Skocz do zawartości
aster

Tyrkanie podczas zapisu na Dysk Barracuda 4 80gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Heej mam pytanie jak dlugo masz juz ta barracude ? jaki nr firmwaru ma ? Czy dzwiek jaki z siebie wydaje to typowy dzwiek zapisu odczytu ?

A wiec tak kupilem Barracude w Czerwcu tamtego roku, nie byla uzywana przez ok 3 mce (zaraz jak ja kupilem to zgralem na nia wszystko co potrzebowalem i poszla tak jabkby do szafy) nastepnie odpalilem ja na innym "nowym" kompie i dzialala ona tam przez jakis miesiac ale bez trybu DMA ! (nie bylo nowego biosu do plyty glownej, bo wogole nie byla wykrywana w Biosie, ale XP ja wykrywal.

 

Teraz chodzi na jakiejs dobrej plycie wszystko chodzi, ale od kiedy uzywa trybu DMA (przynajmniej tak mi sie wydaje ze od wtedy) to wydaje takie tyrkotanie podczas zapisu, jest to takie standardowe tyrkotanie jak w starych dyskach np. Caviar itp.

 

Firmware to 3.75

 

 

Jeszcze jedno temperatura barracudy to 58st C LOL zleksza za duzo, ale nie chce mi sie dziurawic obudowy wiatrakami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra co prawda mam moja "problematyczna" basie z firmwarem 3.05 ale powiem tak po jakis 8 miesiacach ciaglego uzywania 24/7 zaczela klekotac i klekocze dalej znaczy dziala jak dysk (pod wzgledem dzwiekoow) z przed ery b4 :) wiec .. .

Ale u Ciebie temperatura jest baardzo dziwna co moglo by wskazywac na jakis problem z dyskiem (no chyba ze upchnoles dysk jakos miedzy fdd tak ze nie ma zadnego przewiewu ale lepiej to zmienic bo taka temperatura to juz katowanie dysku :) )

U mnie max temp na tym dysku to (na jednym 36 a na drugim 35) a teraz temp po 32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra co prawda mam moja "problematyczna" basie z firmwarem 3.05 ale powiem tak po jakis 8 miesiacach ciaglego uzywania 24/7 zaczela klekotac i klekocze dalej znaczy dziala jak dysk (pod wzgledem dzwiekoow)  z przed ery b4 :) wiec .. . 

Ale u Ciebie temperatura jest baardzo dziwna co moglo by wskazywac na jakis problem z dyskiem (no chyba ze upchnoles dysk jakos miedzy fdd tak ze nie ma zadnego przewiewu ale lepiej to zmienic bo taka temperatura to juz katowanie dysku :) )

U mnie max temp na tym dysku to (na jednym 36 a na drugim 35) a teraz temp po 32

Dysk ma taka temperature nawet gdy lezal na obudowie, moja diagnoza dysk jest zepsuty, czeka go serwis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lezal na obudowie i mial taka temp to na serwis gamonia :) musza wymienic ...

 

a co do trykania mam to od 7 miesiecy i dysk dziala jak dzialal wiec nie zawsze trykanie baski oznacza jej rychla smierc .. Mam nadzieje :)) ( ta baska trykajaca to 60GB firmware 3.05 pracuje juz od grudnia 2001 24/7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak lezal na obudowie i mial taka temp to na serwis gamonia  :) musza wymienic ... 

 

a co do trykania mam to od 7 miesiecy i dysk dziala jak dzialal wiec nie zawsze trykanie baski oznacza jej rychla smierc .. Mam nadzieje :))  ( ta baska trykajaca to 60GB firmware 3.05 pracuje juz od grudnia 2001 24/7)

Mi tyrka juz z 2 miesiace.

Gwarancje mam do 2005 roku wiec poczekam jeszcze pare miechow kiedy to barracud 4 nie beda mieli i mi dadza jakas nowa wersje :twisted:

 

Dzieki za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. baracudy są jednymi z najcichszych dysków twardych dostępnych na rynku i mój barak4 nie wykazuje zadnych objawów po pól roku pracy

po 2. charczy to mi tylko dysk Seagate taki 3 GB z Grudnia 1996 [tak zawsze]

po 3. ile masz gwarancji?

po 4. zdecydowanie oddaj na gwarancje [chyba ze masz 500 zeta na nowego :) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. baracudy są jednymi z najcichszych dysków twardych dostępnych na rynku i mój barak4 nie wykazuje zadnych objawów po pól roku pracy

po 2. charczy to mi tylko dysk Seagate taki 3 GB z Grudnia 1996 [tak zawsze]

po 3. ile masz gwarancji?

po 4. zdecydowanie oddaj na gwarancje [chyba ze masz 500 zeta na nowego :) ]

1. wiem o tym nic nowego...

3. wyzej pisalem do 2005 czerwiec

4. nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od jakeigoś czasu moja barakuda tez zaczela "halasowas" podczas zapisu/odczytu tak jak inne dyski, gdzies tak od 2 miechow i narazie chopdzi,

Dysk niejest i niebył przernoszony, temperatura to okolo 45 stopni, narazie czekam, jak zacznie sie cos pogarszac to nakupuje czystych plyt poprzegrywam co potrzebuje i biegne do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barak sie grzeje bo ma sporo izolacji, cos zacos chcesz zeby byl cichy to musi sie grzac.

np. u mnie BV lezy na spodzie a na niej wiatrak 80 na 7V i sie nie grzeje temp do 30 jak chodzi powyzej 12h to ma 32, przeciez wiadomo ze aby komp mogl caly czas chodzic to musi miec optymalne warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. baracudy są jednymi z najcichszych dysków twardych dostępnych na rynku i mój barak4 nie wykazuje zadnych objawów po pól roku pracy

po 2. charczy to mi tylko dysk Seagate taki 3 GB z Grudnia 1996 [tak zawsze]

po 3. ile masz gwarancji?

po 4. zdecydowanie oddaj na gwarancje [chyba ze masz 500 zeta na nowego :) ]

1. wiem o tym nic nowego...

3. wyzej pisalem do 2005 czerwiec

4. nie rozumiem

1 i 2 rozumiem. a co do 4 to jak ci nie przestanie charczyc to daj nan gwarancje. chyba ze masz 500 zeta na nowego jak ci siadnie i ci go nie przyjmna, w co watpie. a ty RS - 45*C. duzo. ja mam 29-32*C. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. baracudy są jednymi z najcichszych dysków twardych dostępnych na rynku i mój barak4 nie wykazuje zadnych objawów po pól roku pracy

po 2. charczy to mi tylko dysk Seagate taki 3 GB z Grudnia 1996 [tak zawsze]

po 3. ile masz gwarancji?

po 4. zdecydowanie oddaj na gwarancje [chyba ze masz 500 zeta na nowego :) ]

1. wiem o tym nic nowego...

3. wyzej pisalem do 2005 czerwiec

4. nie rozumiem

1 i 2 rozumiem. a co do 4 to jak ci nie przestanie charczyc to daj nan gwarancje. chyba ze masz 500 zeta na nowego jak ci siadnie i ci go nie przyjmna, w co watpie. a ty RS - 45*C. duzo. ja mam 29-32*C. pozdr

Wczesniej tez mialem kolo 30stopni, ale niewiem czemu od jakiegos czasu zaczol sie mocniej grzac i nawet niejestem pewny, czy od tegosamego momentu niezaczol halasowac, co by moglobyc powodem klopotow z lozyskami ... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...