Skocz do zawartości
nicknack

Po Raz Kolejny Sieć Domowa, Ale Pliz Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich uzytkowników.

Wiem wiem, temat jest wałkowany od wieków, ale użyłem już niejednego "szukaj" na różnych forach czy poradników i nic...

Mój problem polega na tym, że mam laptopa na wifi i pc kablem połączonego do routera. Oba się pingują i laptop w miejscach sieciowych widzi siebie, ale nie pc, a pc nie widzi nawet siebie...

 

To opis systemu, nie wiem czy przydatny, ale wolę napisać:

Oba kompy win XP SP 2, na obu ta sama gr robocza (GRUPA :) , laptop - połączenie sieci bezprzewodowej Broadcom 802.11g (nie wiem czemu, ale teraz zaczęło wyświetlać "brak połączonia" mimo że neta mam), PC podpięty skrętką, połączenie lokalne Nvidia Nforce networking controller, router Cerberus 6331-6 Pentagrama, konto Gość na obu włączone, żadnego zewnętrznego firewalla.

 

Proszę o pomoc, bo na razie nic nie pomaga :(

 

Może to być wina routera? A może Pc, bo nic w m. sieciowych nie widzi, a laptop tak?

 

Jestem otwarty na wszelkie sugestie... najlepiej łopatologicznie :)

Edytowane przez nicknack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Witam wszystkich uzytkowników.

Wiem wiem, temat jest wałkowany od wieków, ale użyłem już niejednego "szukaj" na różnych forach czy poradników i nic...

Mój problem polega na tym, że...

Ta część to najlepiej jakby była automatycznie dodawana do pierwszego posta u wszystkich "świeżych" użytkowników. Zaoszczędziłoby im to pisania :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta część to najlepiej jakby była automatycznie dodawana do pierwszego posta u wszystkich "świeżych" użytkowników. Zaoszczędziłoby im to pisania :mur:

Tak, tak, wielkie dzięki za pomocną odpowiedź... jak napisałem, próbowałem już różnych rzeczy i nic, więc może naprawdę potrzebuję, żeby ktoś zerknął na ten konkretny przypadek? Od tego są takie fora, żeby pomagać ludziom mniej komputerowo uzdolnionym :P

 

Jeśli uważasz, że to zbędny nowy temat, może to udowodnisz dając np jakiś link do rozwiązania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Oba kompy muszą mieć tą samą podsieć (zakładam że tak jest), czyli np.

- router 10.0.0.1

- komp A 10.0.0.2

- komp B 10.0.0.3

- maska 255.255.255.0

- brama 10.0.0.1

 

- W WinXP masz Kreator połączeń sieciowych czy coś takiego w Menu Start. Wejdź tam i stwórz połączenie.

- Spróbuj powyłączać zapory (Windowsowa, ZoneAlarm, w antywirusie, etc.). Jeśli to to blokowało stwórz w zaporze regułę.

- Ta sama grupa robocza.

- Utwórz jakiś folder na próbę i go udostępnij (na obu kompach).

- Co za brak połączenia? WiFi ma chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba kompy muszą mieć tą samą podsieć (zakładam że tak jest), czyli np.

- router 10.0.0.1

- komp A 10.0.0.2

- komp B 10.0.0.3

- maska 255.255.255.0

- brama 10.0.0.1

 

- W WinXP masz Kreator połączeń sieciowych czy coś takiego w Menu Start. Wejdź tam i stwórz połączenie.

- Spróbuj powyłączać zapory (Windowsowa, ZoneAlarm, w antywirusie, etc.). Jeśli to to blokowało stwórz w zaporze regułę.

- Ta sama grupa robocza.

- Utwórz jakiś folder na próbę i go udostępnij (na obu kompach).

- Co za brak połączenia? WiFi ma chodzić.

Mam router 192.168.1.100

Komp A 192.168.1.101

Komp B 192.168.1.102

maska 255.255.255.0

brama ip jak router

 

A adresy DNS nie ważne? Bo nie wiem co tam powinno być prawidłowo...

 

Kreatora uruchamiałem z 10 razy... (tylko na laptopie jest ostrzeżenie, że połącznie lokalne jest odłączone i muszę dać "ignoruj" bo chyba lokalne nie jest potrzebne jak mam przez wifi?)

 

Zapory wyłączone (zewnętrznych firewalli w ogóle nie mam)

Na obu kompach mam już udostępnione foldery i nawet dyskiTo połączenie czasem pokazuje z czerwonym krzyżykiem i "brak połączenia", a net i tak jest... ale teraz jest ""połączono" więc może nie ważne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

A adresy DNS nie ważne? Bo nie wiem co tam powinno być prawidłowo...

 

Kreatora uruchamiałem z 10 razy... (tylko na laptopie jest ostrzeżenie, że połącznie lokalne jest odłączone i muszę dać "ignoruj" bo chyba lokalne nie jest potrzebne jak mam przez wifi?)

