Skocz do zawartości
Pyrfee

Dell Xps M1530

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam sie do kupna tego laptopa, naczytalem sie troche po forach zagranicznych o nim ale chcialbym tez sie dowiedziec cos od swoich rodakow :)

Zastanawia mnie czemu ludzie nie polecaja tego notebooka ani tez nie ma o nim zadnego tematu, przeciez juz chwile jest na rynku. Patrzylem sie na ceny to tez nie sa zaporowe. Mysle, ze warto przyjrzec sie blizej temu laptopowi :)

Zapraszam osoby posiadajace owego xps'a do podzielenia sie z nami wrazeniami z uzytkowania tego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dlugoscia zycia na rynku to bym nie przesadzal, jakos na jesienie go "wrzucili", ale fakt ze jest wart swojej ceny. Dodatkowo na Allegro mozna go sobie ladnie skonfigrurowac do potrzeb. Jakosc zbudowania bardzo na plus, zawiasy moglyby byc troche sztywniejsze. Kultura pracy tez na plus, mimo obecnosci 86GT z DDR3 lapek jest cichy, raz na kilkanascie minut podmucha przez chwilke i znowu cisza. Podejrzewam ze z karta 84 jest totalnie bezglosny. Bardzo cichy naped zarowno podczas nagrywania jak i odtwarzania plyte. Swietna matryca, jasna i z dobrymi katami bocznymi, z gornymi juz gorzej, ale nadal w normie. Design jaki jest kazdy widzi, mi sie bardzo podoba, hard buttony na dotyk tez sie fajnie sprawdzaja. NAJCICHSZE przyciski touchpada jakie kiedykolwiek widzialem. Podoba mi sie tez pakiet dodatkow jaki jest w standardzie: pokrowiec na magnes w kolorze laptopa, sluchawki EP-630, skorzany segregator na dokumentacje i kazda plytke z softem, sciereczka do ekranu. No naprawde czuc klase premium ktora seria XPS niewatpliwie jest. Na razie czuje ze bedzie to drugi Asus W3 a to juz powinna byc wystarczajaca rekomendacja ;)

pozdrawiam

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz :)

Jak wiadomo xps m1530 ma do wyboru trzy matryce 1280x800, 1440x900 oraz 1680x1050. Zastanawiam sie nad dwoma ostatnimi. Czy ktos mial juz do czynienia z matryca 15.4" o rozdzielczosci 1680x1050 ? Pracuje 14-16h dziennie na lapku i nie wiem czy pracujac na tej rozdzielczosci nie bede musial przedwczesnie odwiedzic okuliste ;) Dowiedzialem sie tez, ze ta najlepsza matryca produkowana jest przez LG i Samsunga z tym, ze ta Samsunga posiada ziarnisty obraz :/ Nie wiem czy dalej produkuja xps'y z tymi felernymi Samsungami czy juz wszystko to LG...

 

MaSTHa212 posiadasz takiego lapka ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku to 1440x900 od LG, takze nie wypowiem sie czy z Samsungami jest cos nie halo. 1680x1050 to dla mnie ciut za duzo wlasnie z powodu wzroku (juz nosze okulary, a wolalbym uniknac noszenia denek od słoików ;) ). Ale z tego co czytalem to i tak wiekszosc to LG wiec no problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe OT: maSTHa212 czyżbyś zdradził Asus'a wreszcie :D :D??

 

A właśnie orientujecie się może czy kiedy bierzemy XPS bez modemu to mamy miejsce na kartę sim na płycie głównej. Na infolinii w NL raz mi mówią tak raz nie. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

F8 to bardzo dobry następca A8, ale nie W3.

W Warszawie są gdzieś dostępne do pomacania na żywo te XPS, a najlepiej w żeby była jeszcze mniejsza wersja bo muszę wreszcie porównać, wybrać i zamówić bo już 1,5 miecha poślizgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Blue City chyba jest sklep z laptopami i tam powinni miec, ale glowy nie dam.

Jest sklep i mają DELLe.

 

Jeśli chodzi o kupowanie laptopa od DELLa to polecam raczej www.dell.pl, ponieważ w innym wypadku gwarancja będzie realizowana przez sklep. Co znacznie wydłuża ewentualny czas naprawy. Ja kupiłem przez DELL Polska, mam 4 lata gwarancji (bussines next day) i jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś planuję zakup to polecam osobiście zadzwonić, a nie korzystać z konfiguratora na stronie. Ja dostałem prawie 35% zniżki na XPS M1330 (najlepsza możliwa konfiguracja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sklep i mają DELLe.

