Skocz do zawartości
Nargil

Hp F300 Series [f370 Dokładniej] Jako Drukarka Lan'owa

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam ową drukarkę podłączoną do komputera z ubuntu 7.10 [mniejsza o to]. Drukarka ta została udostępniona w sieci. Problem w tym, że na komputerze z win98 nie mogę zainstalować sterownika. Sterownik dołączony na płycie woła o podłączenie urządzenia do USB. W zasadzie jak podłączę tą drukarkę bezpośrednio to mi ją wykryje. Problem w tym, że dodając drukarkę sieciową nie mam nigdzie do wyboru sterownika hp f300 series [albo nie widzę]. Na płycie niestety nie ma normalnego sterownika w postaci .inf + pliki. To hp dołączył jest niezgodne z instalatorem windows i można zainstalować jedynie przez instalator hp [który nie wykrywa drukarki w lan].

 

Spotkał się ktoś z normalnym .inf'owym sterownikiem do tych drukarek ? Albo wie gdzie szukać zainstalowanego sterownika, żeby wskazać go ręcznie ? [w c:\windows\inf nie ma; w c:\program files\hp\bla bla\blabla nie ma plików zgodnych z instalatorem windows]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dotychczas nie spotkałem się żeby HP nie dało userowi inf-a do drukarki.

Ale jak nie ma to zrób tak:

Zainstaluj ją lokalnie z podłączeniem i wykrywaniem.

a potem w konfiguracji portów drukarki przekieruj wydruki do portu LAN zamiast USB.

po przekierowaniu możesz odłączyć urządzenie od kompa win98 bo inaczej przejdzie w stan OFF line.

 

A tak na marginesie to Czy aby F370 w ogóle posiada stery do WIN98 na CD bo z tym to dziś już raczej krucho?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś z normalnym .inf'owym sterownikiem do tych drukarek ?

Albo wie gdzie szukać zainstalowanego sterownika, żeby wskazać go ręcznie ?

[w c:\windows\inf nie ma; w c:\program files\hp\bla bla\blabla nie ma plików zgodnych z instalatorem windows]

Chłopie skoro nie chcesz to nie rób tak jak ci napisałem poprzednio acz sposób to właściwy jest.

Jeśli chcesz szukać ZAINSTALOWANEGO jak napisałeś sterownika to go pierwej właśnie ZAINSTALUJ bo F370 samo się do W98 nie zainstaluje a juz tym bardziej jako VM. a jak już ręcznie chesz szukać sterów i inf-ów to może poszukiwania oqwe zapocznij od katalogu głównego na płycie CD. a nie w zasobach systemu -->c:\....itp;

Jak wcześniej napisałem sprawdź czy to ustroistwo w ogóle posiada Win98 Support Software bo jak mnie się wydawa to NIE_stety_NIE i kicha ci z tego całego gmerania wyjdzie.

Jeśli już mówimy o F370 to i tak po LANie ze skanera nijak nie skorzystasz - tylko z druku.

 

Czyli rob jak ci radzę albo wcale - pierwej sprawdź czy masz stery na CD dla WIN98 a to najlepiej się uda jak pozwolisz na próbę instalacji - instalator Ci powie czy w tak archaicznym (co nie znaczy złym) systemie może F370 działać. Potem o ile bedzie można wogóle zacząć jedziesz dalej z minimalną ilością składników do zainstalowania i na prośbę "podłącz sprzęt" dajesz "dalej teraz nie mogę podłączyć" i przeskakujesz całe to podłączanie i wykrywanie. w efekcie stery masz zainstalowane do WINDOWS/INF a to już wystarczy żeby dodać drukarkę normalnym "dodawaniem" ze wskazaniem na port sieciowy.

Jak chodzi o HP to oni ZAWSZE dawali na CD stery w postaci INF gotowe do użytku systemowego nawet w paczkach na WEBIE tak jest tyle że upakowane do jednego worka więc najpierw trza to rozpakować ręcznie a potem korzystać bez uruchamiania Instalatora i ładowania dod systemu całego tego ogromniastego softu, niestety do skanera nie spotkałem dotychczas sterów typu TWAIN i zawsze trza ładować ten dodatkowy SOFT od HP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: zainstalowałem sterownik klikając ze teraz nie mogę podłączyć do usb. Dlatego właśnie szukałem go w c:\windows\inf. Nie jestem idiotą, by myśleć, że znajde w windowsie z 98 roku sterowników do drukarki, która powstała w 2006+ [nie wiem kiedy dokładnie]

 

Po drugie: na płycie nie ma inf'ów. Tzn jakieś tam są, ale żaden nie jest rozpoznawany jako sterownik

 

Po trzecie: instalowałem już tą drukarkę na win98+usb i działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...zainstalowałem sterownik klikając ze teraz nie mogę podłączyć do usb. ....Nie jestem idiotą...inf...żaden nie jest rozpoznawany jako sterownik...instalowałem już tą drukarkę na win98+usb i działa

a) czyli że stery są w systemie !!!!

b) za idiotę nikogo nie uważam - ale tu piszą tacy co umią ino myszkować i klikować a jak napiszesz press any key to pytają który to jest - Sorka bez obrazy więc.

c) inf na CD nie pasuje - dziwary to dla mnie bo z hp nie było u mnie ??? !!! ????

d) skoro działa na W98+usb(w realu) to i na virtualu jako LAN powinno sie udac

No i właściwie nic wiecej nie mam do dodania chyba ze Ci zależy na wspólnym jakimś gmeraniu we wnętrzach to zapraszam na priva & mail & GG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...