Skocz do zawartości
tHe mRuWa

Crt 24"

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sie czaje juz dluzszy czas z kupnem nowego monitora i wymyslilem ze chyba wezme jakiegos 24" crt z allegro na trinitronie lub diamotronie, ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie?

 

 

 

W porownaniu do lcd ma calkiem sporo zalet - chyba nie musze o nich pisac, bo sa ogolnie znane i cena o 2tys nizsza :)

 

Jedyny mankament to pewnie pobor pradu, natomiast sam rozmiar - ze to bedzie szescian o boku ok.50cm nie przeraza mnie bo miejsca mam sporo na biurku...

 

 

 

Co o tym sadzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, ale ciężko dostać 24" na allegro jedyny jaki widziałem to sony bodaj G900 czy jakos tak (panorama).

 

Co Ci radzić, patrz na ostrość przy wyższych odświerzaniach, świecenie luminoforu, dźwięki. Musisz mieć przygotowane troche softu do testowania i raczej zanim kupisz trzeba przetestować osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesienią 2007 kupiłem monitor CRT, więc mam pewne doświadczenie. Po pierwsze i najważniejsze, to stan techniczny monitora. Do Polski jest sprowadzanych sporo CRT-ków, ale gro z nich jest maksymalnie zużytych. Więc odseparowanie ziarna od plew to najważniejsze zadanie.

 

Moje rady:

 

- poszerzyć spektrum akceptowalnych monitorów od 21 do 24 cali. Jeśli będziesz szukał tylko 24 calowców to albo szybko się zniechęcisz, albo kupisz jakiegoś złoma byle tylko mieć już problem z głowy. Ja szukałem monitora z zakresu 19 - 22 cale, i znalezienie dobrego egzemplarza zajęło mi 2,5 mies.

 

- Bardzo pożądanym byłoby byś zobaczył przed zakupem jak pracuje monitor. Wiem, że to zawęża obszar poszukiwań, ale uwierz mi, że chęć zysku zaślepia wielu sprzedających, więc powiedzą Ci wszystko, co chcesz usłyszeć byle tylko sprzedać towar.

 

- Jeśli widzisz na Allegro, że sprzedającym jest firma, to znajdź ich stronę w Necie i najlepiej zadzwoń do człowieka który jest odpowiedzialny za sprzedaż CRT-ków. Często firmy nie wystawiają na Allegro całego sprzętu, więc można w ten sposób trafić okazję. Po drugie możesz bardzo grzecznie poprosić gościa by sprawdził- wyszukał najnowszy monitor z danej partii. Oczywiście standardową odpowiedzią jest, że sprzedają jak leci i nie otwierają kartonów. Przecież tak jest najwygodniej. Ale znowu proponuję byś mi uwierzył, że jak tylko zechcą to wyszukają.

 

- Proponuję byś ustalił sobie sztywną datę graniczną. Np. starszego niż z 2004r. nie kupuję.

 

- Zaproponuję Ci tylko jeden monitor i tylko z jednego powodu: IBM ThinkVision C220p - ten monitor ma tę cechę, że zaczął być produkowany w 2004 roku. Tak więc najstarszy egzemplarz nie może być starszy niż z 2004. Chyba wszystko jasne.

 

 

 

Powodzenia

Edytowane przez Virtus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie czaje juz dluzszy czas z kupnem nowego monitora i wymyslilem ze chyba wezme jakiegos 24" crt z allegro na trinitronie lub diamotronie, ma ktos jakies doswiadczenie w tym temacie?

 

W porownaniu do lcd ma calkiem sporo zalet - chyba nie musze o nich pisac, bo sa ogolnie znane i cena o 2tys nizsza :)

 

Jedyny mankament to pewnie pobor pradu, natomiast sam rozmiar - ze to bedzie szescian o boku ok.50cm nie przeraza mnie bo miejsca mam sporo na biurku...

 

Co o tym sadzicie?

Nie wierz w to, że tanio kupisz coś NAPRAWDĘ dobrego. Te 24" to zwykle ładnie wyglądający złom (wyeksploatowane albo źle przechowywane całymi latami). Są niezwykle awaryjne, a naprawy KOMPLETNIE nieopłacalne. Uwierz serwisantowi.

 

Monitory CRT produkowane w ostatnich kilku latach są generalnie lichej jakości, zwłaszcza zaś TRWAŁOŚCI. Producenci starali się maksymalnie obnizyć koszty, śrubując przy tym parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...