Skocz do zawartości
__Daniel__

Corsair Hx520w - Jak Się Grzeje?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poczytałem testy, opinie i to już prawie mój zasilacz.

Jeszcze pozostało małe ale - część ludzi pisze, że się grzeje.

Wiem, że to subiektywna ocena, ale miałem już kiedyś zasilacz co się mocno grzał.

A, że mój komp stoi pod biurkiem to ciepłe powietrze waliło mi prosto w twarz - zimą to może było do wytrzymania, ale nie latem...

Wdzięczy będę za jakąś pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poczytałem testy, opinie i to już prawie mój zasilacz.

Jeszcze pozostało małe ale - część ludzi pisze, że się grzeje.

Wiem, że to subiektywna ocena, ale miałem już kiedyś zasilacz co się mocno grzał.

A, że mój komp stoi pod biurkiem to ciepłe powietrze waliło mi prosto w twarz - zimą to może było do wytrzymania, ale nie latem...

Wdzięczy będę za jakąś pomoc.

Sam zasilacz pozostaje zimny! Ludzie piszą, że się grzeje, ponieważ mają słabo wentylowane obudowy! Zasilacz bardzo wolno kręci wentylem i sam nie jest w stanie wypchać gorącego powietrza z wnętrza obudowy. U mnie zasilacz nawet w największym stresie pozostaje letni tzn. powietrze przez niego oddawane ma może temp. ciała, ale za wietrzenie budy odpowiadają dwa wentyle 120mm skręcone na ok. 500rpm :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp się składa, będzie jakieś e8400 ( może q9300 ), 4 giga ramu, 2 dyski, dvd, może 9600gt

aktulanie mam jeden 12 wentyl wylotowy, jest miejsce na wciągajacy

czyli może styknie

dzięki

Edytowane przez __Daniel__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Corsair to chyba najlepszy wybor w tej cenie.

Cichy i wydajny. Co za roznica czy sie grzeje ;] Dobrze wywentylujesz bude i bedzie git. Bardziej i tak go nagrzeje gorace powietrze z grafy i proca niz samo obciazenie zasilacza...

 

Chcesz wydajnie i cicho zarazem chlodno to moze pomysl o tym ;]

http://www.directron.com/emd625awt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo tak BQ DP P7-Pro jest cichy, dodatkowo prawie wcale się nie grzeje, no i ten patent ze specjalnymi gniazdami do podłączenia wiatraków z regulacją obrotów, dodam do tego odpinane wszystkie kable porucz 24 pin i jest rewelacyjny zasilacz, niedawno miałem podobny dylemat i wybrałem właśnie BQ DP P7-Pro i na razie nie żałuje

 

nagrzewanie może być problemem bo cichy zasilacz kupuje się do cichego komputera a taki komputer zwykle mocno się nagrzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Chiefteca Big i miałem w nim dwie 120 na wyższych obrotach, jak 500 rpm ( Crystal@5V ) i siedział tam Corsair HX520. I przy moim sprzęcie potrfił być ciepły ( nie letni, nie gorący, po prostu ciepły, z 40*C gorna część obudowy PSU miała na pewno ). A do tego tuż nad tym PSU w tej obudowie jest 120. Także może kwestia sztuki, nie wiem, chodz ja i tak z tego Corsaira byłem b. zadowolony, bo był cichy, wystarczająco mocny w zasadzie na wszsytko, w razie moich niespodziewanych pomysłów. Ale mi się troszkę tam grzał. Zasilacz miło wspominam i zdecydowanie jest wart uwagi.

Z tym, że pojawiło się kilka innych PSU, i za nie dużo wyższą kase można mieć BQ DP P7 450W i ten zasilacz w moim osobistym odczuciu wbija tego Corsaira w ziemię. Ale to jest kwestia gustu i podejścia. Dodam w ramach tematu, że te BQ DP P7 się aż tak nie grzeją, po mimo jeszcze wolniejszego i krocie lepszego wentylatora.

 

Ale uważam też, że pakowanie zasilacza za 300, albo i więcej kasy do jakiejś śmiesznej obudowy wartej 100 itp mija się z celem. Chyba, że przejściowo. O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby buda za 200 i PSU za 200. No chyba, jak pisałem wyżej, że to tylko okres przejściowy.

 

W grzaniu się, chyba mało co dorówna Tagan'om U01. Takiemu Corsair'owi HX bardzo daleko do te grzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat bude mam za 250 :)

Tagany u01 doświadczyłem - kot bardzo lubił siedzieć na obudowie :)

Taka sprawa ( bo zaczynam rozważać tego bq ) ten bq ma 450w, corsair 520, a co jak coś za rok zmienie?

Starczy jeszcze troszkę mocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do dyskusji. W najbliższym czasie mam zamiar zakupić ten zasilacz. W mojej obudowie miejsce zasilacza jest na dole - w takim ułożeniu nie będzie się grzał? Pobiera powietrze bezpośrednio z otworów w podłodze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że zastanowić się ułamek sekundy to za długo i łatwiej postawić posta...

