Skocz do zawartości
Sheep

Słuchawki

Rekomendowane odpowiedzi

to niezly sprzecik posiadasz.

srebrne kable glosnikowe i interkonekty to nic nowego, ale kosztuja majatek, poszczescilo ci sie.

 

co do swiatlowodow to studiowalem o nich przez 4 lata, i wiem wszystko, ale prawde mowiac nie wiem czy optyczny kabel audio to to samo, bo to jednak nie moja dziedzina, ale zainteresuje sie tym.

 

ach niektorzy to maja farta:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaizm_

to tylko głupie szczeście - mnie nie byłoby na to stać jakby nie przypadek, ze ludzie którzy to sprzedawali nie wiedzieli właściwie co puszczajaw obieg ... a moze powiedzmy sobie szczerze - nie chciali wiedziec - chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupie sobie inpire 5,1........

dobrze to ustawie i bedzie git.....

Na twoim miejscyu nie robilbym tegoi kupilbym dobre sluchawki ( czt. sennheiser :P + jakis dobry mikrofonik - np labtec miodzio do gier a i filmy i muzyki da sie poslychac w doosyc dobrej (jak nie super) jakosci

 

jakosci nie glosnosci niektorym wystarcza philipsy czy technicsy ktore fakt graja glosna ale co do detail to niestety sa z tylu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytalem caly ten temat to sie zalamalem... a szczegolnie dobil mnie MAG swoimi wywodami. Jaizm mowil calkiem do rzeczy ale Mag juz takie glupoty gadal ze glowa boli... chwali sie ze czyta estrada studio itp... no i co z tego mu przyszlo.. glupoty sie nabawil.. co ma sprzet estradowy do sprzetu domowego... normalnie nie wiem, a on zachowuje sie jakby to byl cud swiata, ten sprzet co ty mowiles to sie nadaje na koncert a nie uzytkowanie w domu i panie MAG nie szpanuj swoja wiedza bo masz ja waska jak kon w klapkach - na jeden temat.. koncerty, dyskoteki a to nijak sie ma do uzytku domowego. Moze wez poczytaj Audio, Hi-Fi... wtedy byc moze zrozumiesz o czym mowil Jazim bo narazie chyba nie lapiesz. A z tymi wyliczaniami na temat cen kompletu sprzetu to zes mnie rozbawil a szczegolnie wzmacniaczem za 1,5 i kolumnami za 2 tys - to jest minimalny poziom cenowy kolumn i wzmacniaczy domowych lepszej klasy - a nie jak piszesz max cena... a equalizer w sestawie to pomine milczeniem... albo nie powiem cos, kto uzywa do sluchania muzyki zewnetrzenego eqalizera <span style="color:red;">[ciach!]</span>o wie o tym jak powinna ona brzmiec... bo wtedy licza sie mu wysokie i niskie tony... nie zwraca uwagi na spojnosc dzwieku, plastycznosc srednicy, przestrzennosc, gladkosc i dynamike dzwieku... a zreszta MAG nawet pewnie nie wiesz o czym mowie bo tobie DJ-u liczy sie pewine tylku UNC UNC... juz mi sie nie chce wiecej pisac bo szkoda slow. Powiem tylko jedno jestem z Jaizmem.

 

Moj sprzet to: wzmacniacz Rotel Ra-972, kolumny Paradigm Monitor 3, karta dzwiekowa wlasnej roboty na przetworniku Burn-Brown PCM2702E i wzmacniaczu operacyjnym OPA2604.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytalem caly ten temat to sie zalamalem... a szczegolnie dobil mnie MAG swoimi wywodami. Jaizm mowil calkiem do rzeczy ale Mag juz takie glupoty gadal ze glowa boli... chwali sie ze czyta estrada studio itp... no i co z tego mu przyszlo.. glupoty sie nabawil.. co ma sprzet estradowy do sprzetu domowego... normalnie nie wiem, a on zachowuje sie jakby to byl cud swiata, ten sprzet co ty mowiles to sie nadaje na koncert a nie uzytkowanie w domu i panie MAG nie szpanuj swoja wiedza bo masz ja waska jak kon w klapkach - na jeden temat..  koncerty, dyskoteki a to nijak sie ma do uzytku domowego. Moze wez poczytaj Audio, Hi-Fi... wtedy byc moze zrozumiesz o czym mowil Jazim bo narazie chyba nie lapiesz.  A z tymi wyliczaniami na temat cen kompletu sprzetu to zes mnie rozbawil a szczegolnie wzmacniaczem za 1,5 i kolumnami za 2 tys - to jest minimalny poziom cenowy kolumn i wzmacniaczy domowych lepszej klasy - a nie jak piszesz max cena... a equalizer w sestawie to pomine milczeniem... albo nie powiem cos, kto uzywa do sluchania muzyki zewnetrzenego eqalizera <font color="#FF0000">[ciach!]</font> wie o tym jak powinna ona brzmiec... bo wtedy licza sie mu wysokie i niskie tony... nie zwraca uwagi na spojnosc dzwieku, plastycznosc srednicy, przestrzennosc, gladkosc i dynamike dzwieku... a zreszta MAG nawet pewnie nie wiesz o czym mowie bo tobie DJ-u liczy sie pewine tylku UNC UNC... juz mi sie nie chce wiecej pisac bo szkoda slow. Powiem tylko jedno jestem z Jaizmem.

