Skocz do zawartości
Sulaco

Asus Striker Ii Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem nie wiem chyba płyta moja jest uwalona.

Objawy nie startuje na wyświetlaczu LCD jest cały czas CPU init no i świeci się ta dioda od HDD inne diody kontrolne od NB SB czy CPU się nie palą w ogóle. Płyta nie wydaje żadnego dźwięku z głosniczka no i na karcie graficznej nie włącza się wentylator nie mówiąc, że nie wyświetla się nic na ekranie. I teraz pytanie czy uwalona jest płyta do końca czy tylko bios siedzi jakoś dziwnie powiem też, że nigdy od początku jak ją mam nie stała jeszcze. Wszystko co opisałem to objawy po pierszym odpaleniu płyty. Macie jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam wiec na procka w kontekscie biosu jako zrodlo problemu. musisz zdobyc jakiegokolwiek starszego proca i powinno wstac. ewentualnie z jedna ramka. potem update biosu i powinno juz jakos dzialac.

czyli któryś z 65 ? no i na jaki najlepiej bios zaktualizować ?

 

OK wrzuciłem na pokład E1200 celka na 65nm i nic dalej nie wstaje.

 

Dodoma jeszcze bo nie wiem czy tonormalne przy tej płycie że po włożeniu wtyczek ATX pali się odrazu logo ROG podświetlanie karty muzycznej itp dziwi mnie to trochę ponieważ nie naciskam nawet przycisku power a wszystko świeci tylko wentyl na procku się nie kręci. Na LCD cały czas się pali CPU init

 

Co mi zostało serwis ? Czy macie jeszcze jakieś sugestie ? jak postawić ogólnie płytę by chociaż pokazał cokolwiek na ekranie.

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to niedawno nabyłem tę płytę i nie zwróciłem jeszcze uwagi na to czy podświetlenie włącza się od razu po włączeniu napięcia, sprawdzę w poniedziałek i napiszę na forum jak to jest. Całkiem możliwe że da się to w BIOSie wyłączyć. Co do komunikatu "CPU INIT" to często wyskakiwał na pierwszej wersji Strikera na nForce 680. Więc może poczytaj coś w temacie ASUS Striker.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to niedawno nabyłem tę płytę i nie zwróciłem jeszcze uwagi na to czy podświetlenie włącza się od razu po włączeniu napięcia, sprawdzę w poniedziałek i napiszę na forum jak to jest. Całkiem możliwe że da się to w BIOSie wyłączyć. Co do komunikatu "CPU INIT" to często wyskakiwał na pierwszej wersji Strikera na nForce 680. Więc może poczytaj coś w temacie ASUS Striker.

nie wiem już co zrobić brak mi pomysłów chyba pójdzie do serwisu naet na e4400 nie ruszył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie sterowniki do tej płyty (konkretnie chodzi mi o wersję), bo ja po formacie to jakiegoś zamulacza złapałem i po zainstalowaniu sterów do chipsetu po zalogowaniu do Windows muli mi przez kilka minut a dopiero po 3minutach można włączyć jakiś program.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Blitz Extreme nie było z tym problemów, jednak tutaj cewki są "zabudowane" i nie ma dostępu do nich (bez wyjmowania płyty z obudowy), radiatory na sekcji też zakrywają i dlatego też zadałem to pytanie.

Edytowane przez SPEEDY2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie co mogę zrobić z moim problemem : komputer działał mi bez problemu któregoś pięknego dnia włączam kompa a tu na LCD poster który informuje o wykrywaniu urządzeń wyświetla błąd errorMSG komputer startuje wszystkie urządzenia pracują ale zamiast jednego sygnału przy uruchomieniu są dwa ,na monitorze czarny ekran nic nie mogę zrobić nawet do biosu wejść.Czytałem o tym na anglojęzycznych forach ale nic specjalnego się nie dowiedziałem tylko tyle że wiele osób ma taki problem.

 

Asus striker II extreme 790 sli

Quad core 6600

corsair memory 2x2GB

Gforce 7950 gx2 1024 memory

Zasilacz OCZ 620 w (nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie co mogę zrobić z moim problemem : komputer działał mi bez problemu któregoś pięknego dnia włączam kompa a tu na LCD poster który informuje o wykrywaniu urządzeń wyświetla błąd errorMSG komputer startuje wszystkie urządzenia pracują ale zamiast jednego sygnału przy uruchomieniu są dwa ,na monitorze czarny ekran nic nie mogę zrobić nawet do biosu wejść.Czytałem o tym na anglojęzycznych forach ale nic specjalnego się nie dowiedziałem tylko tyle że wiele osób ma taki problem.

 

Asus striker II extreme 790 sli

Quad core 6600

corsair memory 2x2GB

Gforce 7950 gx2 1024 memory

Zasilacz OCZ 620 w (nowy)

 

i co rozwiązałeś problem bo jestem ciekawy co było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie co mogę zrobić z moim problemem : komputer działał mi bez problemu któregoś pięknego dnia włączam kompa a tu na LCD poster który informuje o wykrywaniu urządzeń wyświetla błąd errorMSG komputer startuje wszystkie urządzenia pracują ale zamiast jednego sygnału przy uruchomieniu są dwa ,na monitorze czarny ekran nic nie mogę zrobić nawet do biosu wejść.Czytałem o tym na anglojęzycznych forach ale nic specjalnego się nie dowiedziałem tylko tyle że wiele osób ma taki problem.

 

Asus striker II extreme 790 sli

Quad core 6600

corsair memory 2x2GB

Gforce 7950 gx2 1024 memory

Zasilacz OCZ 620 w (nowy)

 

Jeśli masz możliwość to pożycz od kogoś jakiegoś dwurdzeniowca (najlepiej 0,65nm), memki OCZa i sprawdź w innym kompie czy karta graficzna prawidłowo pracuje, a przede wszystkim czy masz podłączone wszystkie wtyczki od zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...