Skocz do zawartości
kurczakin

Prosze O Ocene Stanu Technicznego Dysku

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakładam ten temat chyba z fobii ostatni dysk jaki kupiłem na allegro 9 miesięcy temu padł w nieznanych mi okolicznościach (maxtor fireball3 20gb "płaski") więc kupiłem "nowy" ibm/hitachi szczegóły na screenach

prosze o ocene jego stanu

dysk pracuje jako drugi w kompie jest na nim system plik wymiany znajduje się na innym dysku

post-116928-1205667247_thumb.jpg

post-116928-1205667266_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że trafił Ci się dysk z serwera...

 

Wg smarta pracował grubo ponad 3 lata ale oprócz dwóch badów wszystko z nim OK. No i tylko 12 uruchomień.

 

Aha, spin up time jest jakiś kosmiczny, to niedobrze ale może być tak że te modele tak mają.

 

Poprawcie mnie jak co... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie odnośnie pierwszego parametru raw reed error rate a mianowicie czy normalne jest to że dysk zeruje ten parametr przy przesuwaniu dużych plików albo sam z siebie a powiększa go do parudziesięciu tysięcy przy rozproszonej pracy przez kilka dni bez przerwy (kilka youtubów; torrentów; manga online; +pare innych rzeczy w tle)

czy ten parametr powinien być raczej stały jak w moim samsungu (ok 8500 dysk ma 6 lat przebiegu)

może to zabrzmi paranoicznie ale ciągle nie przyzwyczaiłem się do barwy dźwięków jakie wydaje ten ibm tzn słychać tylko prace głowic :]

 

i czy warto go przejechać jakimś regeneratorem żeby pozbyć się tego paskudnego wcięcia na początku wykresu (podejrzewam że spadek wydajności to te kilka przelokowanych sektorów rozsianych gdzieś w tym rejonie)

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

podepne sie pod temat, bo nie ma sensu zakladac nowego

 

a wiec tak

 

chcialem sie dowiedziec (moze ktos wie) dlaczego w nowiutkim dysku Seagate Baracuda 7200.11 500GB po wlaczeniu np hd health pokazuje, ze dysk ma tylko 68% zdrowia ?

w zakladce w zakladce health w hd tune tez chyba nie wyglada to za ciekawie

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

wie ktos co sie dzieje z dyskiem ?

no i ta wydajnosc -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego że seagate 500/32 to niedorobiona chińszczyzna, która wychodząc z fabryki jest niepełnosprawna .... stąd tyle obserwowanych uszkodzeń u klientów. Niektóre padają po kilku tygodniach, niektóre po kilku miesiącach. Ja swojego wymieniam średnio co 2-3 miesiące jak health spada do 35~40%. Jedno mogę obiecać .. jest szybki i wydajny do samego końca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

...dlaczego w nowiutkim dysku Seagate Baracuda 7200.11 500GB po wlaczeniu np hd health pokazuje, ze dysk ma tylko 68% zdrowia ?

Dlatego, że autor tego programu jest idiotą. Zamieszanie jakie wprowadził ten debilny wskaźnik jest tak duże, że jeszcze przez kilka lat będą się pojawiać pytania zaniepokojonych użytkowników PC - % zdrowia dysku można z czystym sumieniem olać.

 

Ja swojego wymieniam średnio co 2-3 miesiące jak health spada do 35~40%. Jedno mogę obiecać .. jest szybki i wydajny do samego końca

j.w.

 

Nieregularne wykresy liniowego odczytu mają wiele przyczyn: sterowniki, antywirusy, usługi działające w tle, nieoptymalnie dobrany rozmiar bloku do testów, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...