Skocz do zawartości
__Daniel__

Corsair Hx520w - Jak Się Grzeje?

Rekomendowane odpowiedzi

jesli wiatrak ma regulacje obrotow przez potencjometr - to mam go wsadzac w zasilke ( wiercic i wystawiac potencjometr na zewnatrz

Potencjometr od Fandera przeciągniesz przez grill zasilacza i będzie trochę wystawał umożliwiając Ci kontrolę obrotów. Miałem tak kiedyś, nie trzeba nic wiercić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omgwtf:

A czemu tak, równie mocno nie najeżdżasz na wentylatory montowane w Chieftec'ach? Są przynajmniej tak samo gów....e, jak te Addy w Corsair'ach.

Każdy produkt ma jakieś wady i zalety...

Bo jestem jednostronny :lol:

 

Tak na serio:

Zobacz - Chieftec NIE JEST cichym zasilaczem. Producent nie reklamuje tego jako "nowa jakość ciszy", czy anything. A Seasonic? Owszem! Skoro to ma być wyznacznik ciszy, to wentyl ma być perfekt. O ile Chieftec oszczędza na wentylkach, nie na bebechach, to w moim mniemaniu Seasonic oszczędza na tych obu elementach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co ta dyskusja skoro dobry zasilacz wytrzymuje temperaturę w okolicach sześćdziesięciu kilku stopni w swoim wnętrzu i z tego powodu nie należy robić tragedii.

 

Poza tym część zasilaczy jest celowo tak zrobiona, żeby część ciepła przenosić na swoją obudowę. Dotyczy to zwłaszcza modeli o małych radiatorach, gdzie rozpraszanie ciepła po części bierze na siebie PCB i również obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz - Chieftec NIE JEST cichym zasilaczem. Producent nie reklamuje tego jako "nowa jakość ciszy", czy anything. A Seasonic? Owszem! Skoro to ma być wyznacznik ciszy, to wentyl ma być perfekt. O ile Chieftec oszczędza na wentylkach, nie na bebechach, to w moim mniemaniu Seasonic oszczędza na tych obu elementach...

Prawie każdy produkt na rynku jest z naklejką silent, quiet, etc. I przykro mi, ale na Chieftec'ach też tak jest. Tylko Chieftec się z tego w dość wąskim przedziale mocy na tle konkurencji z tego wywiązuje. Prodkuty SS na "troszeczke" szerszym... Użytkownicy to docenili.

Znajdz mi i podaj modele zasilaczy, w których sa montowane wentylatory wysokiej jakości, z których dodatkowo można wyciągać jakieś korzyści, typu cieszenia się z cichej pracy łozyska tego went?

 

A co do odwiecznego tematu bebechów taka mała anegdota:

HK 350/400 biedne w środku, ale działają dobrze, trzymają w miarę napięcia, są tanie i średnio głośne. I u nich to było ok, że z tak taniej konstrukcji wyszło tak fajnie.

 

Benito:

Tylko zauważ, że większość osób, choćby ciepłe obudowy w BQ SP rev.1 potraktowała jako jakieś straszne zło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi i podaj modele zasilaczy, w których sa montowane wentylatory wysokiej jakości, z których dodatkowo można wyciągać jakieś korzyści, typu cieszenia się z cichej pracy łozyska tego went?

Bi kłajety mają fajniutkie wentyle, kulturalne łożyska, zwłaszcza te nowe. Enermaxy Modu / Pro 82+

 

Że naklejka? Owszem. Na Tracerach też są. Ale Seasonic od zawsze uważany był i jest za "kings of quiet", ulubieńcy SPCR...

 

Mój Antec, mimo że ma podobno ślizgowe łożyska, nie pracuje zbyt kulturalnie jeśli o łożyska chodzi.

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz mi i podaj modele zasilaczy, w których sa montowane wentylatory wysokiej jakości, z których dodatkowo można wyciągać jakieś korzyści, typu cieszenia się z cichej pracy łozyska tego went?

