Skocz do zawartości
superboi

Komputer Od 2000zl Do Max 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

Mam pewnego rodzaju problem ;p jestem troche juz nie w temacie ale staram sie odrabaiac zaleglosci. Mianowicie chialbym kupic nowy sprzet. Ciekawi mnie tez kilka zwiazanych z tym spraw. Ale to moze pozniej. Narazie chcialbym was prosic o pomoc o wasze sugestie ,propozycje oraz o ocenienie mojego zestawu.

Mam na oku cos takiego:

 

-Intel Core 2 Duo E8400 3GHz 1333fsb , 6mb cashe , LGA775, 45 nm BOX

 

-ASUS P5K PRO, P35

 

-Dyska twardy Seagate Barracuda 320 GB , Serial ATA/300 7200RPM, 16MB Cashe (zastanawia sie tez nad Caviarem o tej samej pojemnosci)

 

-Crosair XMS2 DHX 2x2048MB 800MHz DDR2 , cl4 DIMM non-ECC (i tu nasuwa sie pytanie :P jesli MoBo obsluguje dual channel to lepiej jest kupic 4x1gb ? czy 2x2gb ? ktos mi kiedy cos z tym zamotal wiec chcialbym sie teraz upewnic ;) )

 

-naped LG SuperMulti DVD+/-R (nie jest to bardzo istotna rzecz , jednak nie chialbym wkladac do kompa jakiegos przesadzonego shitu :P i jakby ktos mial zamiar zaproponowac NEC'a to prosze sie jednak wstrzymac :P mmam juz dosyc tej firmy :) )

 

-obudowa Cooler MAster Elite 330

 

-zasilacz Corsair CMPSU-450W

 

-karta graficzna (szczerze nie mam pojecia) zastanawiam sie nad GeFem 8800 tylko jakim :S

 

 

komputer mialby mi sluzyc zapewne dlugi czas co nie znaczy ze nie bedziez czasem modernizowany. Ale z czasem :P a nie po 3 miesiacach do 1 roku :)

Na komputerze chcialbym tworzyc i obrabiac dzwiek/muzyke. Karte muzyczna juz mam (e-mu 0404 PCI)

 

Nie wiem czy nie pomotalem tu czegos i nie narobilem jakichs durnych bledow :P wrazie czego z gory przepraszam i czekam na pomoc znawcow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Asusa P5K-E (lub jakąś tańszą, np. Foxconna P35a-s). Co do procka to możesz trochę zaoszczędzić biorąc E8200. Jeśli chodzi o grafikę, to warto by kupić do takiego sprzętu co najmniej 8800gt, chyba, że starczy na lepszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym to widział tak:

 

Intel E8200 BOX 569

Scythe Mugen 139

DFI LanParty DK P35-T2RS 419

2x2GB A-DATA Extreme Edition 259

GAINWARD 8800GTS 809

SAMSUNG 320GB (HD321KJ) 232

LG GSA-H55L BLACK 109

Coolermaster Elite 333 149

Corsair HX520W 289

Razem 2974zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby sie zapytać czy będzie OC:P

Pewnie bedzie z czasem ;)

I taka karta graficzna mu nie bedzie potrzebna skoro on sie bedzie zajmował obróbką muzyki:P

a karta grafiki hmm :P tez chialbym pograc w jakies najnowsze tytuly :P heh

 

 

a tak na marginesie zapytam jeszcze.. ktorych producentow sprzetu komputerowego preferuejcie najbardzije ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o caviarze zamiast samsunga jakos za bardoz nie amm przkeonania do dyskow tej drugiej formy.