 

Moj sprzet to: wzmacniacz Rotel Ra-972, kolumny Paradigm Monitor 3, karta dzwiekowa wlasnej roboty na przetworniku Burn-Brown PCM2702E i wzmacniaczu operacyjnym OPA2604.

Kolejny chętny do kłótni...

1.Ceny podawałem z mojego rejonu i cennik z music store

2.To, ze gram jako DJ nieznaczy, ze ja jak to powiedziałeś tylko "Umc umc" bo robie dodatkowo jako technik.

3.Jeśli nic o mnie niewierz to prosze niewypowiadaj sieo mnie

4.Moja xywka brzmi MAQ a nie MAG!!!

5.Jazim twierdził, że słuchawki sennheisery i pioneery to sprzet domowy to "próowałem sprostować" że tak nie jest. A 2 liczącymi firmami na tym rynku są sennheiser i KOSS.

6.Jego wypowiedzi brzmiały mi na to, że da sie w słuchawkach uzyskać dźwięk "3d" (niemając do tego odpowiedniej 1.Karty muzycznej 2.Efektu.)

Dlatego później doszliśmy do wniosku, że niemożna uzyskać tego dźwięku.

7.Niechwale się że czytam estrade i studio itp. tylko podałęm konkrenty tytuł gazety która jest poświęcona ogólnie dźwiękowi i sprzetowi.

8.Ponieważ nieznam Cię niebęde wypowiadać siena twój temat, ale po przeczytaniu tego posta wynika, że jesteś kolejnym buntowniczym (he typowy Polak :)) który czepia się o wszystko i o byle co ale nigdy nie ja.

Weź opanuj sienad emocjami.

9.Mam 2 odłuchy w domu które stosuje sie ogólnie na estradzie i w studio, ale spisują się cel. w domu i przy wyposarzeniu tegoż odłucha zeden zestaw 5.1 niejest mi potrzebny (wprawdzie niema tego efektu przestrzennego, ale są godne pochwały).

10.Ceny dobrych domowych kolumn i amplitunerów są w granicach 1,5 tyś 2 tyś zł, a max to sprzet audiofilski za niewiadomo jaką kase.

11.A po jakiego ciach!a mam wiedzieć jaki masz sprzet? Podnieciłeś się że własnej roboty? Powiem Ci coś - zrobienie kolumn domowych to żadna sztuka. Weź zrób chcociasz jedną pake estradową a dowiesz sie ile wysiłku trzeba włozyć, żeby wykonać taką pake tzn. zró wymiary paki, wytłum odpowiednio, obklej ją kocem lub sztucznym materiałem itp.

Pewnie zapytasz a co to zaś ma do rzeczy z domowymi? Odp. brzmi "Nic" , ale jeśli tak przechwalamy...

12.Ja poprosze moderatorów i adminów o wykasowanie moich postów z tego tematu - niema sensu prowadzenia rozmowy opartej na kłótni w stylu "ty chyba ciul jesteś" bo obojętnie coby ktoś tutaj nienapisał to odrazu dostaje odpowiedź w stylu "ty głupi kórwiszonie", ale wtedy to poprostu odechciewa sie wszystkiego. Jeżeli jesteśmy cywilizowanymi ludźmi, homo sapiens, ludzimi zachowującymi się jak dorośli to powinniśmy niekłócić się, a rozmawiać jak normalny z normalnym i w razie błędu poprawić go a nie "hehe ciekawe" "ten debil myli pojęcia".

13.Jeśli masz coś przeciwko DJ'iom i kulturze klubowej to lepiej się niewypowiadaj bo to głupie jest śmiać się z czyjejś ulubionej muzyki, a że moja praca wiąże sie z tym co lubie to nie moja wina. Bo niejest sztuką wyśmiewania się "te Zenek słucha disko z pola zajebać go! ".

Troche szacunku do tych ludzi któży słuchą innej muzyki niż ty lubisz.

14.Sheep ty chciałbyś ja chciałbym, aby ludzie gadali na temat, ale widze, ze niema chętnych do współpracy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze Kamien, ze nalezysz do minimalistow jezeli chodzi o sprzet audio (bez zbednych galek, jak nakrotsza droga sygnalu i takie tam...)

przyczepie sie tylko jednego, a mianowicie equalizera.

jezeli chodzi o sprzet domowy, to ok, jest zbedny. jednak PORZADNE naglosnienie jakiego kolwiek koncertu, remizy czy innych piwnic w ktorych gra sie imprezy bez tego urzadzenia jest NIEMOZLIWE.