Be Quiet! Straight Power E5-450W mam i jest praktycznie bezlosny,tylko przy przyłozeniu ucha cos słychac,reszta kompa pasywana(bezgłosna) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest naprawde cichy. Wntylator sie obrac tak wolno, ze prawie mozna odczytac na nim napisy. Co do ciepla. Moj jest cieply a mam bardzo dobrze wentylowana obudowe ( 3X12 i 2x8) W obudowei mierzone 27 do 33 stopni a zasilacz przy dotknieciu moze nie goracy ale cieply jest. Obciazenie zasilacza: athlon 5200@ 3100, ocz 2gb@933, gf8600@680/950 dysk 160gb, dvd, wiatraki 4x12, 2X8.

Szczerze polecam, gdyby nie dysk moglbym kompa urzywac zamiast poduszki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, zgadzam sie z omgwtfem, ze Addy są kijowe u mnie żadne docieranie nie pomogło i po miesiącu dotarła aż na śmietnik.

Secundo, terkotanie wpada pod gwarę, sam oddałem na to Chiefteca 750W, ale jak jest to megaciche terkotanie, bo istnieje taki dźwiek w BQT SP, to nie uwzglednią bo wymaga to przystawienia ucha do zasilacza w nocy przy wyłączonym pozostałym sprzęcie. W przypadku wentyli Adda wysyłanie na gwarę to syzyfowa, pardon raczej cykliczna praca, no chyba że się któryś dotrze.

Tertio, Chiefteki miana cichych nie noszą, ale w najpopularniejszych modelach od Delty i Sirteca nie ma plomb, co umożliwia osobiste rozprawienie sie z panem Terkotem bez utraty gwary

Quattro, Osoby marudzące na Straight Powery rev.1 byli/są wkurzeni nie przez to, że obawiają sie o żywotność zasilacza, tylko o to, że powyżej poziomu wentylatora wyciagowego, zbierała sie masa ciepłego powietrza, w czym najwieksza zasługe miał BQT, co ma wpływ na OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinia o BQ SP wynikała z niewiedzy. Ten zasilacz wybitnie oddaje ciepło na obudowę, jak i ich bliźniacy FSP GLN/HLN.

 

NIe wiem co komu szkodzi jak obudowa zasilacza jest ciepła. Jak ktośwcześniej napisał Tagany U01 wybitnie sięnagrzewały, ALE one były to tego przystosowane fabrycznie i w wielu kompach pracują z powodzeniem do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że ciepły zasilacz skutecznie podnosi temperaturę pracy podzespołów. Sprawdzałem, ciepły zasilacz to nawet 5 stopni więcej na procku. Oczywiście zasilacz montowany u góry nie u dołu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze napisałem:

..."wentylatory wysokiej jakości"...

 

Miałem Amacroxy FE, SP , DP P7... Tak, w FE i SP wentylatory były lepsze, niż w HX i to zdecydowanie, ten w DP P7 jest jeszcze lepszy od pozostałych i to dość wyraźnie. Ale do went wysokiej jakości to jeszcze jakiś spory kawałek jest... I nie chodzi mi o jakieś Noctu'y za 70!

Ale w praktyce jakby we wszystkich PSU oferowali poziom zbliżony do went z DP P7 to byloby już bardzo przyjemnie.

I nie chodziło mi, żeby o samo wyszukiwanie takich PSU, tylko tak napisałeś Omgwtf, jakbyś niewiadomo czego oczkiwał w takich PSU. A w żadnym PSU nie dostaniesz nie wiadomo jak dobrych wentylatorów.

 

Svende:

3. No właśnie nie noszą i nosić bez swpa nie będą, ale po co niektorzy probują je do choćby SS itp pod tym względem porównywać... Już nie chodzi o to, czy swap jest prosty, czy nie, coś jest seryjnie dobre lub nie i na to się patrzy...

 

4. Ale to powietrze zbiera się jak już na samej górze obudowy i faktycznie sprawia, że w budzie jest cieplej, ale znowusz nie przesadzajmy. Dodać do tego należy, że zdarzały się można by rzec, tragiczne przypadki, naprawdę dużego wzrostu tej temp w budzie, ale to w jakiś smiesznych obudowach. A takie rzeczy albo się razem na odpowiednim poziomie kupuje, albo lepiej się za to nie brać wcale. A w nowych budach, dobrych budach dobra wentylacja to standard i załatwia całą kwestię. Sam uważam, że przenoszenie ciepla na obudowy jest jaknajbardziej ok.

