Skocz do zawartości
luki_pc

Forum Czy Heldesk Dla Dzieci ?

Rekomendowane odpowiedzi

Moze niebardzo pasuje do tego dzialu...ale tyczy sie napewno tego forum pod jaka nazwa by niebyl...

 

Jak zaczynalem swoja przygode z forum jakies pare dobrych dni temu :) forum bylo nieoceniona skarbnica wiedzy..., a teraz coraz bardziej zaczyna przypominac helpdesk z max czasem reakcji 5 min.... "ojejku cos sie psuje co to moze byc ??"

wiem ze dla czesci ciezko jest kliknac "szukaj" i odpowiednio skelcic zapytanie. Moze zaczyman przynudzac bo juz troche latek tu zlecialo i ja tez sie troche postarzalem, ale moze czas troche bardziej przyjzec sie temu co sie dzieje na forum, a moze to jakis nowy trend o ktorym niewiem??

 

Moja propozycja jest taka zeby dokladnie przyjzec sie przestrzeganiu regulaminu i ograniczyc bardziej dostep do tworzenia postow nowozarejestrowanym np na okreslony czas....dopiero po tygodniu/liczbie postow albo podobne ma dostep do pisania kompentowania postow w odpowienich dzialach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moderacja pracuje na podstawie raportow. Skoro innym chce sie pisac re: na debilne pytanie zamiast kilknac raport/wkleic link z odpowiedzia na problem + "bylo, szukaj"...

Nikt nie zgodzi sie na narzucanie ograniczen ze wzgledu na krotki czas na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja się podepnę z procentami, których nikt tak chętnie już nie rozdaje jak kiedyś ;) wiszą mi pod avatarem od dwóch lat i tak sobie myślę, że skoro dziś mam urodziny to może jakiś nowy wpis w tej sekcji.. gdyby ktoś łaskawie zmienił 0 na 9 to byłoby "w pytę" jak mawia młodzież ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to jest dział podstawowe zagadnienia, zeby tam sie pytali, chociaz przez to pytanie jest czasem mniej podstawowe, i nikt nie umie odpowiedziec, bo 'pr0si' rzadko tam zaglądają ;)

 

Chociaz faktycznie, bywa ze pytanie bylo poruszane 100 razy, albo składnia posta przedstawia piszącego jako przedszkolaka, ale na to chyba sie nic nie poradzi, na kazdym forum takie przypadki sie zdarzają.

 

A co do raportów, wysylam zawsze jak zobacze, ze cos jest nie tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ;) takie święto i to w poniedziałek.. sama radość.. nawet deszczem bije po oknie. może jak będę wracał to i grad spadnie, a jakis rozpędzony samochód chlapnie do mnie z kałuży na zdrówko :rolleyes:

btw. 15 min temu dzwoni do mnie Pan z PKO i pyta czy realizowałem dziś jakieś płatności za pomocą karty ok 50km od miejsca zamieszkania.. dodam tylko, że ku mojemu zdziwieniu karty w portfelu nie było :zonk:

muszę się zaraportować po te procenty czy ktoś sprawi mi prezent?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt coraz mniej ludzi używa wyszukiwarki a coraz więcej wciska od razu "nowy temat" , jakoś by trzeba było temu zaradzić ale nie zakazem pisania postów o zgrozo ;) hmmmm może rejestracja konta trwająca powiedzmy 2dni ? jeśli ktoś chce się czegoś naprawdę nauczyć/dowiedzieć to z pewnością zaczeka ;)

 

OFF

nie ma w regulaminie czegoś takiego jak urodziny= zdjęcie procentów , zależy to od dobrej woli moderacji.pozdrawiam

 

 

@Dymy

ale że co ? bo nie czaje

Edytowane przez M@TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OFF

nie ma w regulaminie czegoś takiego jak urodziny= zdjęcie procentów , zależy to od dobrej woli moderacji.pozdrawiam

taak, czytanie ze zrozumieniem to dziś jeden z większych problemów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie możliwości pisania nowym userom = zniechęcenie ich do dalszego korzystania z forum (bo z tego co tu czytam to (zdecydowana) większość uważa, że każdy nowy użytkownik = dziecko neo).

 

Każdy z was był pr01337hax0rem na początku? Szczerze w to wątpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zapomniał wół, jak cielęciem był.

Mnie wnerwiają tematy zakładane w nieodpowiednich działach. "Podstawowe Zagadnienia" coś od wszystkiego do niczego.

Zgadzam się, jak sobie przejże swoje stare posty na serwisach na których zaczynałem swoją zabawę to sam się z nich śmieję, świeżaki są ok, pod warunkiem, że nie wychodzą po za podstawowe zagadnienia :) Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie zgodzi sie na narzucanie ograniczen ze wzgledu na krotki czas na forum.

Ja się zgadzam..................

 

Jak bym nie mógł od razu pytać, to bym poszukał, społeczeństwo jest leniwe, więc jakoś trzeba nauczyć ludzi guglować. Ja tam za swoje pierwsze zpp jestem wdzięczny, przynajmniej sam poszukałem i nauczyłem się dużo z przypadkowo znalezionych informacji - każdy zaczynał, każdy powinien zacząć od szukania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pytaj: czemu ma nie pisać? tylko: po co ma pisać?

co zyskujemy tym, że pojawia się kolejny temat tego pokroju?

po dwóch dniach pytania które postawi będą z pewnością bardziej precyzyjne. jestem wstępnie za taką inicjacją ale warto się zastanowić co w ten sposób tracimy.