 

Jeśli chodzi o kupowanie laptopa od DELLa to polecam raczej www.dell.pl, ponieważ w innym wypadku gwarancja będzie realizowana przez sklep. Co znacznie wydłuża ewentualny czas naprawy. Ja kupiłem przez DELL Polska, mam 4 lata gwarancji (bussines next day) i jestem bardzo zadowolony. Jeśli ktoś planuję zakup to polecam osobiście zadzwonić, a nie korzystać z konfiguratora na stronie. Ja dostałem prawie 35% zniżki na XPS M1330 (najlepsza możliwa konfiguracja).

Wiadomo infolinia jest piękna co do cen. A co najważniejsze XPS w czerwonym kolorze nie trzeba kupować jako (RED) product :D

 

To wie ktoś coś na temat miejsca na sim jeśli biorę bez modemu. Mam 3 modemy i już nie widzi mi się jakoś płacić za następny. BTW będzie chciał ktoś może kupić od mnie jeden.

 

EDIT:

Oj tam każdy ma możliwość kupić na firmę. Teraz większość znajomych posiada jakieś małe firmy albo ktoś w rodzinne.

Edytowane przez kaluzaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna to obejsc, podajac naprzyklad dane firmy dobrego znajomego :) a co do obecnej lini xps to sa bardzo udane, sam bym sie na niego skusil (pasuje wreszcie zmienic wysluzonego inspirona) ale poczekam jeszcze chwilke na nowa platforme intelka i ddr3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie kazdy chce i nie kazdy ma mozliwosc zrobić przekręt także niektórym zostaje jednak kupowanie przez pośrednika. A propo Twojego Inspirona to mialem identyczny sprzet ze 3 lata temu i tez byl kawal solidnego lapka, mam nadzieje ze z XPSem bedzie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Della ale Vostro... czytalem troche tutaj wypowiedzi, procz tego ze dla della matryce produkuje Samsung i LG to jeszcze AON. Mysle ze dla lapkow wielkosci 15,4 idealna rozdzialka to 1440x990 ani nie mala ani nie duza. Kazdy Dell ceciach!e sie bardzo cicha praca oraz malo sie grzeje. Dodatkowym plusem sa baterie 9 komorowe, ktore przy najnowyszych prockach z serii T9000 pozwala pracowac okolo 6 godzin (pracujemy tylko w wordzie np. caly czas). Ja mam Vostro z prockiem T7500 to mi wystarcza na 5 godzin na tej baterii, przy korzystaniu z wifi spada do 4 godzin. Pozdrawiam.

 

---------------------------------

Reklamy i oferty Sprzedam jest w innym dziale. Poza tym przydałoby sie pisanie na temat, bo to topic o XPS-ach a nie Vostro.

maSTHa212

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie ale w necie jest wiele postów na temat piszczacych XPS'ach.

Wystarczy wrzucic "pitch XPS" w youtube a wyskoczy wideo z dzwiekiem jak taki XPS piszczy.

 

To piszczenie to chyba cecha powszechna w dobie C2D :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zadnego piszczenia nie odnotowalem, za to sporo ciszy ;) a w srodku wlasnie 86GT. Zycia na baterii jeszcze dokladnie nie sprawdzalem, ale mysle ze na 4 godziny spokojnie mozna liczyc bez wiekszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo xps m1530 ma do wyboru trzy matryce 1280x800, 1440x900 oraz 1680x1050. Zastanawiam sie nad dwoma ostatnimi. (...) Nie wiem czy dalej produkuja xps'y z tymi felernymi Samsungami czy juz wszystko to LG...

Ogólnie jest tak:

WSXGA+ 1680x1050 Panels

LG Philips LPLF300 - Dell P/N: XK309 - Size: 15.4" - Experience: Not Grainy

Samsung SEC3350 - Dell P/N: RW985 - Size: 15.4" - Experience: Grainy

 

WSXGA/WXGA+ 1440x900 Panels

AU Optronics AUO2077 - Dell P/N: GU429 - Size: 15.4" - Experience: Grainy

Samsung SEC3157 - Dell P/N: Unknown - Size: 15.4" - Experience: Some Grain

LG Philips LPLDF00 - Dell P/N: XP059 - Size: 15.4" - Experience: Not Grainy

 

Ale w topicu na Notebookcheck.pl o XPS m1530 jest info, że od 18.01 są montowane matryce 1440x900 tylko LG.

Nie ma żadnej informacji o matrycy 1680x1050.

 

Co do zakupów w dell.pl. nic nie szkodzi zadzwonić na infolinię i wyrazić chęć zakupu jako osoba fizyczna. Warto spróbować...

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj dostalem swojego xps'a :D

Napisze cos wiecej jak potestuje. Co mnie zaskoczylo to po instalacji sp1 dla visty system zobaczyl moje 4GB pamieci RAM :) Mowa o systemie 32 bitowym.

 

EDIT: ale niestety dalej potrafi tylko korzystac z 3.5GB ram :(

Edytowane przez Pyrfee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...