Skocz do zawartości
crystal_logic

Asus P5kc Vs Abit Ip35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jako, że nadszedł czas przesiadki na 2 rdzenie i zakupiłem już E2160 :) poszukuję do niego ciekawej płyty. Którą z tych dwóch wybrać? Moje kryteria są następujące:

1) stabilność, stabilność i jeszcze raz stabilność - przypadkowe restarty i inne kwiatki nie są dopuszczalne,

2) jakość wykonania - moje dwie poprzednie płyty (Asus i GB) miały lekko wygięty laminat - sorry, ale nie tego oczekuję po produkcie za ~400 zł,

3) OC, ale ponad 3 GHz na pewno nie będę wychodził.

 

Asus ma fajny czarny laminat :D i kondensatory polimerowe, ale np. gniazdo IDE w głupim miejscu.

 

Która z tych dwóch?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam sobie odpowiedziałeś co Ci się w asusie nie podoba. Z tych bym żadnej nie wybrał :lol: Skoro Asus to P5K PRO a jak coś innego to Foxconn P35A-S.

P5K PRO już trochę drogi i złącze zasilające ma w złym miejscu :P Napaliłem się na Foxconna, ale mam pytanie - mam zasilacz z wtyczką 4-pin (Chieftec 350 W, 1.5-roczny), a tutaj jest 8-pin koło procesora. Potrzebuję nowego zasilacza albo jakiejś przelotki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być podpięte 8pin, starczy 4pin. Nie wiem, gdzie widzisz że P5K PRO jest drogi ... ( skoro jego cena jest w okolicach ceny 350zł ). A Ty chcesz coś w okolicach ~ 400złociszy.

A czy ten Foxconn będzie współpracował z pamięciami DDR2 533? Mam takie i mógłbym je wykorzystać tymczasowo, a w przyszłym miesiącu zamienić na lepsze, np. 800. Na stronie producenta jest mowa o 667 i 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asusa nie bierz bo to słabsza płyta niż np ten Fox

Co do pamięci nigdy sie nie spotkalem z Fox i ddr2 533mhz.Według Specyfikacji nie powinno obsługiwać ale myślę ze nie powinno być raczej problemu z ich obsługą.

Edytowane przez mattis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ten Foxconn będzie współpracował z pamięciami DDR2 533? Mam takie i mógłbym je wykorzystać tymczasowo, a w przyszłym miesiącu zamienić na lepsze, np. 800. Na stronie producenta jest mowa o 667 i 800.

Nie będzie działać, P35 nie wspiera takich pamięci, na takim zestawieniu płyty nie wstają. Jedyne wyjście to zmienić ich SPD, aby miały domyślnie 667, o ile pamięci tyle wytrzymują na 1,8V. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie działać, P35 nie wspiera takich pamięci, na takim zestawieniu płyty nie wstają. Jedyne wyjście to zmienić ich SPD, aby miały domyślnie 667, o ile pamięci tyle wytrzymują na 1,8V.

Raczej nie wytrzymają, bo to jakieś tanie Twinmosy :D Dzięki wielkie za rzeczową odpowiedź, kupię pamięci 667.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...