Skocz do zawartości
carlosmarc2

Jaki Program Do Zdalnego Sterowania Kompem Neo?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktos moze probowal zarzadzac drugim komputerem oddalonym o pare km podlaczonym do Neostrady przez Livebox?

Chodzi mi o problem związany ze zmianą IP. Wiekszosc programow oferuje łączenie z drugim kompem, gdy znamy jego IP a co jesli IP sie zmieni? Czy sa jakies programy oparte o inne metody. I nie chodzi mi o zadne trojany tylko o legalny (moze byc platny) programik. Jesli ktos wie to prosze o jakies namiary na takowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się pod temat żeby nie robić nowego. Sprawa jest taka:

laptop nr 1 (rodziców)(windows7) leży w domku, podłączony przez wifi do liveboxa

laptop nr 2 (mój)(windows7) w domu wioska dalej, łączy się z internetem przez iplus

 

chciałbym zarządzać laptopem rodziców przez swojego, potrzebuje czasami im coś poustawiać powyjaśniać albo nadzorować czy mi się dobrze np ściąga coś z neta

 

użyłem programu radmin - w sieci lan działa to wyśmienicie. Pytanie jednak odnosi się czy coś będę musiał dodatkowo konfigurować jak podepnę się pod iplusa ? dopiero wieczorem pojadę do domu a nie chcę się wkurzać że coś nie działa, a rodzice mi w niczym nie pomogą (ew konfiguracja serwera na laptopie nr 1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

również używam teamviewera i sobie chwalę, nie trzeba go nawet instalować, z tym że co uruchomienie programu zmienia się hasło tak więc będą musieli ci podawać za każdym razem, ale to chyba nie problem przeczytać 4 cyfry, natomiast jeśli chcesz wchodzić bez jakiejkolwiek ingerencji z drugiej strony to vnc + jakąś domenę np dyndns, vnc ustawiasz w autostarcie i wchodzisz kiedy chcesz nawet jeśli nikogo nie ma po drugiej stronie, jedyny wymóg to włączony komputer no i trzeba chwili na konfigurację,

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę te wszystkie programy i opcje w weekend jak będę miał czas :) ogólnie to potrzebuję sposobu aby nie potrzeba było ingerencji kogoś na 2 laptopie. On ma być włączony i sobie działać. Rodzice potrafią max odpalić przeglądarkę itp więc ich pomoc w ustawieniach, dobierania haseł itp będzie dla nich za dużym problemem. Co do transferów - jedyne czego wymagam to sprawdzenie co jakiś czas czy na kompie wszystko ok :)

 

Teamviewer - z podanych przez Was odpowiedzi wnioskuję że na nim skupię swoją uwagę ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się pod temat żeby nie robić nowego. Sprawa jest taka:

laptop nr 1 (rodziców)(windows7) leży w domku, podłączony przez wifi do liveboxa

laptop nr 2 (mój)(windows7) w domu wioska dalej, łączy się z internetem przez iplus

 

chciałbym zarządzać laptopem rodziców przez swojego, potrzebuje czasami im coś poustawiać powyjaśniać albo nadzorować czy mi się dobrze np ściąga coś z neta

 

użyłem programu radmin - w sieci lan działa to wyśmienicie. Pytanie jednak odnosi się czy coś będę musiał dodatkowo konfigurować jak podepnę się pod iplusa ? dopiero wieczorem pojadę do domu a nie chcę się wkurzać że coś nie działa, a rodzice mi w niczym nie pomogą (ew konfiguracja serwera na laptopie nr 1)

Nic nie będziesz musiał robić oprócz:

- Przekierowania portów na których działa Radmin w sieci z LiveBoxem

- No i adres IP (w przypadku zmiennego skorzystać z tego o czym pisali wyżej)

 

Warto też ustawić parametry przesyłu obrazu - na lanie można dać wszystko w najlepszej konfiguracji - przez neta może być gorzej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję programu, dzięki któremu będę miał dostęp do drugiego komputera, jednak przy nieświadomości tego faktu ze strony jego użytkownika.

 

Chodzi o możliwość kontroli z poziomu laptopa (via wifi z routera Netgear WGR614 v7) komputera stacjonarnego podłączonego kablem sieciowym do tegoż routera przez niego właśnie, a nie przez globalny Internet.

 

Zależy mi na kontroli niezauważalnej (bez wiedzy osoby używającej komputera stacjonarnego). Mam oczywiście możliwość skonfigurowania komputera stacjonarnego pod tym kątem. :lol:

 

Kontrola zarówno bierna, jak i możliwość wpływania na działanie tamtego komputera myszką, czy klawiaturą laptopa (możliwość przełączania tych trybów).

 

Na laptopie jest Windows Vista, na stacjonarnym- XP (jeśli to ma jakieś znaczenie).

 

Jaki program proponujecie i jak go skonfigurować?

Edytowane przez questo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Poszukuję programu, dzięki któremu będę miał dostęp do drugiego komputera, jednak przy nieświadomości tego faktu ze strony jego użytkownika.

 

Chodzi o możliwość kontroli z poziomu laptopa (via wifi z routera Netgear WGR614 v7) komputera stacjonarnego podłączonego kablem sieciowym do tegoż routera przez niego właśnie, a nie przez globalny Internet.

 

Zależy mi na kontroli niezauważalnej (bez wiedzy osoby używającej komputera stacjonarnego). Mam oczywiście możliwość skonfigurowania komputera stacjonarnego pod tym kątem. :lol:

 

Kontrola zarówno bierna, jak i możliwość wpływania na działanie tamtego komputera myszką, czy klawiaturą laptopa (możliwość przełączania tych trybów).

 

Na laptopie jest Windows Vista, na stacjonarnym- XP (jeśli to ma jakieś znaczenie).

 

Jaki program proponujecie i jak go skonfigurować?

 

Dlaczego nie czytasz tematu który jest poniżej? Czy aby to ta sama osoba?

http://forum.purepc.pl/Oprogramowanie-Siec...o-t260357.html#

 

Polecam UltraVNC sam używałem go w pracy żeby kontrolować pracowników na ponad 1200 stanowiskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...