Skocz do zawartości
Sulaco

Asus Striker Ii Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

plyta jaka jest kazdy widzi ;)

 

Dołączona grafika

 

recek w necie sporo np:

http://www.techspot.com/review/90-asus-striker-too-extreme/

http://vr-zone.com/articles/3_Way_SLI_Revi...board/5637.html

 

a tutaj k|ngp|n i FUGGER

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=178546

 

ponoc bez problemu robi sie na niej 500MHz;) nie mam jak w sumie w ogole jej sprawdzic, bo szukam odpowiednich pamieci DDR3. jakies sugestie?

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podoba mi sie ;]

i ladnie pachnie B-)

 

Ale po "jedynce" czuje jakis dystans [;

tak. sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie :unsure: w weekend/moze wczesniej sprawdze ja z wspomnianymi pamiatkami i niezatapialnym q6600 ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta pod pradem i zwodowana ;) mnogosc opcji zasilania powala. na pewno jest chlodniej, wiem, ze woda robi swoje, ale jakby mialo byc tak samo goraco jak na 680/780 daloby sie to wyczuc. mniej pradu pobiera w idle, bo wiatrak w zasilaczu sie nie wkreca na obroty ;) pierwsze co sie rzuca w oczy po wlaczeniu zasilania - podswietlane logo RoG :) fajny bajerek z diodami sygnalizujacymi napiecie na poszesczegolnych elementach - trzy poziomy normal, high i crazy dla CPU, RAM, NB, SB, do zmiany z poziomu biosu na inne napiecia ( a w biosie mozna ustawic tapete ;) ) do tego pare innych swiecacych diodek i az zal zamykac plyte w budzie.

brak Vdrop :rolleyes: przynajmniej tak wskazuje everest, z obciazeniem, czy bez, caly czas to samo napiecie i to nie jakies szczegolnie niskie - wg bios 1,65V, everest 1,7V i takie trzyma.

testy w drodze. odnosnie FSB to na q6600 sobie nie poszaleje, ale imho mozna przyjac, ze jest bardzo wysokie do wykrzesania z tej plyty, co potwierdzaja panowie z XS ;)

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dojrzała we mnie decyzja do zmian w kompie.

Na Nehalem nie ma co czekać, bo to potrwa jeszcze z rok zanim coś będzie można konkretnego kupić.

Grafika też ostatnio nie zachwyca wydajnością, pozostaje więc SLI.

 

Wybór padł właśnie na Striker II Extreme, mam nadzieje że sie nie rozczaruję

 

Gdzie kupiłeś swoją ?

Edytowane przez Jacek-Placek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł właśnie na Striker II Extreme, mam nadzieje że sie nie rozczaruję

watpie ;)

 

Gdzie kupiłeś swoją ?

KT

 

i takie tam na q6600 ;)

 

post-7509-1206723991_thumb.jpg

 

magiczna opcja w biosie i mimo 2T, i tak ladne latency na chipsecie - < 48ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze podoba mi sie ;]

Ale po "jedynce" czuje jakis dystans [;

Zły dotyk boli całe życie :lol2:

Płytka działa zacnie... jak na nVidię - dziwnie dobrze :)

A co do pamieci...

Moze takie, jezeli chodzi tylko o zabawe :P

http://www.imperium.net.pl/ocz-pc1600-2102...r3-p-16004.html

Strasznie gorące kości :| Nigdy tak ciepłego ramu nie miałem, nawet te muchy co masz po mnie - są chłodniejsze :|

Dołączona grafika

Nie ma to jak dobre kombo hrhr ;-)

Dołączona grafika

Edytowane przez pmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki za OT, ale co to za karty? Czyżby 98GTX wygrane w chipsach? :wink: pzdr

98gtx, widac po spdif'ach ;)

 

Zdejmowaliście to ustrojstwo od chłodzenia ?

Bo zastanawiam się czy warto przesmarować chipset lepszą pastą ?

czy ja wiem, czy to ma sens. moze w przypadku AC, ale po "zatopieniu" chyba nie bedzie to mialo wiekszego znaczenia ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zły dotyk boli całe życie :lol2:

Płytka działa zacnie... jak na nVidię - dziwnie dobrze :)

Nie kus... Narazie mam inne wydatki zwiazane ze zwierzakiem....

 

Strasznie gorące kości :| Nigdy tak ciepłego ramu nie miałem, nawet te muchy co masz po mnie - są chłodniejsze :|

Te pamieci podalem jako "niedroga" alternatywe dostepna od reki.

 

PS.

