Skocz do zawartości
Manny9119

Czy Się Opłaca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce zakupic nowe czesc do swojego komputera ale nie wiem czy dobrze mi doradzono, chcialbym sie upewnic czy zestwa jest dosc dobry:

Intel Core 2 Due E4500(Do kupienia)

DFI BloodIron(Do kupienia)

2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC(2 razy zeby bylo 4 gb, do kupienia)

Evga 8800GTS 320mb(mam zakupione)

 

prosze o porade badz ewentualne zmiany w danym zestawie.

A jakie chlodzenie bylo by dobre do podanego CPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko DFI OK.

RAM 2x2 GB. Dostaniesz już za 240 ZŁ OCZ800. Za podobną kase dostaniesz co najwyżej 4x1GB Kingstona na Elpidzie. Więc ja nie widze sensu brać 4 kości.

Proca weź E2160. Jak chcesz coś lepszego to tylko E8200. Pośrednich nie warto brać.

Tego 8800GTS320 sprzedaj puki są kosztują więcej niż są warte i weź 9600GT albo celuj w 8800GT.

I masz gwarancje że masz najlepiej za możliwie niską kase :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić pamięci 2x2 GB 800 DDR2 w cenie ~250 za parę.

 

Te OCZ są ciekawe ale mają bardzo "luźne" timingi ( 5-6-6-18 ).

 

Może lepiej GEIL 5-5-5-15 : http://www.proline.pl/shop.php?prodid=GEIL+4GB+DDR2+800+K3

GEILe sa teraz takie słabe że zdarzało im się nie chodzić na deklarowanych wartościach...

OCZ mają mieć takie timingi przy 2V. Podniesiesz napięcie na 2,1 czy 2,2 i licz się że mogą chodzić 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te OCZ http://www.ocztechnology.com/products/memo..._module_4gb_kit

 

jeśli dobrze rozumiem mają w SPD zaprogramowane 667 Mhz

 

* In order to boot on some motherboards this product is programmed to 667MHz; to run at 800MHz you will need to manually set the speed to 800MHz and voltage to 1.8V in your BIOS

Jak by z góry zakładali że nie będą chodzić na ustawieniach domyślnych :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te OCZ http://www.ocztechnology.com/products/memo..._module_4gb_kit

 

jeśli dobrze rozumiem mają w SPD zaprogramowane 667 Mhz

 

* In order to boot on some motherboards this product is programmed to 667MHz; to run at 800MHz you will need to manually set the speed to 800MHz and voltage to 1.8V in your BIOS

Jak by z góry zakładali że nie będą chodzić na ustawieniach domyślnych :lol:

Manualnie mają tyle ustawione by sobie zapewnić spokuj. Wyraźnie piszę że by mieć 800MHz trzeba ustawic 1,8V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manualnie mają tyle ustawione by sobie zapewnić spokuj. Wyraźnie piszę że by mieć 800MHz trzeba ustawic 1,8V.

Napięcie raczej jest najmniej istotne (pewnie domyślnie będzie 1,8 ... jeśli nie to ile domyślnie jest tak z ciekawości ?) - tylko po prostu trzeba by w bios wymusić 800 Mhz Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej kupic e2160 okey(a polecacie jakies wydajne chlodzenie dla niego?) Moglibyscie podac jakies konkretne ramy (4gb) wydajne, dobre itp. w timigna wmiare 4-4-4-12? I ostanie pytanie Oplaca sie wymienic Evga8800gts320mb na Gigabyte8800gts512mb bo mam szanse kupic? Dzieki wielkie.

EDIT:Doszedlem do wniosku ze 4gb sie nie oplaca narazie dla mnie wiec ktore 2 gb polecacie ? Nie lepiej kupic 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC bo mam tanio do kupienia z clockiem 4-4-4-12

Edytowane przez Manny9119

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec lepiej kupic e2160 okey(a polecacie jakies wydajne chlodzenie dla niego?) Moglibyscie podac jakies konkretne ramy (4gb) wydajne, dobre itp. w timigna wmiare 4-4-4-12? I ostanie pytanie Oplaca sie wymienic Evga8800gts320mb na Gigabyte8800gts512mb bo mam szanse kupic? Dzieki wielkie.

