Skocz do zawartości
Scyzor 663

Realny Mod?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zrobiłem swój pierwszy mod ale nie jestem z niego zbytnio zadowolony :mur: więc postanowiłem zrobić coś bardzo niekonwencjonalnego i tu moje pytanie czy obieg w budzie będzie odpowiedni??? proszę o porady co zrobić inaczej...

 

moja zaawansowana prezentacja (sory za jakość ale uczę się)

 

Dołączona grafika

 

widok z przodu okno będzie nieco bardziej kwadratowe ale nie chciało mi się tego tak dokładnie robić w tej dziurze wentyl 120mm

 

w tych niebieskich rurkach jakiś płyn (tak dla picu)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

jak widać zasilacz w dość dziwnym miejscu coś jakby tunel pod mobo.

 

Dołączona grafika

 

widok z tyłu za zasilaczem dysk i oczywiście wentylator z tyłu (albo z góry jeszcze nie wiem)

 

no to tyle mojego pomysłu proszę o propozycje co zmienić.

 

 

P.S. PeLzak ten pomysł powstał dużo wcześniej niż twoja buda może się wydawać podobny ale to w 100% wytwór mojej wyobrażni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. PeLzak ten pomysł powstał dużo wcześniej niż twoja buda może się wydawać podobny ale to w 100% wytwór mojej wyobrażni

Co on tu ma do gadania przecież jego bio reactor to co innego

 

Buda mi się nie podoba i kto to robił bo widzę zrobioną płytę główną i wyślij mi te projekty z skecz up

 

obieg zaburzony całkowicie za dużo dziur siatek itp

 

ogólnie nie trafia to do mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za duzo dziur??? tylko 2 wentle i ztylu ta siatka nic wiecej... i tobie sie nie musi podobac bo sie tylko wymadrzasz a sam nic nie potrafisz zrobic sam to robilem a mobo sciagnalem i zasilke i dysk

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem że mi się nie musi podobać no ale mi by się nie chciało robić każdego kondensatora itp

kondensatora??????

 

kolega sie nie zna na sketchUpie i ma jakies problemy ale coz wymadzac to sie kazdy potrafi

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za duzo dziur??? tylko 2 wentle i ztylu ta siatka nic wiecej... i tobie sie nie musi podobac bo sie tylko wymadrzasz a sam nic nie potrafisz zrobic sam to robilem a mobo sciagnalem i zasilke i dysk

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Jam tu racje przyznam, bo tak yest. Swiety spamerze, a jak tam twoj mod mega elo reaktora atomowego z brylantem czy szafirem za xxx zl ? :? od kiedy napisales ze robisz ten mod pokazales tylko dysk rozebrany nozykami do masla. Wszedzie tylko widac twoje posty, tylko zrzedzenia, narzekasz jak facet na zaciasny srom dziewicy. Wez wymoduj cos i pokaz to twoje dzielo. No offence ofc.

A co do koncepcji autora topiku, ladne , nawet schludne, abys pokazal ze cos robisz, i daj boze wytrwal do konca i pokazal skonczone cacuszko. Tylko tak dalej.

 

Wi ar lejting for next step.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle o plynie do chlodnic samochodowych troche tego jest w domu :D

 

Święty spamer, te podzespoły to są (chyba) gotowce...

 

Mod może być ciekawy. Z czego będziesz go robił?

no gotowce. ze sklejki i listewek pozniej wszystko zaszpachlowane i pomalowane... ale martwie sie o obieg powietrza bedzie dobry?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazwa tematu nietrafiona - nie ma rzeczy niemożliwych ;)

Hmmmm... Mnie to niczego konkretnego nie przypomina... Mógłbyś przedstawić jako-tako swoją wizję?

Ja bym do tego wrzucił jakieś super-pro-elo-wybajerzone WC i puścił płyn przez te niebieskie hmm... rurki (?) z przodu. Ogólnie kwestia budżetu, chęci i wysilenia własnej weny. Kombinuj dalej, życzę powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm sam nie wiem co to jest to jakas sila wyzsza :blink: przysnilo mi sie ze mieszkam w domu z takim dachem wygladajacym jak obudowa na CD i tak to powstalo. ogolnie chodzilo o to zeby nie robic typowego ustawienia podzespolow. a na wc nie mam kasy ale chce to tak zrobic zeby w przyszlosci latwo podlaczyc do tego kibel. tz te 3 rurki beda w srodku polaczone ze soba i moze jakis maly rezw. kto wie

 

a w temacie mi chodzilo o obieg powietrza bo ja zrobie ta bude tylko jak z tym obiegiem

 

 

a moze zasilacz w tym miejscu tylko ze bedzie odrazu wciagal powietrze z wentylatora z przodu i nic na plyte nie pojdzie nie wiem doradzcie cos!!!!Dołączona grafika

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dysk gdzie?