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy użytkownik wychodzi prawie zawsze z założenia że jak załozy nowy topic to zaiteresowanie jego problemem jest większe niż jak doda post w istniejącym, niemówiac już o szukaniu samemu odpowiedzi. zpp jest gorszym chyba posmysłem niż zakaz zakładania nowych tematów np. przez 24h, bo jak bym miał czekać tyle to bym z nudów sam poszukał.

 

P.S. do zakazu tworzenia tematu moza dorzucić promocję typu że szukajka działa 2x szybciej dla nowych userów którzy jej uzyją minimum 2 razy :wink: a jak użyjesz jej 10x bez zakładania nowego tematu to wyskoczy "goła pani" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

system nagradzania jest chyba zbędny ale zakazy można rozbudować:

 

przez 24h zakaz pisania postów, a przez kolejne 24 posty tylko w istniejących tematach

 

albo zakładanie nowego tematu dopiero po 4 postach w już istniejących

 

domyślnie user który jeszcze nie osiągnie "dojrzałości" powinien po zalogowaniu odrazu mieć załadowywaną szukajkę

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już ruszałem ten temat i wciąż jestem za 1. zero tolerancji 2. łatwymi szybkimi banami 3. ograniczeniami i nie podoba mi się właśnie idea helpdesku ;p ot powazne forum i powinno sie bardziej cenić .. 4. nowych sie czesto upomina zeby ,, ich nie płoszyć ? żeby i im nie było przykro ?? ja bym leciał równo z cennika, mało tego - zrobiłbym cennik w którym 2x wykroczenie - ban na 2 tyg, kolejne wykroczenie - ban na 2 tyg,, kolejne - megahiperban z wjazdem na chate antyterrorystów i naciąganiem na pal ;)

 

btw też miałem wczoraj urodziny może by moje 10% sobie zniknęło ?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo zakładanie nowego tematu dopiero po 4 postach w już istniejących

A co za różnica czy napisze to samo w nowym temacie czy w odkopanym sprzed 3 lat? Przy takim rozwiązaniu będzie jeden wielki spam.

 

A co jeśli nowy user przychodzi do nas z problemem, który nie był jeszcze poruszany? Też ma czekać 24 + 24 + 4 posty żeby sobie napisać temat i czegoś się dowiedzieć?

 

Może od razu zablokować całe forum i powrócić do grup dyskusyjnych?

 

Mamy moderatorów, niech pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszego ;) a długo już fermentujesz te 10%?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

dziękuje :) i również najlepszego :)

chwile ;) dostalem za to samo co właśnie teraz robię :P ot

 

Domik Ostrzeżony 25 gru 2007, 18:36

Dodano do poziomu ostrzeżenia Posty niewnoszące nic do dyskusji - 10%

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253098&st=20#

nawet linek nie działa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co za różnica czy napisze to samo w nowym temacie czy w odkopanym sprzed 3 lat? Przy takim rozwiązaniu będzie jeden wielki spam.

 

A co jeśli nowy user przychodzi do nas z problemem, który nie był jeszcze poruszany? Też ma czekać 24 + 24 + 4 posty żeby sobie napisać temat i czegoś się dowiedzieć?

 

Może od razu zablokować całe forum i powrócić do grup dyskusyjnych?

 

Mamy moderatorów, niech pracują.

nie popadajmy w skrajności. myślałem o 24/24 lub 4 posty. dyskutować warto i nie widzę powodu by zaraz ironizować powrotem do gd. problem powielania się wątków i lenistwa ze strony nowych userów wg mnie jest widoczny i nie widzę w Twojej wypowiedzi konstruktywnych arg przeciwko takim regulajom. jeśli ma coś sensownego do powiedzenia to z pewnością taka karencja go nie zatrzyma. natomiast jest masa użytkowników którzy kupują ładowarkę do aku i w euforii zakładają temat:

"czy kupiłem dobrą ładowakę?", a w treści ofen przyznają: "jestem w tym temacie zielony i nie wiem czy dobrze wybrałem. napiszcie jak się ładować bo nie chce mi się wertować instrukcji" albo "jakie pamięci do 300zł?", a w postach "jutro idę do sklepu i muszę szybko wybrać. doradźcie bo się nie znam". a następny post? "a jakie będą najlepsze na świecie? bo będę się chyba kiedys jednak bawił w oc"

i po co nam takie treści? młodzież trzeba kształcić i myślę, że takie rozwiązanie daje wymierne korzyści. a jeśli ktoś nie chce czekać i szukać to myślę, że zbyt wiele nie wniesie. mamy tu całkiem sporą społeczność i spaku popularności serwisu z tego względu raczej bym się nie obawiał. może być nawet wręcz odwrotnie ;)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sie co oszukiwac - czasy gdy net byl dla wybranych dawno minely, ogolnodstepny net i popularnosc kompow powoduje ze srednia wieku forumowicza spada i nic na to nie poradzimy, jakies ograniczenia typu 24+24+4 nie maja sensu, forum istnieje dzieki uczestnikom i nie mozna sie zamykac na nowych userow. moznaby dla przykladu wrzucic tekst typu: 1.uzyles google? 2.uzyles naszej szukajki? (tego typu )pojawiajacy sie przy oknie nowego tematu, zwiekszyc nadzor, itp

moze zwiekszyc liczbe moderow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...