gadał "dzieciak z samochodem..."

jednak mógł zostać antybohaterem całego świata. wszyscy polacy musieliby wyjechać z anglii :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wyścig genialny...końcówka boska Kubica pokazał że ma jaja i przez to angole się plują...

Widze to inaczej. Nagle auto pod koniec dostalo boosta? Przestal miec z nim problemy? Cos tutaj nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze to inaczej. Nagle auto pod koniec dostalo boosta? Przestal miec z nim problemy? Cos tutaj nie pasuje.

Jak sugerujesz spisek BMW, to daj sobie spokój. To nie onet. Jak coś innego to się podziel z nami tą informacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zauważyłem, że Alonso wyprzedził Heidfelda w generalnej. Mimo słabszej postawy Renault dobre miejsce Fernando, dzięki udanemu finiszowi :)

 

Przyszły sezon zapowiada się interesująco, szkoda, że teraz poczekamy kilka miesięcy na odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do KERS. Np. McLaren zapowiedział, że zbuduje dwa bolidy, jeden z KERS a drugi bez i w zależności od toru danego ma używać.

 

Pytanie też jak sam KERS ma wyglądać czyli kształt, gabaryty.

 

A może zamiast klasycznych hamulców mogliby zastosować coś takiego :?:

 

Kiedyś czytałem o module hamulcowym Siemens'a w którym zamiast płynu i tłoków tarczę hamuje silnik elektryczny.

 

http://www.infosamochody.pl/art,id_m-6,t-H...czywistosc.html

 

O ile mnie pamięć nie myli to Siemens pracuje nad silnikami elektrycznymi, które będą mieściły się w kołach i będą w stanie całkowicie zastąpić silnik spalinowy.

 

W przypadku KERS FIA daje inżynierom pole do popisu. Mam nadzieję, że nie zamrożą rozwoju tego systemu jak silników.

 

Co do końcówki i świetnej jazdy Roberta. Wygląda na to, że w BMW postawili wszystko na jedną kartę i ustawili bolid pod deszcz. Na intermediatach Robert szalał w odróźnieniu od opon na suchą nawierzchnię. Pamiętacie jak kilka wyścigów wcześniej Weber dogonił i o mało połknął Hamiltona :?: Wszystko dzięki ustawieniom pod konkretne warunki.

Nie potrzebne Robert startował z pitlane na suchych gdy jeszcze tor był mokry. Mógł przejechać trochę kółek jak czołówka i dopiero zmienić intermediaty na dry.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwaj kierowcy Toyoty pozostali na oponach na suchy tor. Glock ostatnie kółko pokonał w czasie 1.44.731, natomiast Trulli w 1.44.800. Pojechali więc identycznym tempem. Pozostali pojechali około 20s szybciej. Jakkolwiek by to nie wyglądało, to nie ma mowy o puszczeniu Hamiltona przez Glocka.

Co do akcji Kubicy. Na Fuji Hamilton zrobił to samo z Alonso i od razu spotkała go za to krytyka, szczególnie u "ekspertów" z Polsatu. Zachowajmy resztki obiektywizmu. Obaj byli szybsi, obaj mieli prawo się oddublować i bezpiecznymi manewrami to uczynili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też się podobało że ich wyprzedził, zrobił to z taką łatwością że...... szkoda gadać ;)

jak hamilton wyprzedzał fernando nikt tak nie pisał, każdy gadał "dzieciak z samochodem..."

jednak mógł zostać antybohaterem całego świata. wszyscy polacy musieliby wyjechać z anglii :P

Tylko wez teraz pod uwage kulture jazdy Kubicy i Hamiltona i stosunki jakie mial/ma Alonso z Hamiltonem. Tamta sytuacja byla zupelnie inna od tej z ostatniej niedzieli.

