Skocz do zawartości
||Falcon||

podswietlenie klawiatury - bez przesady :)

Rekomendowane odpowiedzi

czerwone super- jasne sa po 50 groszy

kupic ze 30 takich i zamiast zwyklych led'ow zapodac takie  

mhhhhh z drugiej strony to moze byc za mocne swiatlo

Zdecydowanie, mocne światło nie jest wskazane ... Te diody czerwone co teraz mam są spoko. Żółte, mimo, że na zdjęciu wyglądają nieźle w rzeczywistości są za mocne. Zielone też ujdą w tłoku ....

 

Mam jeszcze jeden pomysł .... klawiaturę od pod klawiszami potraktować chromem ... lepsze byłobu odbicie światła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem ... dodałem włącznik. Dzieło zakończone. Jak mnie najdzie, to zmodyfikuję swoją klawiaturkę ...

 

W środku - mocowanie włącznika:

Dołączona grafika

 

Włącznik od zewnątrz:

Dołączona grafika

 

Zmodyfikowana wtyczka:

Dołączona grafika

 

Podłączenie do zasilacza:

Dołączona grafika

 

Pozostałe zdjęcia

 

Uwagi? Pytania? Propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie gites majones paprykarz. mam pomysl chociaz nie wiem czy to bedzie dzialac tak jak mysle. rozprowadzic sciezki kleju (tego co do pistoletu) tak zeby swiatlo rozpraszalo sie wzdloz szczelin w klawiaturze. co ty/wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem o tym kleju, ale nie wiem jak to bedzie wygladac i czy zle nie wplynie na plastik :wink:

jezeli mialbym cos takiego robic, to z cieniutka zmatowiona pleksa i troche inaczej bym diody rozmiescil. ale to juz inna bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez myslalem o tym kleju, ale nie wiem jak to bedzie wygladac i czy zle nie wplynie na plastik :wink: 

jezeli mialbym cos takiego robic, to z cieniutka zmatowiona pleksa i troche inaczej bym diody rozmiescil. ale to juz inna bajka :)

Myślałem o czymś takim ... byłem w sklepie modelarskim, ale sprzedawca (burak) w ogóle nie słyszał o czymś takim ...

Plexi w płynie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho to cienka zwykla pleksi powinno sie wszedzie dac kupic

a potem to tylko lekko jakims papierem sciernym 2500 :wink: i jaha :)

No jest tylko taki mały kłopocik - trzeba powycinać otwory na przyciski ... Nie mówię, że to niewykonalne, ale trudne. Owszem można np. puścić tylko paski - dużo łatwiej, ale przyznacie mi chyba rację, że przy zalaniu całej powierzchni takim cudeńkiem światło całkiem fajnie by się rozpraszało .... i wystarczyło by mniej diód.

 

Jeżeli nie uda mi się zdobyć "plexi w płynie", to tak jak pisałem wcześniej - przy kolejnym modzie spróbuję powierzchnię pod klawiszami pomalować CHROMEM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mi chodzi o to, zeby one nie wystawaly z pleksy tylko byly pod nia, zeby sie ladnie swiatlo rozproszylo

a jesli sie nie beda miescic to male otworki nawiercic tak zeby sie tylko glowka zmiescila

nie wiem czy to bedzie latwo zrobic, musze poczynic przymiarki w mojej kijowej klawirze i sie zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie mi chodzi o to, zeby one nie wystawaly z pleksy tylko byly pod nia, zeby sie ladnie swiatlo rozproszylo

a jesli sie nie beda miescic to male otworki nawiercic tak zeby sie tylko glowka zmiescila

nie wiem czy to bedzie latwo zrobic, musze poczynic przymiarki w mojej kijowej klawirze i sie zobaczy

No tak .. rozumiem o co ci chodzi ... Myślę, że bez nawiercania otworków może być trudno to zrobić. Dużo zalezy od tego jaką masz klawiaturę. W pracy mam taką, że można by pod nią władować bez problemu 2mm plexi, ale w domciu mam taką płaską, że nie nie wiem nawet czy diody tam wejdą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...