 

zapewne sam slyszales o equalizerach chociazby takiej firmy jak NAD, ktore sa przeznaczone do zestawow audiofilskich z najwyzszej polki.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten topic ma juz 5 stron!!! Hahahhahahahhahahahhahaha ROTFL

 

od sluchawek, poprzez inzynierie dzwieku, do fizyki kwantowej!

a to dobre

 

Sheep gratuluje udanego tematu!

dzisiaj zasne z usmiechem na ustach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he 1,5 tys zl za wzmacniacz ??

 

przypomnijcie mi czy mowa o granicy gornej czy dolnej ??

 

a w ogole to mnie dziwi dlaczego ten topic jeszcze nie jest zamkniety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he 1,5 tys zl za wzmacniacz ??

 

przypomnijcie mi czy mowa o granicy gornej czy dolnej ??

 

a w ogole to mnie dziwi dlaczego ten topic jeszcze nie jest zamkniety...

Cena markowego dobrego wzmacola niużwanego. (Domowego jakby się ktoś czepiał :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten topic ma juz 5 stron!!! Hahahhahahahhahahahhahaha ROTFL

 

od sluchawek, poprzez inzynierie dzwieku, do fizyki kwantowej!

a to dobre

 

Sheep gratuluje udanego tematu!  

dzisiaj zasne z usmiechem na ustach

Od przedszkola do Opola :D

 

Mam nadzieje, ze wszystko ustatkowało się i można uznać ten topic za zamknięty, bo a znów ktos sie przyczepi kogoś o coś

 

Sheep - niewątpliwie na twoim temacie był (chyba) największy ruch :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra faktycznie moze napisalem glupot... kazdy siedzi w innym dziale muzyki, ja sie do nikogo nie czepiam, nie potrzebnie sie przyczepilem do Maqa... Do Dj-ow nic nie mam... to jest profesja jak kazda inna, temat jest... tzn. mial byc o sluchawkach a wyszlo o czym innym, kazdy ma wlasne zdanie na temat sprzetu i ja niepotrzebnie sie odzywalem... bo nie chce wplywac na kogos. Ogolnie to dopiero dzisiaj rano tak popatrzylem ze jakis jednostronny jestem 8O . Tak pozatym to ja tez czytam Estrada Studio... wiem ze sprzet estradowy jest bardzo zaawansowany technicznie... ale nie mieszajmy sprzetu domowego z estradowym. Co do equalizera... jezeli ma sie dobry sprzet do odsluchu domowego to on tyko psuje muzyke np. Dire Straits czy Led Zeppelin w plaskiech charakterystyce brzmia o wiele lepiej. Hehe ze do robienia dyskotek equalizer sie przydaje to sie zgadzam w 100%. Kazdy ma swoje zdanie i niech sie jego trzyma.... pozdrowka dla Maqa i Jaizma_ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja dla adminów : mniej agresji więcej wiedzy tzn. posty z wyraźnym akcentem agresji poprostu wywalać, a ludzie któzy chcą w jakiś sposub pomuc/nauczyć kogoś o czymś (związanym z tematyką overclocking i komputery). Przynacie, ze zrobiłoby się o wiele milej i z przyjemnościa wchodziłoby się na takie forum.

 

Kamień - własciwie do sprzetu domowego więcej nie potrzeba jak wzmacniacz, głoniki i jakiś odtwarzacz DVD :) i wcale niemusi kosztować jak ja mówiłęm i prau innych ludzi, ze koniecznie grubą kase w to włozyć, a Ci co lubią pokombinować ze sprzętem lubią mieszać domowe z estradowym (tak jak ja :)).

 

 

Pozdroofka dla ludzi pokoju :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak kupie sobie inpire 5,1........

dobrze to ustawie i bedzie git.....

Na twoim miejscyu nie robilbym tegoi kupilbym dobre sluchawki ( czt. sennheiser :P + jakis dobry mikrofonik - np labtec miodzio do gier a i filmy i muzyki da sie poslychac w doosyc dobrej (jak nie super) jakosci

 

jakosci nie glosnosci niektorym wystarcza philipsy czy technicsy ktore fakt graja glosna ale co do detail to niestety sa z tylu

Hmmm ja bym raczej polecil mu nadal zestaw glosnikowy bo sluchawki owszem jak sie dobre kupi to fajnie graja ale do tego trzeba by innej karty muzycznej, najlepiej wlasnie A3D tak zeby i te filmy ogladalo sie lepiej no i zeby w grach pozycjonowanie jako takie bylo. Swoja droga ogladac film na sluchawkach to hehehe taki sobie pomysl :) zalozmy ze nie koniecznie sam bedzie ogladal :) kto wie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...