Skocz do zawartości
Sheep

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jak widzicie posiadam płytkę epox 8RDA+. Chcialbm miec wyrąbisty dzwiek w grach ( oczywiscie 3D ) i wiem że dobre głośniki są bardzo drogie. zastanwiałem się nad słuchawkami ( z dzwiekiem 3D oczywiscie ) ktore wykorzystywałby wszystkie te możliwości mojej kochanej karty dżwiękowej.

 

Widzialem że kilka użytkownikow takim czymś się bawi.

Więc proszę o propozycje jakichś dobrych słuchawek.

I oczywiscie proszę o ceny i linki.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci polece Sennheisery, bardzo dobra jakość dźwięku

Potwierdzam - Sennheizer, Sony, niektóre słuchawki z Monacora i moje ulubione: Pioneer'a :).Jak chcesz kupić słuchawki to kupuj tipish DJ'skie lub akustyczne.

Tylko he stać Cię na 170Euro na słuchawki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klega pyta sie o sluchawki obslugujace dzwiek 3D, a wszystkie firmy jakie wymieniliscie robia sluchawki stereofoniczne!

 

prawde mowiac tylko raz w zyciu widzialem sluchawki potrafiace obsluzyc dzwiek 3D i warte byly.....powiem ze duzo.

 

tak poza tym, zadne sluchawki nie zastapia systemu dookulnego, wiec jak masz pieniazki(nawet nie tak duzo), to kup zestaw piecioglosnikowy czy szescio. tylko wdedy docenisz posiadany dzwiek na plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty znasz się na tym jak świnia na gwiazdach za przeproszeniem:

słuchawki typu: sennheizer'y pioneer'y obsłużą mu wszystko (miałeś kiedykolwiek takowe na łbie?).

Co do głośniczków - geez większczego <span style="color:red;">[ciach!]</span>a jak te komputerowe niewidziałem. I potem ludzie mówią, że mają ogółem 3600W w domu bo tak pisze (ale nikt chyba niewie co znaczy właściwie PMPO).

 

Tanio kupisz jakiś wzmachol (chodźby poczciwa UNITRA :)) głośnik: taniej Ci wyjdzie jeśli sam zrobisz, a jeśli niechce Ci sie robić to kup Altony 80W każda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak.

Prosilbym o konkretne modele dobrych sluchawek z dzwiekiem przestrzennym. Po prostu idealne do gier. I lekkie.......

Głośniki mam dobre ( podpiete do wiezy ) ale stwierdzielm ze najlepsze beda sluchawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki o to one :

 

Sennheiser EH 1430 

Sennheiser HD 25 SP 

Pioneer HDJ 1000

 

Używałem ich do kompa i do grania w klubach - niezawdone a satysfakcja gwarantowana.

1. To jest przestrzenna z np. A3D?

2. Jaka cena i gdzie

3. podaj link zeby zobaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh - z słuchawkami dla DJ'ów niema "obługuje", "wymagania sprzętowe" - na tym idzie poprostu wszystko.

 

co do Pioneer'a to prosze:

www.pioneer.de i musisz wejsć na zakładke DJ'ing.

 

Co do sennheiser'ów to musisz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> swoje 4 litery i skoczyć sie do jakiegoś muzycznego.

Ceny - hmm ciężko powiedzieć, ale w Polsce najdrozej kupisz - lepiej ściągać z Deuschland. Ale spodziewaj się cen 179Euro, a w Polsce kupisz za ok 1,5tyś. Ceny troche duze, ale wiesz dobre słuchawki=wysoka cena :(.