 

Jako że kiedyś zmajstrowałem pudełko na komputer w podobnym układzie (płyta poziomo, napędy nad nią), zaprawdę ci powiadam - nawk...wiasz się srodze przy każdej zmianie podzespołów :>

 

Co do obiegu powietrza - wyżej słusznie piszą, jeden wciągający z przodu, wyciągający z tyłu. Zasilator ma sobie radzić, miejsca jest dosyć. Może tylko jakaś delikutaśna perforacja na froncie, gdzie to niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o panie, a weź sobie mój układ... i wymianę cdromu leżącego na samym dnie.. Gdyby nie 10 metrów kabli w środku to wymiana trwałą by tylko 15 minut :D

 

Dlatego przestrzegam wszystkich, którzy budują własne obudowy, najlepiej gdyby cała obudowa się otwierała, żadne drzwi, żadne wysuwane części.. przemyślcie dobrze jak zrobić żeby mieć możliwość otwarcia całej budy (na zasadzie dostępu do silnika w ciągniku siodłowym - cała kabina się, że tak powiem, otwiera :) ). Tak samo kable... Jeśli zrobiliście przymiarkę z zasilaczami, dyskami, płytą główną etc.. i zostawicie wg was wystarczającą ilość miejsca na kable, to weźcie 2x więcej miejsca. U mnie miało być wszystko wporzo, wszystko pasować, miejsce na kable jest, ale odpiąć katodę od zasilania to się trzeba nieźle nagimnastykować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer805 ma racje napstrzone bedzie kabli tak ze bedzie to wygladac nie fajnie i nie elegancko. Jakby nie to to calkiem fajna masz wizje :lol2:

Zaczne od trgo ze mialem bana i dlatego nie pisalem. kable beda pochowane nie martwcie sie.

 

A dysk gdzie?

poczytaj dokladnie pierwszy post :wink:

 

a tu zdjecia z pracy

Dołączona grafika

 

nawet mi wszystko rowno wyszlo :rolleyes:

 

Dołączona grafika

 

zmodowany cd-rom :D

 

Dołączona grafika

 

widok z tylu na zaawansowane mocowanie zasilacza

 

Dołączona grafika

 

ale porzadek nie :-P :-P

 

Dołączona grafika

 

z powodu braku drugiej wiertarki musze uzywac tego cudu techniki :D a co tam przynajmniej wzmacniam biceps :lol2:

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem zeby w przyszlosci weszlo jakies wieksze chlodzenie na procka

 

 

ale zmienilem zdanie zmiana koncepcji. bedzie nizsza i troche ja zmienie ale zdjecia beda jutro

 

cd rom bedzie na dole tylko powiedzcie mi co dac tam na gore zamiast niego???

Edytowane przez Scyzor 663

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buda obnizona o jakies 8 cm :D wyglada lepiej. prace wolnym krokiem ida ku końcu.

 

mam pytanko do znawcow elektroniki mam taki wyswietlacz z radia

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

co moge z niego zrobic i jak to podlaczyc wytlumaczy ktos???? (jestem zielony wiec prosze o dokladne objasnienia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do znawcow elektroniki mam taki wyswietlacz z radia

Co prawda mało wiem o elektronice ale z tego wyświetlacza możesz zrobić miernik temperatury CUP lub innego podzespołu

 

Musisz mieś do niego sterownik to chyba jest ta płytka na dole pod wyświetlaczem

 

ważne jest też jak go chcesz podłączyć czy jako osobny miernik(np. na jakimś mikroprocesorze) nie podpięty do komputera czy do LPT lub COM

 

Jeszcze jedna ważna kwestia czy to jest wyświetlacz numeryczny czy alba numeryczny(wytłumaczenie numeryczny wyświetla tylko liczby a alfanumeryczny litery i liczby )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...