Skocz do zawartości
1jaa

Konfiguracja Routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak usawić na routerze airlive wl-5460ap internet tak aby był przypisywany po macu? Jest taka możliwość? Na dzień dzisiejszy mam internet zabezpieczony wep, ale nie chcem się bawić w wep, tylko chcem przypisac maci do routera i tylko te maci które będą wpisane w routerze będą mogły mieć internet.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opcji 'Access Restrictions' lub podobnej i ustaw akceptowane MACi.

 

Niemniej jednak szczerze odradzam używanie tego jako JEDYNEGO zabezpieczenia sieci.

Jeśli WEP jakoś strasznie Ci nie przeszkadza, to go zostaw (albo zmień na WPA jeśli masz taką możliwość), no chyba, że mieszkasz na zupełnym odludziu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego

 

Wireless Access Control

If you choose 'Allowed Listed', only those clients whose wireless MAC addresses are in the access control list will

 

I w Firewall na routerze takie coś:

 

MAC Filtering

Entries in this table are used to restrict certain types of data packets from your local network to Internet through the Gateway. Use of such filters can be helpful in securing or restricting your local network.

 

 

No własnie mieszkam w mieście i bawienie się w wpisywanie wepa to troszke uciążliwe, bo sąsiadam też udostępniam internet. A niech teraz ktoś teraz zainstaluje system nowy i musi wpisać wep, a zbytnio podawać nie chcem, bo wiadomo jak to ludzie - może się szybko rozejść. Znów nie chce mi sie biegać tam samemu wpisywać i myslałełem o przyznawaniu internetu po macu. A na kablu mozna dac internet po macu?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...