 

Zapory wyłączone (zewnętrznych firewalli w ogóle nie mam)

Na obu kompach mam już udostępnione foldery i nawet dyskiTo połączenie czasem pokazuje z czerwonym krzyżykiem i "brak połączenia", a net i tak jest... ale teraz jest ""połączono" więc może nie ważne?

DNS są ważne tylko do netu. Przy komunikacji kompów lokalnie nie są używane.

 

No to jak chcesz się połączyć z lapka jak Ci pisze że połączenie lokalne masz odłączone? Wyłącz w menadżerze urządzeń karte sieciową (zostaw tylko tą bezprzewodową włączoną), a wcześniej zlikwiduj wpisy w tych pozostałych kartach nim je wyłączysz (IP, DNS, BRAMA, MASKA).

 

Najpierw usuń problem z połączeniem bezprzewodowym. Puki tego nie uczynisz to nie ma co analizować problemu. Oba kompy muszą mieć działające połączenie z routerem. Jak nie dasz sobie rady to podepnij lapka także kablem i ustaw to wtedy.

 

Z tego co widzę Twój problem to połączenie bezprzewodowe lapka z routerem a nie problem z udostępnianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNS są ważne tylko do netu. Przy komunikacji kompów lokalnie nie są używane.

 

No to jak chcesz się połączyć z lapka jak Ci pisze że połączenie lokalne masz odłączone? Wyłącz w menadżerze urządzeń karte sieciową (zostaw tylko tą bezprzewodową włączoną), a wcześniej zlikwiduj wpisy w tych pozostałych kartach nim je wyłączysz (IP, DNS, BRAMA, MASKA).

 

Najpierw usuń problem z połączeniem bezprzewodowym. Puki tego nie uczynisz to nie ma co analizować problemu. Oba kompy muszą mieć działające połączenie z routerem. Jak nie dasz sobie rady to podepnij lapka także kablem i ustaw to wtedy.

 

Z tego co widzę Twój problem to połączenie bezprzewodowe lapka z routerem a nie problem z udostępnianiem.

Spróbowałem bezpośrednio po kablu i tak samo - oba kompy się pingują, ale lapek widzi tylko siebie w m. sieciowych, a Pc nic.

Zapory windowsa wyłączyłem, przy ikonkach połączenie lokalne na obu kompach było "połączono", więc chyba powinno działać?

 

Pytanie: czy jeśli ip routera to 192.168.1.100, to ip na pc może być np 192.168.1.101,

a na lapie 192.168.1.102? Ip bramy takie jak routera (bo router to brama tak?...pewnie odkryłem Amerykę...)

 

W załączniku screen moich poł sieciowych w lapku - kabel sieciowy jest odłączony, ale logicznie to chyba nic nie szkodzi gdy chcę się łączyć wifi przez router do Pc?

A na laptopie wpisuję Ip, maskę, bramę we właściwościach TCPIP połączenie bezprzewodowego, nie lokalnego? A może obu?

 

Ten wcześniejszy problem z Poł Bezprzewodowym już nieaktualny- kilka minut po starcie systemu, jest "nie połączono" ale potem znika.

1.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

... lub jeszcze możesz zamapować sobie jakiś folder udostępniony jako dysk w Mój Komputer. Jako ścieżkę podaj IP komputera docelowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasami przegladarka sieci niedziala jak nalezy... zawsze masz dostep po nazwie kompa albo ip.... czyli wpisz w przeglarce np \\192.168.1.101 lub \\192.168.1.102 w zaleznosci od tego co chcesz przegladac...

Próbowałem i nic się nie otwiera...

 

... lub jeszcze możesz zamapować sobie jakiś folder udostępniony jako dysk w Mój Komputer. Jako ścieżkę podaj IP komputera docelowego.

Natomiast zmapowałewm folder na lapku i jest jako dysk sieciowy, tylko nie wiem co i gdzie z tym ip...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Natomiast zmapowałewm folder na lapku i jest jako dysk sieciowy, tylko nie wiem co i gdzie z tym ip...

No to jak zamapowałeś jak nie wiesz co z tym IP? Czyli nie zamapowałeś.

Mój komputer > Narzedzia > Mapuj dysk sieciowy, podajesz ścieżkę czyli: \\xxx.xxx.xxx.xxx\nazwa_udziału_który_mapujesz (IP kompa docelowego i po backslashu to co wpisywałeś jako nazwa gdy udostępniałeś ten folder który mapujesz).

Zaznacz, żeby mapował trwale i Zatwierdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak jak tutaj http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=259867 i wyłącz na początek konto gościa. U mnie działa udostępnianie a konto gościa mam wył.

Sprawdź też czy na odpowiednmich kartach sieciowych masz włączone udostępnianie plików i drukarek oraz klienta sieci Ms ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...