Skocz do zawartości
pawel5000

Mam Pytanko Ile Pociągnie Ten Zestaw W Idle A Ile W Stresie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko ile pociągnie ten zestaw w idle a ile w stresie

 

X2 6000+

Abit KN9

Galaxy 8800 GT 512 MB 600/1800@700/2000 1.2V

Corsair Twin2X DDR2 4x512MB 667+800 MHz 2 V

Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATA + SAMSUNG HD080HJ 80 GB SATA

LG DVDRAM GSA-H10N

Karta sieciowa

2x wentylatory 120 na 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbijaj mnie tym, że używasz tzw. kalkulatorów mocy :blink: Równie dobrą metodą oceny prądożerności zestawu jest rzut kostką i pomnożenie oczek które wypadły przez 100 :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Mam takie pytanko ile pociągnie ten zestaw w idle a ile w stresie

 

X2 6000+

Abit KN9

Galaxy 8800 GT 512 MB 600/1800@700/2000 1.2V

Corsair Twin2X DDR2 4x512MB 667+800 MHz 2 V

Seagate Barracuda 7200.10 160GB SATA + SAMSUNG HD080HJ 80 GB SATA

LG DVDRAM GSA-H10N

Karta sieciowa

2x wentylatory 120 na 12V

TDP X2 6000+ to 125W to jest dużo jak na CPU.

http://products.amd.com/en-us/DesktopCPURe...mp;f9=2000&

porównując z tym (trzeba się wczytać jak to mierzyli)

http://en.expreview.com/2007/11/26/hd-3870...0gt-sli/?page=5

 

To może być nawet ponad 250 w stresie.

Najlepiej zmierzyć bo o pomyłkę w oszacowaniu nie trudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś recenzji 6000+? Ona żre w stresie dużo poniżsej swego TDP ;)

(...) Pobór mocy przez całą platformę testową – płyta główna, procesor, grafika, dysk – w stanie spoczynku systemu (pulpit Windows) wynosił zaledwie 63,5 W. Uruchomienie programu Orthos, maksymalnie obciążającego procesor, spowodowało, że pobór mocy wzrósł do 123 watów, zaledwie o kilka watów więcej, niż nominalna moc TDP procesora. (...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Nie czytałeś recenzji 6000+? Ona żre w stresie dużo poniżsej swego TDP ;)

To http://pclab.pl/art24947-3.html widziałem ale przyjrzałem się ustawieniom programu i Orthos jest wadliwie ustawiony

bo obciąża RAM zamiast CPU. Wątpię też w poprawność pomiarów nie widząc gdzie i jak podłączyli mierniki bo IDLE

coś nisko wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobór w idle na poziomie 63,5W przy nowym kompie wydawał mi się niemożliwy, gdy mierzyłem kompa mojego (axp ok 2100MHz, ok 100W) czy szwagierki (P3 550MHz ok 80W).

Gdy zmierzyłem A64 3000+ (winchester) wyszło mi ok 70W.

Pobór mocy przez nową konfigurację zależy przedewszystkim od zastosowanej karty graficznej. W wielu zastosowaniach wystarczy integra a mocny cpu może być niezbędny.

 

Mowa oczywiście o tym ile komputer ciądnie z gniazdka.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie (to co w sygnaturze z prockiem stale chodzącym na 3,2GHz + dźwięk audigy 2zs) pobór mocy w idle ze ściany 107W czyli realnie ok. 85W, a w stresie ok. 135W :) O ile dobrze pamiętam to jak zestaw był na zintegrowanym dźwięku i procek miał włączone oszczędzanie energii to brał nieco ponad 70W w idle :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Large FFT obciąża procesor w 100%, to chyba logiczne że użyli miernika przepływowego umieszczonego przed zasilaczem. Wyniki są jak najbardziej realne.

Realne może i tak ale nie maksymalne.

Wykazywane 100% w menadżerze zadań nie oznacza że CPU pobiera max jakie moąna z niego wydusić.

Są duże różnice pomiędzy różnymi procedurami testowymi w realnej emisji ciepła CPU pomimo że oprogramowanie pokazuje 100%.

Opieranie się na 100% pokazywanym przez menadżera to tak jak pomiar napięcia albo natężenia przez oprogramowanie bez

miernika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty chyba sie nie zgadzasz ze wszystkim dla zasady. Oczywiscie są różnice z zależności od typu obciażenia, ale nie przesadzaj, że są duże, maksymalnie w granicach 15% dla procesora, do tego RAM wówczas nieco zwieksza swój pobór, a i zauważ że w przypadku AMD na large można uzyskać też duże obciażenie ze wzgledu na duży nacisk na kontroler. Poza tym dla normalnych zastosowan i tak nie uzyskasz na dłuzszy czas nigdy 100% w menadzerze zadań, a tym bardziej nie bedzie to ten maksymalnie prądożerny typ obciażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to 100% obciążenia to jakaś sztuka dla sztuki...

PC z mojego SIG do grania ciągnie w stresie max 330W (cpu @ 3,4GHz, ram 4GB @ 900MHz , VGA nie kręcona, 1 x hdd, 1 x dvd, 1 x X-Fi, 1 x 802.11n na PCI)

W idle ok 200W bez EIST etc...

 

Najtańszym urządzeniem do sprawdzania takich wynalazków jest chyba ZALMAN ZM-MFC2 = pokazuje dokładnie i w ogóle mi się podoba :]

 

PS. Moim zdaniem zestaw z początku maxymalnie wykręcony nie pociągnie więcej niż 300W

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Może trochę "zupdejtuje" wiadomości dla potomnych. Zestaw z podpisu czyli E6600 (3,2GHZ) | Quad GT | 4GB | GTS 512 | HD321KJ | HX520 ze ściany w idle 140W i stres czyli 3dmark06 250W. Wychodzi na to, że realnie 110W idle i stres 200W :wink: pzdr

Nie doceniasz sprawności swojego zasilacza przy napięciu 230 v i 250W ze ściany sprzęt dostaje około 215W

Tu są pomiary sprawności przy 117v

http://www.silentpcreview.com/article692-page4.html

wykres do tego w porównaniu z innym zasilaczem http://www.codinghorror.com/blog/archives/000868.html

a tu porównanie różnicy sprawności przy napięciach 115v i 230v

http://www.silentpcreview.com/article692-page1.html

i jeszcze pomiar robiony bardziej pro do certyfikatu przy 115v

http://80plus.org/manu/psu/documents/SP125...20HX-Report.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj konfig bierze w Idle 150W w stresie 200W mierzone ze ściany. Oczywiście troche i "zmarnuje" sam zasilacz pewnie będzie miał jakie 75% sprawności t wtedy taki konfig by wziął 115W w idle i 150W w stresie. Choć ile on tych Watt marnuje to nie jestem w 100% pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75% sprawności to zapewnia standard ATX v. 2.2 - przynajmniej powinien i prawdopodobnie obowiązuje to do obciążenia 50%. W zależności od firmy wartości sprawności wahają się od 65%-86% (przy maksymalnym obciążeniu) - tak piszą producenci. Sprawność zasilaczy zmniejsza się przy małych i dużych ociążeniach.

 

zresztą wykres rozwieje wszelkie wątpliwości:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...