 

Ew. wejdź na http://www.gmm.com.pl/php/?page=shop/brows...a8b0a038ff9de79 ale tam sennheiser'ów nieznajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawik (dobry!) 6.1 kosztuje ok od 1ty do 2tyś :D

Oy chyba się zmartwiłeś :)

Na pocieszenie powiem Ci, że ja jestem spłukany :)

Zawsze jakieś koszty dobiją i zasranego cooper shima niemoge kupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawik (dobry!) 6.1 kosztuje ok od 1ty do 2tyś :D 

Oy  chyba się zmartwiłeś :) 

Na pocieszenie powiem Ci, że ja jestem spłukany :)

Zawsze jakieś koszty dobiją i zasranego cooper shima niemoge kupić

po co odrazu 6.1 przeciez 5.1 wystarczy 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawik (dobry!) 6.1 kosztuje ok od 1ty do 2tyś :D 

Oy  chyba się zmartwiłeś :) 

Na pocieszenie powiem Ci, że ja jestem spłukany :)

Zawsze jakieś koszty dobiją i zasranego cooper shima niemoge kupić

po co odrazu 6.1 przeciez 5.1 wystarczy 8)

Ops rypsłem się :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maq ales ty glupi!

 

jakbys widzial jakie ma na glowie sluchawki, to bys chyba chlopcze nie uwiezyl, bo widze, ze uwazasz sie za znawce w temacie hahaha LOL

mowi ci cos nazwa KOSS A250 ?? lolku?? moze nie najwyzszych lotow, ale przywiazlem se to z zagranica za rozsadne pieniadze.

 

wszystko co wymieniles, to sluchawki stereofoniczne, wiec powiedz mi jak one maja obsluzyc dzwiek dookolny?

raz spotkalem sie ze sluchawkami specjalnie do tego stworzonymi, ale to juz zupelnie inna technologia.

 

pozatym sprzet o ktorym mowisz, to sprzet nie do komputera, tylko porzadne zestawy domowe, a kolega chce miec porzadny dzwiek za rozsadne pieniadze, a nie niewiadomo jakie sluchawki za niewiadomo ile pieniedzy.

 

sam pewnie masz diore. naczytales sie gazet (Audio i jemu podobnych) i teraz rzucasz cenami z nieba

glupis i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep co do sluchawek i twojego pytania czy obsluzą dzwiek przestrzenny - NIE

kazde sluchawki sa stereofoniczne, wiec oferuja to samo co dwie kolumny podloczone do wzmacniacza. jedyna roznica to taka, ze masz je na glowie. izolacja od otoczenia, moze sprawic, ze bedziesz lepiej slyszal poszczegolne dzwieki, ale to wszystko.

 

skoro kolega Maq wciska ci takie kiti i bajki, moze on ci wytlumaczy jak jest mozliwa generacja dzwieku przestrzennego za pomoca dwoch glosniczkow przymocowanych do uszu?

prosze spytaj go o to!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maq ales ty glupi!

 

jakbys widzial jakie ma na glowie sluchawki, to bys chyba chlopcze nie uwiezyl, bo widze, ze uwazasz sie za znawce w temacie hahaha LOL

mowi ci cos nazwa KOSS A250 ?? lolku?? moze nie najwyzszych lotow, ale przywiazlem se to z zagranica za rozsadne pieniadze.

 

wszystko co wymieniles, to sluchawki stereofoniczne, wiec powiedz mi jak one maja obsluzyc dzwiek dookolny?

raz spotkalem sie ze sluchawkami specjalnie do tego stworzonymi, ale to juz zupelnie inna technologia.

 

pozatym sprzet o ktorym mowisz, to sprzet nie do komputera, tylko porzadne zestawy domowe, a kolega chce miec porzadny dzwiek za rozsadne pieniadze, a nie niewiadomo jakie sluchawki za niewiadomo ile pieniedzy.

 

sam pewnie masz diore. naczytales sie gazet (Audio i jemu podobnych) i teraz rzucasz cenami z nieba

glupis i tyle.

Facet siedze jako DJ od ok. 5 lat i już moge powiedziec coś na temat "porządnego sprzętu".

