Skocz do zawartości
ryba

[recenzja] Nvidia Geforce 9800gx2 - Dzisiaj Premiera!

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika nVidia, nie chcąc pozostać w tyle za ATI, dzisiaj, 18 marca, ustaliła premierę swojego najnowszego dziecka, którego pełna nazwa brzmi GeForce 9800GX2. Jest to dwurdzeniowa karta, która stanie w szranki z Radeonem HD3870X2. Ma ona za zadanie zająć pozycję lidera pośród kart graficznych, która do tej pory jest okupowana przez GF 8800Ultra, a zarazem odebrać potencjalnych klientów kanadyjskiemu konkurentowi. Zapraszamy na prezentację!

 

Czytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka w dniu premiery. Do tej z PCLola troche jeszsze brakuje, ale jest coraz lepiej.

 

Jedno zasadnicze pytanie - czemu nie ma testów oc?

Bo karte mielismy mega krotki okres czasu + problem ze sterownikami. Tak jak pisał Łukasz, obszerniejszy test pojawi sie niedługo, zapewne na nowej platformie testowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno zasadnicze pytanie - czemu nie ma testów oc?

Ze względu na ograniczenie czasowe nie było możliwości przeprowadzenia porządnego testu oc. A wrzucanie czegoś zrobionego na szybko i nie pewnego w 100% mijało by się z celem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho sprawdzenie mozliwosci oc karty i test przyrostu w wydajnosci chociaz w jednym 3dmarku to kwestia max 15minut :)

Pysiaczku, gwarantuje Tobie, ze nie bylo tych 15 min :) Co moglismy to zrobilismy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka fajna, karta mniej, no ale to było wiadomo od dawna że nic ciekawego...

Dokładnie, karta niczym mnie nie zaskoczyła - miała być lepsza i jest, a na dodatek droższa niż Radeon, więc wybór jest prosty :)

 

Dla mnie wyrzucanie paru stów więcej za kilkanaście procent wydajności przewagi nie mieści się w głowie...

 

Chętnie zobaczyłbym porównanie z SLI...

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF9800GX2 robi miazgę z Radeona X2, ale to było do przewidzenia i banalne w wykonaniu. Niestety gra(karta) niewarta świeczki, nawet ogarka, gdzie obiecywany "skok wydajności" jak w każdej serii? Pewnie w lesie, a zarobki Nvidii wzrosną za "dobrze" wykonaną robotę. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sie zastanawiam nad zakupem. Wprawdzie mam GTS-a 512 ale ostatnio przesiadlem sie na 1920@1200 i w tej rozdzielczosci GX2 bedzie chyba ok.

Ale musze to jeszcze przemyslec (nie moge skorzystac z normalnego SLI bo mam plyte na x38).

 

PS. Kto widział najtaniej w Polsce ta karte?

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to pozytywne zaskoczenie za test takiej karty, w tym samym czasie jak inne, wieksze portale, czyzby sie cos ruszylo w tej kwestii i koniec przeterminowanych testow i recek ? Oby tak, miejmy taka nadzieje, ze to nie jednorazowy wybryk. ;]

 

Tak na szybko co mi sie przypomnialo po przeczytaniu arta:

 

-srednia jakosc zdjec (nieostre miniatury)

-szkoda, ze nie ma foty karty w budzie ;]

 

Ogolnie taki mily, lajtowy tescik, moze byc, moar !!!1. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, karta niczym mnie nie zaskoczyła - miała być lepsza i jest, a na dodatek droższa niż Radeon, więc wybór jest prosty :)

 

Dla mnie wyrzucanie paru stów więcej za kilkanaście procent wydajności przewagi nie mieści się w głowie...

 

Chętnie zobaczyłbym porównanie z SLI...

http://www.firingsquad.com/hardware/nvidia...eview/page7.asp

lepiej brać 2x GTS taniej i wydajniej,po oc zamaże się różnica ale pojedyńcze GTS lepiej się kręcą

właśnie znalazłem tanio Abit IN9 32X-MAX $115.18 więc chyba pobawie się w SLI

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to pozytywne zaskoczenie za test takiej karty, w tym samym czasie jak inne, wieksze portale, czyzby sie cos ruszylo w tej kwestii i koniec przeterminowanych testow i recek ? Oby tak, miejmy taka nadzieje, ze to nie jednorazowy wybryk. ;]

 

Tak na szybko co mi sie przypomnialo po przeczytaniu arta:

 

-srednia jakosc zdjec (nieostre miniatury)

-szkoda, ze nie ma foty karty w budzie ;]

 

Ogolnie taki mily, lajtowy tescik, moze byc, moar !!!1. ;]

Będziemy się starać aby jak najczęściej pojawiały się recki i jeśli tylko to możliwe aby były na czasie ;)

 

Co do zdjęć to już się tłumacze :D

1) były robione nie najnowyszm aparacikiem :D (lepiej nie bede mowil jakim, ale zdradze, że za niedlugo będą lepsze foty ;) )

2) jako że kartę miałem dość króko, pierwsze zaczełem od testów, a pozniej niestety noc mnie złapała i zdjecia robiłem w nocy, przy słabym oswietlaniu no i wyszło z nich co wyszło...

3) fot w budzie niestety nie byłem w stanie wykonac, bo... mam za małą bude, od kąd testowałem Radka X2 musiałem cała platforme testową wyciagnać z budy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1) Mowic nie musisz - i tak widze we wlasciwosciach [;

jakby wywalil EXIF to fotki by zajmowaly mniej i ludzie z wolniejszym laczem (np ja na iPlusie) by to docenili :)

 

a zdjec nie robi aparat a fotograf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnosciowo fajne ale cena o 100 euro za wysoka. Przeciez prawie identycznie wydajne 2x8800GTS bedzie mozna miec za 80-100 euro mniej, nie mowiac o niewiele slabszym 2x8800gt za jakies 380 euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf790 jak narazie jest bardzo fajny

Za duze pieniadze.

 

2x GTS 512MB = 2x800PLN=1600

+

Mobo za 1000PLN (DDR3 do tanich nie nalezy)

=

2600PLN

 

9800GX2 = 1900-2000PLN

+

mobo, juz od 400 zl fajna plytke mozna kupic na ddr2!

=

2300-2300PLN

 

Nie wliczajac ceny ramu, gdzie bedzie dosc znaczna roznica w cenie. Roznice mozesz wpakowac w cokolwiek innego.

 

 

Oczywiscie mozna zastosowac i plyte na 650i do SLI, ale te ceny sa w nawiazaniu do fajnej plytki proponowanej przez MaSella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...