 

Skoro w każdej budzie, choćby super-hiper, zawsze będzie wyższa temp, niż poza budą. Więc skoro zasilacz ma brać powietrze z poza budy to ma się jeszcze bardziej grzać, niż jak bierze powietrze z budy? Jakoś tak nie przemyślane... Jedyne co, to będzie w nim więcej syfu, bo zazwyczaj na podłodze lubi zbierać się kurz itp. I wtedy zasysa to taki zasilacz. Jakis filtr mile widziany, ale spokojnie da się i bez tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to:

http://www.frazpc.pl/artykuly/555/Porownan...laczy/do/450PLN

coś pisze o piskach i terkocie w corsiarze - czy ktoś to potwierdzi? czy to pech egzemplarza?

Niestety musze potwierdzic - wentylator jest cichy ale lekko terkocze. Piskow nie slyszalem. Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba jestescie niezlymi pechowcami ;]

Ja juz kilka tych zasilek montowalem w roznych kompach i tylko jeden popiskiwal. Za to na wentyle ADDA nie mialem sie co uzalac.

Zastanawiam sie czy to terkotanie kwalifikuje sie na gware :-P Pogadam z ludzmi z zenfista i moze po swietach wysle, bo i tak plyta glowna musi do serwisu powedrowac, wiec tak czy owak bez kompa bede...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno niekiedy podlega gwarancji, jedno jest pewne - Adda kulkowa to beznadziejny wentylator. Przy wyciszonym sprzęcie strasznie kulki słychać :/ nie wiem jak jest z tym w HX, gdyż ja sprawdzałem ten zasilator na głośny sprzęcie, wiem natomiast, że S12II i VX450W mają dupne wentyle wmontowane.

Edytowane przez omgwtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@omgwtf chyba jesteś klonem Benito, że ciągle z uporem maniaka wypisujesz te brednie :D

 

Co do terkotania to potwierdzam, że występuje ono tylko jak wentyl jest "niedotarty", czyli zwykle po podłączeniu :wink: Po kilku dniach jak kompa używa się po kilka godzin dziennie ustępuje. Może wrócić jak komp będzie wyłączony przez dłuższą chwilę (tydzień) lub w pokoju będzie bardzo niska temperatura :) pzdr

 

A tak btw jeśli ta Adda kulkowa jest też montowana w HX'ach to niestety muszę potwierdzić pogłębiającą się u ciebie manię prześladowczą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@omgwtf chyba jesteś klonem Benito, że ciągle z uporem maniaka wypisujesz te brednie :D

 

Co do terkotania to potwierdzam, że występuje ono tylko jak wentyl jest "niedotarty", czyli zwykle po podłączeniu :wink: Po kilku dniach jak kompa używa się po kilka godzin dziennie ustępuje. Może wrócić jak komp będzie wyłączony przez dłuższą chwilę (tydzień) lub w pokoju będzie bardzo niska temperatura :) pzdr

 

A tak btw jeśli ta Adda kulkowa jest też montowana w HX'ach to niestety muszę potwierdzić pogłębiającą się u ciebie manię prześladowczą :lol:

Wyglada na to ze trafila mi sie wyjatkowo twarda sztuka bo od wakacji nie chce sie dotrzec <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do terkotania to potwierdzam, że występuje ono tylko jak wentyl jest "niedotarty", czyli zwykle po podłączeniu :wink: Po kilku dniach jak kompa używa się po kilka godzin dziennie ustępuje. Może wrócić jak komp będzie wyłączony przez dłuższą chwilę (tydzień) lub w pokoju będzie bardzo niska temperatura :) pzdr

Ja na tle tego, ile kroć miałem styczność z Corsair'ami się z tym nie zgodzę! Przyznam, że po jakimś czasie użytkowania następuje delikatna poprawa. Ale nadal te łożyska chodzą tragicznie i je słychać. Ale dla jednego to może być duża poprawa, dla drugiego mała.

Poza tym jakość tych wentylatorów jest taka słaba, że może się zdarzać takie rozrzuty jakościowe, że u jednych chodzi jak wyżej napisał kolega, a u innych może sie to jeszcze pogarszać.

 

Wątpię, żeby ktokolwiek uznał gwarancję z powodu pracy tego łożyska, bo te wentylatory tak chodzą i tyle. To jakby ktoś miał diesla i poszedł do salonu i powiedział, żeby go naprawili, albo coś, bo on klekocze... :)

 

Omgwtf:

A czemu tak, równie mocno nie najeżdżasz na wentylatory montowane w Chieftec'ach? Są przynajmniej tak samo gów....e, jak te Addy w Corsair'ach.

Każdy produkt ma jakieś wady i zalety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...