Muszki maja 33-36 stopni, wystarczyl leciutki nawiew ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy pasuja bloczki z Asusa MAximus ??

Bo moze bym se zapodal mobasa z nudow :D

Ramce w koncu tez trzeba zmienic ....

 

EDIT

Chodzi o te na sekcje zasilania naturalnie

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego uzywacie biosu? na stronier jest beta 0101? KUmpel ma na plycie chyba 0404.

 

Macie moze wejscie na ftp asusa? bo ostatnio wyskakuje komunikat o logowaniu przy probie wejscia na ftp.

0511. Chociaż to ostatni build, to wyjątkowo, jest najlepszy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedna uwaga dla tych co maja Q9450 i chca kupic ta plytke ; p bo jest taki problem ze niema biosu do tej plyty ktory obsluguje ten procesor otorz posiadam ten zestawik i musze w biosie wylaczac 2 rdzenie bo z 4 komp sie wiesza nawet na defultowych taktowaniach ... wiec prosze przemyslec sprawe.... w sumie wiadomo ze z czasem wyjdzie bios i bede mogl wlaczyc 4 rdzenie ale wiadomo szkoda nerwow xP i niby piszecie ze mozna wycisnac jakies 500mhz z szyny mozliwe umnie max poszlo na 485mhz na Q9450 przy 500mhz sie wiesza przy wlaczeniu jakiegos programu xP a po za tym wszystkim plyta jest boska ; ) najlepsza z serii striker moge to stwierdzic iz posiadalem wszystkie ; d

 

to najbardziej stabilne taktowania ; )

http://img181.imageshack.us/img181/9859/cpuzoh6.jpg

 

temp 70stopni po 5godzinach prime95 fullload

Edytowane przez fauka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Description Striker II Extreme BIOS version 0402.

1. Fine-tune some hardware monitor items.

2. Fix SETUP will show abnormally when using certain SLI-ready Memory.

3. Fix MEM_Speed_Item value fixes at "D4" while Memory Level up item has been set to "Auto".

4. Fix CPU Ratio fails to be set to 13X when using Intel QX9650. <---------- NIE OBSLUGUJE 45nm?

 

FSB 600?!

 

Edytowane przez playground

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jakie temperatury osiąga ta płytka na czujnikach w idle i w stresie w zamkniętej obudowiewie przy normalnej wentylacji. Chodzi mi o rząd wielkości dla porównania z Striker II Formula. U mnie na Formułce jest MCP 61 i MB 42 w idle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam plyte evga 790i ultra 3 dni zaledwie i mam pare pytan ktore wybaczcie zadaje w temacie o strikerze przeciez to ten sam chipset a wiec tak zastanawiam sie dlaczego plyta nie chce puscic mojego cpu powyzej 4,2ghz to znaczy windows nie chce sie zaladowac nie umiem przekroczyc tej granicy ani kombinujac z fsb ani kombinujac z mnoznikiem przy czym powyzej 500mhz fsb plyta wogole nie wstaje temperatury wydaja sie byc w normie procesor chlodzony ciecza i to chyba nie jest kres tego cpu a wiec tak zastanawiam sie czy to wina biosu...czy po wgraniu nowego moge liczyc na poprawe czy to moze wina za slabego zasilacza czy moze to wina pamiatek moze sie przegrzewaja moze sie gryza z plyta pytam bo licze na wasze doswiadczenie i wyrozumialosc dla mojej niewiedzy a oto moja konfiguracja mobo oczywiscie 790i ultra procesor qx6850 ram ocz 2gb ddr3 1600 platiunium zasilka corsair 520w i narazie jeden tylko podlaczony 9800gtx...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evga 790i a striker II extreme to jednak dwie różny płyty gdyż asus to zupełnie nowa konstrukcja a evga to jest to samo co bfg/xfx/refer nvidii ;)

 

wg mnie procek nie wyrabia wyżej niż 4.2, może ma za ciepło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm dzieki:)no tak temperature moge zmierzyc jedynie w biosie bo jak pisalem bo windowsa nie laduje a hm przy 4,2 mam 38 stopni...40...fakt na polu grzeje w domu grzeje taka teraz pogoda ale to chyba nie az tak goraco hm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcę kupić tą płytę. Proszę szanownych kolegów o opinie na temat strikerka. Pamięci planuje 2x2 OCZ Platinium CL7 1600. Czy błędy komunikacji z dyskiem przy wyższym jak nominalne FSB to mit, czy faktycznie występuje ten problem, Pozdrowienia dla Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...