Skocz do zawartości
ryba

[recenzja] Nvidia Geforce 9800gx2 - Dzisiaj Premiera!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Oj cos mi sie mimo wszystko wydaje,ze 400W sie zadlawi po o/c,nie ma takiej opcji,zeby pociagnal podkreconego 9800GX2 i C2D,no,ale moge sie mylic-heh niech ktos nie pomysli,ze stosuje sie do jakiegos kalkulatora mocy czy cos,bo jakbym sie tym sugerowal to mialbym pewnie 1200W na chacie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

FreAk ;)

Nie no ja to rozumiem,ale to wszystko do czasu.Ty puscisz taki konfig i bedzie ok,ktos to przeczyta,napali sie i spali polowe sprzetu po 15minutach.Ja tez juz ciagnalem sporo mocniejsze konfigi dla zasilacza i raz sie to skonczylo spaleniem mobo,pamieci,dysku i zasilacza-wiecej tego nie zrobie,wole miec zapas niz zylowac ;)

 

edit:

wlasnie kumpel oddal mi e8500 i szybko wrzucilem na asusa p5n-d,narazie wsio def. i zapuszczam smarki,zeby zobaczyc czy wogole sli tryka w benchach ;)...

no sli chyba tryka ok,bo jest tak:

 

E8500 3.1Ghz (def)

memki 800 cl5-5-5-15 (def)

9800gx2 600/1000 (def)

 

06-15216

05-21099

03-61160

01-62475 ?? tak samo jak w 03??hmm...

 

jak dfi wroci z gwary i pojawi sie w koncu w sprzedarzy cover aqua bedzie mocno krecone ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem recenzję i mam pytanie które mnie STRASZNIE nurtuje.

 

ponoć jest to super hiper wydajna grafika, z super hiper firmy nvidia o super oznaczeniu 9800gx2.

 

szybka piłka:

 

3dm06 ~13k pkt

 

moje starusieńkie nie kręcone 8800gt palita na c2q@3.0 .... 13509 pkt.

 

No dobra ja mma komputer już można powiedziec stary bo z października zeszłego rokju. sprzęt poszedł do przodu. usadziłem quada na 3ghz i zero modu 8800gt a okazuje sie ze i tak jest NAJSZYBSZY w całym zestawieniu nowoczesnego sprzetu aż po dziś.

 

proszę o spokojną, bez wyrzutów odpowiedź na jakże proste pytanie... dlaczego ?

 

licze na profesjonalną odp a nie w stylu podejścia jak do nooba co się na komputerach nie zna :)

 

Z góry dziękuję i gorąco pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

czekałem kto to pierwszy napisze :) nie możliwe że quad dodaje 20 do 30 procent szybkości na karcie.

tak tyle daje quad w smarku 06-DUZO,ale tylko i wylacznie w 06,bo w innych nie ma wogole roznicy

Poza tym proc typu ponizej 4Ghz jest waskim gardlem dla karty typu 9800GX2,wiem bo taka mam i zrobilem wstepne testy na deferencyjnych ustawieniach,karta jest duzo mocniejsza od 88GTs,wogole nie ma co nawet dyskutowac,ale jak masz proca taktowanego 3Ghz to nie wkrecaj sie nawet w zakup tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem kto to pierwszy napisze :) nie możliwe że quad dodaje 20 do 30 procent szybkości na karcie.

dodaje ok. 15% ale nie szybkosci na karcie

cząstkowe wyniki (FPS-y) będa podobne jak na 2-wu jajowcu

rozni sie ilość pkt. za CPU, Quad sypie srednio 2xwiecej pkt. ;)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od poniedziałku mam nowy sprzęt (z sygnaturki) w tym 9800Gx2 od BFG.

 

Dzisiaj bawiłem się w instalowanie systemu (Vista 64-bit) i sterowników.

 

Karta działa bez problemowo na najnowszych sterownikach.

 

Problem się pojawia dopiero z nTune.

nTune instaluje sie normalnie w ustawieniach wszystko się pojawia lecz jak chcę wejść na jakąś z opcji (temperatura, podkrecanie karty itd) wtedy wywala blue screena i komputer sie restartuje :)

 

Na oficjalniej stronie w opisie do nTune nie ma na liście najnoszych chipsetów od nvidi czyli 780i 790i

czyżby to był problem czy wina jest gdzie indziej ?

 

Dodam ze moja płyta główna ma 780i wgrany najnoszy bios (1001) i najnowsze sterowniki.

 

Ktoś wie jak rozwiązać problem z nTune ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taki problem, że....

gainward 9800gx2 - piksele w biosie i już nie załączył żadnej gry (błąd jakis niby dx9)

wymiana na msi 9800gx2 - już nawet nie odpala

...wszystko na striker 2 formula 780i, tagan 700w ITZ, 4*2gb ocz reaper, vista ultimate 64bit

CO TO SIE DZIEJE - załamany jestem bo skladałem ten komp. tydzien temu dla kolegi za 8tys (x2 szt) i non stop cos.