 

Ha sprzęt domowy? Ciebie po<span style="color:red;">[ciach!]</span>liło? Człowieku Sennheiser sprzetem domowym? Pioneer HDJ 1000 sprzętem domowym? Ty wogóle nic nieznasz się na tym!!! I niezgiołeś mnie - KOSS nigdy niedorówna produktom Sennheiser'owi. Nigdy w zyciu - sennheiser od dobrych nastu lat robi najlepsze słuchawki na całym świecie.

I ty chyba wogóle niewierz jak wyglądaja profesjoonalne słuchawki sennheiser'a pioneer'a. Wiesz do czego uzywają prof. DJ'ie i muzycy sennheiser'a? Dla twojej świadomości powiem Ci, że do studia, gdzie sprzęt msui być najlepszej klasy, a co za tym idzie takowe słuchawki można użyć do WSZYSTKIEGO.

"Obsłużą" - ten termin wogóle niepasuje do słuchawek.

Ceny sennheiser'ów i pioneer'ów - czego się spodziewałeś? Najlepszej klasy słuchawki za niestety ciężką kase. Niekupisz ich w kiosku ani na bazarze.

Załoze się, że jesteś jednym z tych co myślą że jak mają 5000W PMPO to są kozakami.

Niezemną te numery - moze jestem nieznam się tak zaawansowanie na kompach jak niektózy urzytkownicy tego forum, ale ludzi któzy znają się na sprzęcie audio (estrada,studio,sprzet disco.) może 2-3 uuser'ów tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sheep co do sluchawek i twojego pytania czy obsluzą dzwiek przestrzenny - NIE

kazde sluchawki sa stereofoniczne, wiec oferuja to samo co dwie kolumny podloczone do wzmacniacza. jedyna roznica to taka, ze masz je na glowie. izolacja od otoczenia, moze sprawic, ze bedziesz lepiej slyszal poszczegolne dzwieki, ale to wszystko.

 

skoro kolega Maq wciska ci takie kiti i bajki, moze on ci wytlumaczy jak jest mozliwa generacja dzwieku przestrzennego za pomoca dwoch glosniczkow przymocowanych do uszu?

prosze spytaj go o to!

Ah znalazł sie kozak - jeśli o taki wieli to może mi powiesz co masz za doświadczenie?

 

Jeśli mi powie, że głośniki turbosound'a i beyma'y brzmią tak samo co komputerowe samsunga to niemamy o czym gadać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma sluchawki PRO-LUXE Pro-40D. Mam taki pilocik,gdzie sobie ustawiam czy chce dzwiek normalny czy 3D. Jakos dzwieku elegandzka i maja zlotego jacka :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze nizsze modele senheisera mozna kupic za 40$ w polsce sa juz od okolo 240zl. co do tej firmy, to robi ona przede wszystkim sprzet na rynek domowy i audiofilski.

 

skoro jestes DJ'jem to znaczy ze masz tylko stycznosc tylko ze sprzetem stereofonicznym. wiec nie gadaj ze dwa glosniki na glowie zastapia 6 glosnikow ustawionych w pokoju.

 

w dalszym ciagu nie wyjasniles mi zjawiska generowania dzwieku dookolnego przez sluchawk. jako inzynier elektroniki z przyjemnascia wyslucham twojego wykladu a ten temat.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz mieć dzwięk 3d to zaopatrz się w to:

Dołączona grafika

 

:arrow: http://www.media-tech.pl/produkty/mt371.html tu masz wszystko

nie mogę nic o nich powiedzieć bo ich nie mam :P

 

A co do słuchawek innego typu ja mam słuchawki od manty za 45zł i podczas grania w unreala (1) z dzwiękiem 3d dawały całkiem przyjemne wrażenia więc z słuchawek do 100zł powinieneś być zadowolony nie ma sęsu wydawać więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem jeszcze, ze czesto uzywasz skrotu PMPO, moglbys go wyjasnic? ja wiem o co chodzi, ale moze grono forumowiczow chcialo by sie czegos dowiedziec?

