Skocz do zawartości
Liskoski

Cos missie monit wali...

Rekomendowane odpowiedzi

Moze wy mieliscie podobne objawy... Mam monitorek Mitsubishi Diamond Pro 750 SB (diamondtron NF SB)i od nowosci tzn od 4 dni :D mam takie 2 paski jeden u gory drugi na dole ok 1/4 wys ekranu... na wszystkich rozdzalkach i odswiezanaich i ustawieniach :) najbardziej widoczne na bialym tle......... nie wiem czy go reklamowac.... hlp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wy mieliscie podobne objawy... Mam monitorek Mitsubishi Diamond Pro 750 SB (diamondtron NF SB)i od nowosci tzn od 4 dni  :D mam takie 2 paski jeden u gory drugi na dole ok 1/4 wys ekranu... na wszystkich rozdzalkach i odswiezanaich i ustawieniach  :)  najbardziej widoczne na bialym tle......... nie wiem czy go reklamowac.... hlp

hmm to jest normalne w tym monicie, nie wytlumacze ci o co chodzi bo nie wiem za barddzo ale to sa paski ktore "podtrzymuja" caly ekran :? , moze ktos inny fachowo to wytlumaczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te paski to jest standart w monitorach wyposażonych w kineskopy trinitron i diamondtron. Są to o ile się nie myle druty stabilizujące. Po pewnym czasie użytkowania powinieneś przestać na nie zwracać uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmm zajrzalem-dokladnie wertowalem-i NIC!!!

Hmm to dziwne, ja do iiyamy(ten sam kineskop DIamondtron) mam w ksiazeczce napisane o tych paskach wyraznie zeby ludzie nie zglaszali tego jako usterki monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci co daja te druty "druty stabilizujące" ??

standardowe kineskopy z dzialem typu delta, wyposazane sa w maske w postaci siatki perforowanej. maska to taki kawalek metalu pomiedzy dzialem a warstwa luminoforu. ze wzgledu na fakt ze siatka owa jest dosc spojna, nie potrzebuje zadnych wzmocnien

siatka szczelinowa stosowana w kineskopach typu trinitron i diamondtron, posiada o wiele delikatniejsza budowe. to w zasadzie nie jest jeden kawalek metalu lecz seria waskich paskow ciagnacych sie od gory do dolu kineskopu. zachowuja sie one dosc niestabilnie, jak latwo sobie wyobrazic, w zwiazku z czym standardowo wzmacnia sie je owymi drutami, ktore sa na tyle masywne, ze az widoczne. no, to tyle

mam nadzieje ze nic nie pomieszalem, dosc dawno sie o tem uczylem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podstawowa zaleta to napewno obraz o wyzszym kontrascie. wynika to z tego, ze maska szczelinowa na wiekszej powierzchni jest "przelotowa" i przepuszcza strumien elektronow o wiekszym natezeniu.

poza tym mozliwa jest budowa kineskopow bez znieksztalcen (w teorii) czyli plaskich lub bedacych wycinkiem cylindra, a nie jak w zwyklych, wycinkiem kuli. chodzi tutaj prawdopodobnie o sposob ulozenia dzial elektronowych. w kineskopach delta, dziala ulozone sa na powierzchni okregu, odsuniete od siebie o 120 stopni. w trynitronach dziala sa obok siebie. jako ze wiazka z dzial omiata cala powierzchnie ekranu, przy plaskim kineskopie i dzialach w ukladzie delta, wykonanie odpowiedniej siatki byloby potwornie trudne i kosztowne. tak wiec, chcesz plaski ekran, musisz miec druty ;-)

to tyle co wiem, ale byc moze ze maja jeszcze inne zalety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...