Skocz do zawartości
sinus

Mnożnik w 1700DLT3C JIUHB0308?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mój antek jest troche niestabilny na 200x11, bo pamięci nie wyrabiają :evil:

Ale nie mogę ustawić wyższego mnożnika, bo wywala zaraz FF.

Doszłem do wniosku, że musze odblokować mnożnik na procku, korzystając z schematu na ocinside.de.

Ale na moim procu nie ma wypalonych dziur między L3, wiec sie zastanawiam, czy można to zrobić ołówkiem, i czy w tych nowych prockach też trzeba modyfikowac L3?

2. Czy moje 2x128DDR333 Twinmos mogą chodzić na napięciu 2.88, jak będzie z ich żywotnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zwiększyć mnoznik nie musisz nic malować ołówkiem tylko przecinać mostki na L3 np. skalpelem albo metodą przepalania prądem.

Bierzesz 2 igły jako elektrody i napięcie +5V ze starego zasilacza, przykładasz do mostka który chczesz rozewrzeć .... i po mostku.

2,88V na Vdd - no problem - może długo działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mój antek jest troche niestabilny na 200x11, bo pamięci nie wyrabiają :evil: 

Ale nie mogę ustawić wyższego mnożnika, bo wywala zaraz FF.

Doszłem do wniosku, że musze odblokować mnożnik na procku, korzystając z schematu na ocinside.de.

Ale na moim procu nie ma wypalonych dziur między L3, wiec sie zastanawiam, czy można to zrobić ołówkiem,  i czy w tych nowych prockach też trzeba modyfikowac L3?

2. Czy moje 2x128DDR333 Twinmos mogą chodzić na napięciu 2.88, jak będzie z ich żywotnością?

Masz 200x11 i nie możesz mnożnikiem więcej niż x11 ???

powinieneś móc x12,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy działa 12x, ale już 12,5 nie wchodzi :evil:

Po co mam przepalać mostki skoro wszystkie są otwarte i nie ma dziur miedzy nimi.

Chyba zrobie to w pozycji na ołówka :wink:

Ale troche się dygam, może te procki maja jakąś inną budowe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy działa 12x, ale już 12,5 nie wchodzi :evil: 

Po co mam przepalać mostki skoro wszystkie są otwarte i nie ma dziur miedzy nimi.

Chyba zrobie to w pozycji na ołówka :wink: 

Ale troche się dygam, może te procki maja jakąś inną budowe :?:

Tyle razy było wałkowane :evil: Mostli L3 są POŁĄCZONE!!! Na wierzchu tego nie widać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...