 

i wcale nie twierdze, ze pozadne glosniki B&W czy ESA(rodzima produkcja) brzmia jak glosniczki do komputera.

to co wymieniles te turbo..costam, to prawdopodobnie sprzet estradowy, z ktorym nie mam stycznosci, ale jak to zawsze z takim sprzetem jest, nastawiony on jest na wydawanie duzej mocy, a nie jakosc i czystos dzwieku.

 

w dalszym ciagu czekam na odpowiedz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym sprzet o ktorym mowisz, to sprzet nie do komputera, tylko porzadne zestawy domowe, a kolega chce miec porzadny dzwiek za rozsadne pieniadze, a nie niewiadomo jakie sluchawki za niewiadomo ile pieniedzy.

Już widać jak się znasz na sprzęcie audio - człowieku zapytaj się kogokolwiek z akustyków i DJ'i to Ci powiedzą, czego uzywają.

Gdybyś czytał takie pisma jak estrada i studio, Dj's for Dj's to może tą twoją kule armatnią zapełniłaby jakaś wiedza.

 

"Słuchawki stereofoniczne daja ten sam efekt co 2 zwykłe głośniki" - bzdura, co ma piernik do wiatraka?

 

Co do głośników - zależy na jakiej wysokości i jak je rozmieścisz głośniki by mieć dxwięk przestrzenny.

Jeśli chesz mieć dźwięk przestrzenny na słuchawkach to wystarczt, ze masz "wbudowany" efekt by mieć dźwięk przestrzenny.

Bez przesady słuchawki to słuchawki, a te słuchawki które uzywa się w studio i w klubach to wysokiej klasy słuchawki tzn. jakość dźwięku jest najlepsza, brak "syfu", trwałe (przeciętne słuchawki sennheisera mają żywotność czasem do 30 lat). A przeciętne słuchawki kupione "nyle gdzie" max. trzymają się ok.5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada, ze nizsze modele senheisera mozna kupic za 40$ w polsce sa juz od okolo 240zl. co do tej firmy, to robi ona przede wszystkim sprzet na rynek domowy i audiofilski.

 

skoro jestes DJ'jem to znaczy ze masz tylko stycznosc tylko ze sprzetem stereofonicznym. wiec nie gadaj ze dwa glosniki na glowie zastapia 6 glosnikow ustawionych w pokoju.

1.Są słuchawki estradowe i domowe.

Te estradowe jak wspominałem są lepsze.

Domowe kupisz od 30 do ok.70-80 Euro.

I niewiem co masz na myśli ausiofilski bo 3/4 świata tzn. gwiazd muzyki właśnie używa sennheizer'ów i jakoś niesą zobczeni na punkcie sprzętu audio.

 

2.Miałem styczność nietylko z stereofonicznym - widziałem te "słuchawki 3d" i są owiele gorsze od sennheiser'ów.

 

3.Ja poleciłem sprzęt który jest dobry bo prosił o takowy i powiedziałem co on moze - a moze wiele. Jako, ze ty w<span style="color:red;">[ciach!]</span>liłeś się w rozmowe i udajesz kozaka i tak wiesz "wiele" na temat sprzętu to zostawie Ci tą przyjemność i moze ty powiesz? Bo mi w sumie niechce się przechwalać tak jak Tobie.

BTW: jeśli istnieją tacy inżynieży dźwiękowi to niedziwie się, ze ten rynek się <span style="color:red;">[ciach!]</span>li.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wcale nie twierdze, ze pozadne glosniki B&W czy ESA(rodzima produkcja) brzmia jak glosniczki do komputera.

to co wymieniles te turbo..costam, to prawdopodobnie sprzet estradowy, z ktorym nie mam stycznosci, ale jak to zawsze z takim sprzetem jest, nastawiony on jest na wydawanie duzej mocy, a nie jakosc i czystos dzwieku.

Niechodzi tu o moc tylko o jakość bo właśnie jeden głośnik turbosound'a (200W) działa jak głośnik Beyma'y 600W.