aha i moglibyscie mi wytlumaczyc z tym RAMem ? dlaczego 2x2GB a nie 4x1GB jest jakas roznica ? i czy te ktore wybralem a mianowicie crosairy sa gorsze od A-DATA ? a m oze Geile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano. róznica taka ze przy 2x2 mozesz dokupic z czasem kolejne 4 GB. Co do dysku.. WD w sumie ok chociaz ciezko rozmawiać o bezawaryjnosci bo kto wie co bedzie za 2-3 lata. Ja sam uzywam samsunga i jestem zadowolony. Co wiecej kiedys ładowałem troche samsungów do zestawów i jak narazie nie było zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LanParty DK P35-T2RS odpada

ale zastanowilbym sie nad tym Asusem P5K-E

i te A-DATA troche mnie nie przekonuja :S w sklepie doradzili mi crosairyalbo geil'e ale znajomy mowil ze dwa razy juz je odsylal do reklamacji (geil) ciekawe tylko czy to tylko taki zbieg okolicznosci czy cos w tych pamieciach jest "niedobrego"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w Geilach siedzi ZŁY :)

No wiec Geil odpada :P

 

Chlopaki pomozcie z karta grafiki bo ja nie mam pojecia co wybrac zeby nie zalowac i cieszysc sie ladna grafika i plynnym dzilaniem gier :P no i zeby tez bardzo drogo nie bylo :S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

aha i moglibyscie mi wytlumaczyc z tym RAMem ? dlaczego 2x2GB a nie 4x1GB jest jakas roznica ? i czy te ktore wybralem a mianowicie crosairy sa gorsze od A-DATA ? a m oze Geile ?

Z tego co wiem przy 4 kościac też jest dual channel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega doradził Ci tego Asusa P5K-E bo PRO ma fatalnie umiejscowione złacze 24pin

A w czym to przeszkadza? Szesnaście razy dziennie podłaczasz inny zasilacz, czy wiazka kabli o srednicy 1.5cm zaburzy, a wręcz odwroci obieg powietrza w obudowie majacej 20cm szerokosci?

 

Na wiki pisza bajki odnosnie duala

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, bo to uciązliwe przeciągać kable do polowy płyty.Cokolwiek chcesz zrobić tu musisz sie plątać w kablach

 

Edit:

 

Jestes taki cwany to napisz sam lepiej i będzie ok!

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS Chodzi Ci o konkretny model?

no raczej tak ;)

A karta jak bedzie sie sprawowac ? ujdzie jakos ? albo spytam inaczej ? Assassins Creed bedzie dzialal plynnie :D ? w rozdzielczosci

1280 x 1024 ? :P AC to tylko przyklad :P chodzi mi o te nowsze tytuly ;)

Edytowane przez superboi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha.. a duza jest roznica pomiedzy karta 512 megowa a 1 gigowa ? niby jakas roznica jest ; o bo o polowe pmaieci wiecej ale co to daje.. czy ktos moze mi to wytlumaczyc jakos mneij wiecej ;) ? podac jakis przyklad ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznicy praktycznie wogóle nie ma.1GB na 8800GT to po prostu chwyt marketingowy.Daje może kilka procent wzrostu wydajności.Różnica 256 a 512 to jest juz zauwazalna.Bo przy wysokich rodzielczosciach bedzie potrzebne wiecej pamięci

 

Przykladem może być to :http://en.expreview.com/2007/12/30/review8800gt-how-many-memory-do-you-need%ef%bc%9f/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja również przymierzam się do kupna komputera:

 

1.Procesor Intel Core 2 Duo E8200 LGA775 BOX >587<

2.Płyta główna ASUS P5KC P35 S775 DualDDR3-1333, DualDDR2-1066, SATA2, GBLAN, 2xRJ45, 12USB(6wew + 6zew) >328<

3.Pamięć RAM Patriot 2x1024MB 800MHz DDR2 Low Latency DIMM >146<

4.Chłodzenie procesora Arctic Cooling Freezer 7 Pro >68<

5.Karta graficzna EVGA GeForce 8800GT 512MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-Express (+gra Crysis PL) 600/1800 >774<

6.Dysk Twardy Seagate ST3320620AS Barracuda 7200.10 >210<

7.Obudowa (jeszcze nie wiem jaka:P)

8.Zasilacz Chieftec CFT-560A-12S 560W >235<

9.Nagrywarka LG DVD Recorder GSA-H66N Sata Ivory Oem ALBO NEC LUB LITEON >100<

Cena zestawu brutto: >2448< + jeszcze cena obudowy

 

Co sądzicie o tym zestawie??:P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...