Jump to content
Sign in to follow this  
ryba

[recenzja] Nvidia Geforce 9800gx2 - Dzisiaj Premiera!

Recommended Posts

Dołączona grafika nVidia, nie chcąc pozostać w tyle za ATI, dzisiaj, 18 marca, ustaliła premierę swojego najnowszego dziecka, którego pełna nazwa brzmi GeForce 9800GX2. Jest to dwurdzeniowa karta, która stanie w szranki z Radeonem HD3870X2. Ma ona za zadanie zająć pozycję lidera pośród kart graficznych, która do tej pory jest okupowana przez GF 8800Ultra, a zarazem odebrać potencjalnych klientów kanadyjskiemu konkurentowi. Zapraszamy na prezentację!

Czytaj całość

pozytywne zaskoczenie ;)

Wynikami czy tym , ze portal dostal karte razem z innymi? :)

No i nawet testow wiecej niz standardowe 5 na krzyz :D

Czy rzeczywiście mocno przeskakuje 3870x2? Po testach wcale tego tak znacznie nie widać ;] A różnicę w cenie jak najbardziej ;)

Recka w dniu premiery. Do tej z PCLola troche jeszsze brakuje, ale jest coraz lepiej.

Jedno zasadnicze pytanie - czemu nie ma testów oc?

Recka w dniu premiery. Do tej z PCLola troche jeszsze brakuje, ale jest coraz lepiej.

Bo karte mielismy mega krotki okres czasu + problem ze sterownikami. Tak jak pisał Łukasz, obszerniejszy test pojawi sie niedługo, zapewne na nowej platformie testowej.

my chcemy oc ;)

szkoda, że testy na betach. spodziewam się wyższej wydajności na oficjalnych sterach.

Ze względu na ograniczenie czasowe nie było możliwości przeprowadzenia porządnego testu oc. A wrzucanie czegoś zrobionego na szybko i nie pewnego w 100% mijało by się z celem

Imho sprawdzenie mozliwosci oc karty i test przyrostu w wydajnosci chociaz w jednym 3dmarku to kwestia max 15minut :)

Imho sprawdzenie mozliwosci oc karty i test przyrostu w wydajnosci chociaz w jednym 3dmarku to kwestia max 15minut :)

Pysiaczku, gwarantuje Tobie, ze nie bylo tych 15 min :) Co moglismy to zrobilismy.

Recka fajna, karta mniej, no ale to było wiadomo od dawna że nic ciekawego...

Dokładnie, karta niczym mnie nie zaskoczyła - miała być lepsza i jest, a na dodatek droższa niż Radeon, więc wybór jest prosty :)

Dla mnie wyrzucanie paru stów więcej za kilkanaście procent wydajności przewagi nie mieści się w głowie...

Chętnie zobaczyłbym porównanie z SLI...

Edited by Gi3r3k

GF9800GX2 robi miazgę z Radeona X2, ale to było do przewidzenia i banalne w wykonaniu. Niestety gra(karta) niewarta świeczki, nawet ogarka, gdzie obiecywany "skok wydajności" jak w każdej serii? Pewnie w lesie, a zarobki Nvidii wzrosną za "dobrze" wykonaną robotę. :unsure:

Wolałbym tri SLI vs quad SLI ;) . 3x GTX vs 2x GX2 ;) Edited by MaSell

Uzupelnijcie art. za jakiś czas i będzie super - ("Jedno zasadnicze pytanie - czemu nie ma testów oc?

Wolałbym tri SLI vs quad SLI . 3x GTS vs 2x GX2") ;-)

Edited by XaD_

Wolałbym tri SLI vs quad SLI ;) . 3x GTS vs 2x GX2 ;)

jak juz to 3x GTX...ale tylko pod vista trisli dziala...

Sam sie zastanawiam nad zakupem. Wprawdzie mam GTS-a 512 ale ostatnio przesiadlem sie na 1920@1200 i w tej rozdzielczosci GX2 bedzie chyba ok.

Ale musze to jeszcze przemyslec (nie moge skorzystac z normalnego SLI bo mam plyte na x38).

PS. Kto widział najtaniej w Polsce ta karte?

Edited by Lysyn

Ogolnie to pozytywne zaskoczenie za test takiej karty, w tym samym czasie jak inne, wieksze portale, czyzby sie cos ruszylo w tej kwestii i koniec przeterminowanych testow i recek ? Oby tak, miejmy taka nadzieje, ze to nie jednorazowy wybryk. ;]

Tak na szybko co mi sie przypomnialo po przeczytaniu arta:

-srednia jakosc zdjec (nieostre miniatury)

-szkoda, ze nie ma foty karty w budzie ;]

Ogolnie taki mily, lajtowy tescik, moze byc, moar !!!1. ;]

Dokładnie, karta niczym mnie nie zaskoczyła - miała być lepsza i jest, a na dodatek droższa niż Radeon, więc wybór jest prosty :)

Dla mnie wyrzucanie paru stów więcej za kilkanaście procent wydajności przewagi nie mieści się w głowie...

http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia...eview/page7.asp

lepiej brać 2x GTS taniej i wydajniej,po oc zamaże się różnica ale pojedyńcze GTS lepiej się kręcą

właśnie znalazłem tanio Abit IN9 32X-MAX $115.18 więc chyba pobawie się w SLI

Edited by Maxforce

Ogolnie to pozytywne zaskoczenie za test takiej karty, w tym samym czasie jak inne, wieksze portale, czyzby sie cos ruszylo w tej kwestii i koniec przeterminowanych testow i recek ? Oby tak, miejmy taka nadzieje, ze to nie jednorazowy wybryk. ;]

Tak na szybko co mi sie przypomnialo po przeczytaniu arta:

-srednia jakosc zdjec (nieostre miniatury)

-szkoda, ze nie ma foty karty w budzie ;]

Ogolnie taki mily, lajtowy tescik, moze byc, moar !!!1. ;]

Będziemy się starać aby jak najczęściej pojawiały się recki i jeśli tylko to możliwe aby były na czasie ;)

Co do zdjęć to już się tłumacze :D

1) były robione nie najnowyszm aparacikiem :D (lepiej nie bede mowil jakim, ale zdradze, że za niedlugo będą lepsze foty ;) )

2) jako że kartę miałem dość króko, pierwsze zaczełem od testów, a pozniej niestety noc mnie złapała i zdjecia robiłem w nocy, przy słabym oswietlaniu no i wyszło z nich co wyszło...

3) fot w budzie niestety nie byłem w stanie wykonac, bo... mam za małą bude, od kąd testowałem Radka X2 musiałem cała platforme testową wyciagnać z budy

Ad 1) Mowic nie musisz - i tak widze we wlasciwosciach [;

jakby wywalil EXIF to fotki by zajmowaly mniej i ludzie z wolniejszym laczem (np ja na iPlusie) by to docenili :)

a zdjec nie robi aparat a fotograf ;)

Ad 1) Mowic nie musisz - i tak widze we wlasciwosciach [;

:rolleyes:

a zdjec nie robi aparat a fotograf

wiem :wink:

No to moze teraz czas na testy rozwiazan wielokartowych ;)

2x2900/3850/3870

3870x2

2x8800gt

2x8800gts

3870x2+3870

9800gx2

2x3870x2

Wydajnosciowo fajne ale cena o 100 euro za wysoka. Przeciez prawie identycznie wydajne 2x8800GTS bedzie mozna miec za 80-100 euro mniej, nie mowiac o niewiele slabszym 2x8800gt za jakies 380 euro.