I jeśli jesteś inżynierem dźwiękowym to troche Ci się dziwie, że niemiałeś styczności głośnikami estradowymi i nieznasz jak widze duuużo firm produkujących głośniki i słuchawki i ogólnie sprzet audio bo gdybyś nim naprawde był to potrafiłbyś mi powiedzieć wszystko na temat dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak widzicie posiadam płytkę epox 8RDA+. Chcialbm miec wyrąbisty dzwiek w grach ( oczywiscie 3D ) i wiem że dobre głośniki są bardzo drogie. zastanwiałem się nad słuchawkami ( z dzwiekiem 3D oczywiscie ) ktore wykorzystywałby wszystkie te możliwości mojej kochanej karty dżwiękowej. 

 

Widzialem że kilka użytkownikow takim czymś się bawi. 

Więc proszę o propozycje jakichś dobrych słuchawek. 

I oczywiscie proszę o ceny i linki.

 

 

 

Pozdrawiam

Polecam Sennheiser-y - osobiscie posiadam model HD-570 - rewalacja do sluchania muzyki filmow i moim zdanie sa super do gier.

 

Co do tego 3d w sluchawkach to wedlug mnie jest to nie do sluchawek tyklko do glosnikow (jasne ze sa jakies luchaweczki za 150-200 pln i napisane na nich jest wielkimi literami 3d gaming ale to sa sluchawki dla frajerow) .

 

Gram w rozne gry troche (jakies 3-4 miesiecy w Q3) - (od niedawna tj. jakies 1 - 1,5 miesiaca UT2k3) (no i jakies 1,5 moze 2 latka w UT) pozatym jako niedzielny gracz w Hores of Might and Magic 4 Tribes 2 Starcrafta Counter Strike Battle field itp ale glownie fps. i Sennheisery bija na glowe wiekszość glosnikow tych ok 800-1000 pln (czytaj lepiej sie gra - jako pro) podczas sluchania myzyki sluchaweczki bija te glosniki jescze mocniej niz w grach jedynie w filmach glosniki wyrownuja swoje szanse

 

To tyle ale biorac pod uwage sluchawki za ktore placimy bodajze teraz ok 400 (jakies promocje widzialem) a kupujac glosniki o identycznych parametrach trzeba by bylow wysdac ok 1200 to nad czym sie tu zastanawiac.

 

Co do tego wykorzystania potencjalu Twojej karty to masz moja 100 % gwarancje ze ten model HD-570 wykorzysta to makymalnie - on optymalnie chodzi przy moim audigy 2 a soundstorm napewno nie ma takich parametrow jak to (sprawdzalem na wlasne uszy - muzyka powazna puszczona na obu kartach przy tych sluchawkach, a uwierz mi sluch mam wrazliwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMPO - cos tam bylo takiego jak maksymalna moc chwilowa i to przez ulamek sekundy (a chwyt jest w tym ze wzmacniacz 10W wedlog pomiarow PMPO ma 200W, cos tam jeszcze bylo namieszane z zasilaczem i budowa wzmacniacza, ale wiem ze PMPO ma sie do mocy tak jak wielkosc obudowy komputera do jego szybkosci...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMPO - cos tam bylo takiego jak maksymalna moc chwilowa i to przez ulamek sekundy (a chwyt jest w tym ze wzmacniacz 10W wedlog pomiarow PMPO ma 200W, cos tam jeszcze bylo namieszane z zasilaczem i budowa wzmacniacza, ale wiem ze PMPO ma sie do mocy tak jak wielkosc obudowy komputera do jego szybkosci...)

Coś w tym stylu bo załóżmy mamy moc 3600W PMPO to, żeby dowiedzieć się jaką mamy włąsciwą moc musimy podzielić moc pmpo przez ok.80

czyli prosty rachunek 3600/80 = 45

 

To tak dla wyjaśnienia dla tych co myślą, że mają realne 500W w swoich radiomagnetofonach wielkość pudełka od zapałek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...