 

 

BTW mam nadzieje, ze w przyszlym sezonie Kubica dostanie taki sam support od BMW jaki Hamilton ma w McLaren'ie, co bedzie raczej niemozliwe. ale nadzieje zawsze mozna miec. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wez teraz pod uwage kulture jazdy Kubicy i Hamiltona i stosunki jakie mial/ma Alonso z Hamiltonem. Tamta sytuacja byla zupelnie inna od tej z ostatniej niedzieli.

masz rację, ra cytuacja z tego łikendu była znacznie bardziej nieodpowiedzialna. były znacznie gorsze warunki co mogło spowodować katastrofę dla hamiltona przez wielkie ambicje innego kierowcy. jak to by hamilton tak wyprzedzał każdy by gadał PO CO ON TO ROBIŁ I TAK BYŁ DUBLOWANY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację, ra cytuacja z tego łikendu była znacznie bardziej nieodpowiedzialna. były znacznie gorsze warunki co mogło spowodować katastrofę dla hamiltona przez wielkie ambicje innego kierowcy. jak to by hamilton tak wyprzedzał każdy by gadał PO CO ON TO ROBIŁ I TAK BYŁ DUBLOWANY!!!!

Zrobil to, bo jechal duzo szybciej niz dwojka kierowcow przed nim i wykonal bezbledny manewr wyprzedzania obydwoch kierowcow. Poza tym --->http://sport.onet.pl/0,1248769,1856388,,ku...,wiadomosc.html o czyms swiadczy.

Nastepnie nowy mistrz F1 znany jest ze swojej nieobliczalnosci o czym przekonal sie min. Kimi. Wyczuwasz teraz roznice miedzy tymi dwoma 'zdarzeniami'? Prosciej juz sie nie da wytlumaczyc.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za takim wyprzedzaniem. jak jedzie szybciej niech jedzie. denerwuje mnie tylko to że dla roberta można wszystko, jest chwalony za to co inny kierowca był ganiony parę tyg wcześniej. staram się oceniać po równo nie patrzeć że bolid z nr 4 to robert.

faktem kolejnym jest to że robert nie umie wyprzedzać (też mówiłem o tym parę miesięcy wcześniej). nie widziałem w jego wykonaniu jakiś pięknych manewrów porównywalnych z tymi co robił nik H. kubica jeździ bardzo...ostrożnie i to mu punktuje jak narazie. jednak taka jazda nie wystarczy do zdobycia mistrzostwa. trzeba trochę sprytu, niekiedy chamstwa. to wszystko ma hamilton i zasłużył na tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Massa też wygrywał wyścigi, wyprzedzał i do tego nie potrzebne mu było chamstwo. Dlatego tytuł jemu sie nie należy?

Nie ukrywałem i nie ukrywam, że nie darzę sympatią Hamiltona, porostu nie lubię zadufanych w sobie bufonów, nikt i nic na to nie poradzi.

A jeśli chodzi o wyprzedzania, moim zdaniem jak to robić, gdy nie jesteś pewny jak zachowa się auto przy odrobinie ryzyka. Hamilton dobrze wiedział, na co stać jego bolid i na co może sobie pozwolić, czego nie można powiedzieć o BMW Kubicy. Niejedno krotnie mówił o niestabilności i kiepskim prowadzeniu, weź teraz kombinuj czy bolid pojedzie tak jak on będzie chciał czy może wyląduje na "oranym" albo bandzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o wyprzedzania, moim zdaniem jak to robić, gdy nie jesteś pewny jak zachowa się auto przy odrobinie ryzyka. Hamilton dobrze wiedział, na co stać jego bolid i na co może sobie pozwolić, czego nie można powiedzieć o BMW Kubicy. Niejedno krotnie mówił o niestabilności i kiepskim prowadzeniu, weź teraz kombinuj czy bolid pojedzie tak jak on będzie chciał czy może wyląduje na "oranym" albo bandzie.

czyli nie powinien wyprzedzać hamiltona i vetela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...