 

Aha, Omgwtf, skąd już wiesz, co będzie w Enermax sidzieć, albo raczej, jak to sie sprawuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj HX520 raczej sie nie grzeje chociaz 'grzanie' to pojecie wzgledne - pracuje cicho, wypluwa z siebie letnie lub lekko cieple powietrze kiedy zapuszcze orthosa na kilka godzin ale dla mnie moglby wydalac nawet i gorace - to zasilacz a zasilacze sie grzeja, tak jak mostek polnocny na mojej msi sie grzeje, sekcja zasilania cpu sie grzeje itd. Nie wiem skad to przewrazliwienie z powodu grzania sie zasilaczy. Stare codegeny za 30zl moga ogrzewac kilka mieszkan a dzialaja po 3-5 lat tak jak moj wiec ja bym przesadnie nad zasilaczami nie dramatyzowal, zwlaszcza, ze to udane i dobre konstrukcje dobrych producentow. Albo to jakas fobia przed cieplem albo moda na lodowke w komputerze. Ja tam laske klade na to, obnizylem u siebie co moglem obnizyc i starczy. Nie ma co sie spuszczac przesadnie nad tym, w koncu komp i jego podzespoly sa dla nas a nie na odwrot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty miałeś kiedyś U01 serii 1 i 2 że tak to wyśmiewasz. Założę się że nie miałeś nawet w rękach 30% zasilaczy o których tak wypisujesz.

Ty do mnie mówisz? Gdzie Tagany wyśmiewam?

I co, tak poddajecie wątpliwościom SPCR a oni Ci mają powiedzieć, czy lożyska sa dobre

Poza tym umieszczone są nagrania z pracy wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty miałeś kiedyś U01 serii 1 i 2 że tak to wyśmiewasz. Założę się że nie miałeś nawet w rękach 30% zasilaczy o których tak wypisujesz.

Ty jak zwykle wracasz jak bumerang... Nudne to, już Ci kiedyś napisalem i w zasadzie g. wiesz na mój temat nadal i dalej próbujesz jak koń pod górę, na co i po co, nie wiem i wciąż mnie to g. obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj HX520 raczej sie nie grzeje chociaz 'grzanie' to pojecie wzgledne - pracuje cicho, wypluwa z siebie letnie lub lekko cieple powietrze kiedy zapuszcze orthosa na kilka godzin ale dla mnie moglby wydalac nawet i gorace - to zasilacz a zasilacze sie grzeja (...)

Albo to jakas fobia przed cieplem (...) Ja tam laske klade na to, obnizylem u siebie co moglem obnizyc i starczy. (...)

@CLAU dorzucił tu zagubiony zdrowy rozsądek. zgadzam się z nim.

 

takie moje spostrzeżenie na temat "przegrzewania" HX: pojawia się teraz coraz więcej budek z zasiłką na dole + zasysanko z zewnątrz i moim zdaniem HX właśnie w ten 'trend' się wpisuje. od wysysania z budy są normalne wentyle.

 

ja tak właśnie mam: HX w cooler-master CM-690. i HX może dopiero po ponad 10godzinach normalnej pracy wydmucha mi powietrze które zaklasyfikuje jako "jako-tako-mocniej-ciepłe"

 

co do ciszy HX i ichniego wentyla...: ja tu tylko sprzątam :) i się nie wypowiem.

/przynajmniej do czasu aż zamknę RAIDówke z 4x seagate w scythe quiet drive. problem w tym ze nie mam teraz 'na-zbyciu' 700-800zł bo i budę musiałbym zmienić :lol:

 

ps.zresztą czym jest ciepła obudowa HX wobec c2d E6750@3.4 z mugenem na 5V gdy po 10h normalnej pracy ma 45-50 na rdzeniach. na co też laskę... wiadomo co;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...