EDIT:Doszedlem do wniosku ze 4gb sie nie oplaca narazie dla mnie wiec ktore 2 gb polecacie ? Nie lepiej kupic 2x1GB PC6400 800MHz GeIL Ultra CL4 GX22GB6400UDC bo mam tanio do kupienia z clockiem 4-4-4-12

Opłaca się zmienić GTS320 na GT. Kop będzie spory :)

A RAM bym brał OCZ. Geile omijał bym szerokim łukiem ;) No chyba że naprawde promocja za pół ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się zmienić GTS320 na GT. Kop będzie spory :)

A RAM bym brał OCZ. Geile omijał bym szerokim łukiem ;) No chyba że naprawde promocja za pół ceny...

Heh - wczoraj kupiłem takie Geile Ultra 800 CL4 i bez najmniejszego problemu poszły na 900 przy CL4. Wyżej na razie nie próbowałem ale pewnie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh - wczoraj kupiłem takie Geile Ultra 800 CL4 i bez najmniejszego problemu poszły na 900 przy CL4. Wyżej na razie nie próbowałem ale pewnie pójdą.

No to miałeś sporo szczęścia. Zdarzają się takie co nie wytrzymują deklarowanych wartości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście ze nie kupiłes tych Geili. Ja je jeszcze kilka dni temu bardzo zachwalałem ze idą na 900 przy CL4 a jednak bardzo się pomyliłem. Ustawiłem w biosie własnie 375 razy 8 (mnożnik procesora) i 2,4 (mnożnik pamieci) co dało mi równe 900 na pamięciach. Ustawiłem CL na 4-4-4-12 i wszystko ładnie odpaliło. Cieszyłem się. Napisałem później tu komentarz (nr 13) bardzo chcwalac te Geile Ultra. Pozniej komputer mi sie zresetował przy ponownym włączeniu i defaltowe ustawienia i pamieci i procka (PDC E2160). Ustawiłem niżej i sprawdzam w CPUz i mam CL 5-5-5-18. Obniżyłem taktowanie i dałem 800 na pamieciach i CL 4-4-4-12 i po wlaczeniu CPUz pokazał ze jest 5-5-5-18. Jak wiec widac nawet przy 800 nie chcą trzymać niskich timingów. (napiecie dałem 2.1V). Komputer cały czas stabilny więc na pewno problemem są te kości Geila.

Weż może poszukaj coś z Mushkina chocby te: http://tinyurl.com/275d9r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że pomogliście. Więc poszukam te Kingstony 2x2GB 677MHz na Elpidach (mam nadzieję, że znajdę takie).

No i się stało. Szukałem te kości (Kingston 2x2 667MHz na Elpidach) i znalazłem je w sklepach internetowych. W moim mieście trafiłem na Kingstony na Micronach. Czy jest sens brać? Słyszałem, że pamięci na Elpidach są trwalsze i jest z nimi mniej kłopotów.

Jak trafiłeś na mikronach to bierz. Lepszych już nie znajdziesz. Na mikronach oparte są najlepsze kości. Chociaż jakie oznaczenie miały tamte kości??

Co znaczy że kości są trwalsze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że na Elpidach są mniej awaryjne na Mikronach. W sklepie koleś stwierdził, że coraz trudniej są dostępne pamięci na Micronach ale i dzięki temu zmniejszyły się reklamacje na pamięci.

 

Przed chwilką się dowiedziałem i ta pamięć jest na Micronach D9HNL.

D9HNL to nie są udane kości (wiem bo sam miałem). Oczywiście są stabilne itd., ale do podkręcania się nie nadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...