Drugi sie wiesza przy grach itp. sterowniki z nvidi - nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem

Kupiłem Gainward 9800gx2, a w pudełku nie było żadnej przejściówki zasilającej (8 Pin)

Czy to tylko u mnie jest brak ?, bo w Giagabyte widziałem ze jest.

Nie będę przecież wymieniał całego zasilacza który ma 620Wat dla jednej wtyczki.

Kupiłem na allegro przejściówkę 2xmolex na 8 pin ale okazało się że to nie jest to.

 

Pilnie szukam opisu zasilania tej oryginalnej przejściówki z pudelka.

Niech ktoś wrzuci chociaż zdjęcie w jaki sposób idzie zasilanie z tych molexów

Edytowane przez Jacek-Placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w zestawie od BFG dostałem przejściówke 6pin na 8 pin cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

poszukaj na allegro może bedzie :)

 

 

 

Zdjęcia słabe bo zrobiłem teraz na szybko telefonem :P

 

 

P.S. Przy okazji wie ktoś jak rozwiązać mój problem z nTune ?:). Jakie macie temperatury u siebie na 9800GX2? U mnie jest 59*C w idle z wentylem ustawionym na 65% na sztywno w RivaTuner. Jak gram w coś bardziej wymagającego to zmieniam 90% i jest jakieś 80*C. Automatyczna kontrola obrotów jakaś dziwna bo przy 80*C wentyl byl dopiero na 50% :) Chyba ze to norma i musi dojsc do 100 stopni zeby sie rozkrecil wentyl ?:)

Edytowane przez Hornblower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakie potrzeby dla niektorych to wciaz dobry sprzet

To co dopiero mam powiedzieć o swoim radku x1950PRO ;) już nie przesadzajmy z tą starością. 9800 GX2 jest ciekawy kąskiem :razz:

 

Edit: A tak wyjadę z lekką dygresją z chęcią bym kupił ową kartę ale stwierdzam, że następna seria kart Nvidii (10??) będzie wielkim przebojem wraz z prockami Intela Nehalemami będzie prawdziwy kop więc wolę poczekać :banana: . Koniec dygresji

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam taki problem, że....

gainward 9800gx2 - piksele w biosie i już nie załączył żadnej gry (błąd jakis niby dx9)

wymiana na msi 9800gx2 - już nawet nie odpala

...wszystko na striker 2 formula 780i, tagan 700w ITZ, 4*2gb ocz reaper, vista ultimate 64bit

CO TO SIE DZIEJE - załamany jestem bo skladałem ten komp. tydzien temu dla kolegi za 8tys (x2 szt) i non stop cos.

Drugi sie wiesza przy grach itp. sterowniki z nvidi - nowe

 

...no to ma ktoś jakiś pomysł, co moze byc przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

9800 GX2 jest ciekawy kąskiem :razz:

tymbardziej,ze ceny z tygodnia na tydzien spadaja,u mnie te karty chodza po 1.2k z kawalkiem a w pl juz chyba po 1.4k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moje mobo bez problemów obsłuży jedną a w przyszłości dwie karty 9800GX2? Nie mam PCIE 2.0.

Wyniki w testach syntetycznych miałbym chyba podobny (16.5 w SLI obecnie) ale może trochę lepiej w grach.

 

Drugie pytanie - czy nie lepiej poczekać na następce 980GX2? Obecnie tylko trzy tytuły nie chodzą na maxa na 24 calach: Dirt, Crysis i FSX.

Także zmiana na jedną GX2 to chyba bez sensu.

Pytam bo mógłbym sobie zamówić w stanach taka ale może warto poczekać.

last Q: czy 580W wystarczy do SLi GX2?

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@petrumi zapomnij o rozwiązaniu 2x98GX2. Masz SLI to wiesz jakie czasami są problemy, a jak zapodasz 4xGPU to problemów będzie 4x więcej :wink: Niestety takie rozwiązanie to tylko do wyścigów w 3dmarkach, bo do normalnego użytkowania to to coś się kompletnie nie nadaje. Co do zasiłki to dobrze, że jeszcze chodzi, ale 2x98GX2 bym nie ładował, chociaż pojedynczą GX2 pociągnie skoro daje radę teraz. Z drugiej strony wymiana tego co masz na GX2 to imo "sztuka dla sztuki" :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - mam u siebie gainwarda - 9800gx2 i jest kłopot z piszczeniem - miałem juz rozne przygody z piszczeniem kart ale ta piszczy zawsze gdy jest przetwarzana grafika, czy 3dmar czy jakakolwiek gra ona po prostu piszczy nieustannie. Spotkał się ktoś z taką przypadłością w tych modelach grafiki?? W takim wypadku uddawać ja na gwarke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...