Skocz do zawartości
LPKorn3324

Karta Kredytowa - Doradźcie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio stwierdziłem, że kupiłbym kilka rzeczy na ebayu, a tam jak doskonale wiemy główna forma płatności to paypal. Założyłem na nim konto no i utwierdziłem się w przekonaniu, że wymagana jest karta kredytowa do wszelkich transakcji. Niestety ja takowej nie posiadam, mam konto w mBanku z kartą płatniczą i tym sposobem muszę skołować kredytową. Niestety sam tego nie załatwię, ponieważ studiuję i nie pracuję, a więc stałych wpływów gotówki nie posiadam. Jednakże ostatnio ojciec założył konto w WBK i tak właśnie próbuję go nakręcić ta to by wziął kredytową i tutaj mam prośbe do was.

 

Czy ktoś z was posiada kartę kredytową w WBK? Póki co nie przeczytałem za wiele o nich (co jutro uczynię) ale czy możecie podzielić sie waszymi spostrzeżeniami? Pierwsze co mi sie narzuca to koszt tej inwestycji czyli wydanie karty, jakieś opłaty za nią, czy kwoty jaką będzie obciążana karta podlegają jakiemuś oprocentowaniu (zakładając, że kwotę jaką karta była by obciążana spłacałbym/pokrywał tak szybko jakby to było możliwe) ?

Do tego jak długo trwa wydanie takiej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo można robić z kartą płatnicza w BZWBK, nie potrzebujesz karty kredytowej.

 

z Visa Electron kupuję np gry na steamie [; lub wpłacam środki na konto w bwin

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok ale sprawa tutaj dotyczy bezpośrednio paypala, chyba? Mam na aukcji napisane 'płatność tylko przy pomocy paypala' no to muszę go mieć, a z kolei jak wchodzę na konto paypala i tam muszę go ustawić pod kartę to on wym aga karty KREDYTOWEJ. Dla pewności wprowadzałem dane swojej visy płatniczej i wywala, że jest źle bla bla bla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha czyli tak jak jest w tym newsie mam zadzwonić pod ten nr co jest tam podany, ustalić dzienny limit (jest jakiś standardowy? Czy sami ustalamy od razu? pytam bo mi w zasadzie więcej jak 200/250 zł nie potrzeba) i to wszystko? muszę coś podpisywać?

 

poza tym ciekawi mnie jak to działa w końcu jeżeli oni nie wiedzą czy mam stałe źródło dochodu to skąd mają pewność, że jestem wypłacalny? chyba, że to wiąże się ze środkami na koncie ? ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

MBank ma specjalne karty do płatności internetowych które symulują kartę kredytową a są dużo bezpieczniejsze. Możesz je ładować dokładnie taką kwotą jak chcesz przed płatnością.

Nie bierz sobie typowej karty kredytowej jeśli nie jesteś bardzo zdyscyplinowany. Łatwo się nią kupuje, gorzej potem jak się patrzy ile się wydało i trzeba to oddać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MBank ma specjalne karty do płatności internetowych które symulują kartę kredytową a są dużo bezpieczniejsze. Możesz je ładować dokładnie taką kwotą jak chcesz przed płatnością.

Nie bierz sobie typowej karty kredytowej jeśli nie jesteś bardzo zdyscyplinowany. Łatwo się nią kupuje, gorzej potem jak się patrzy ile się wydało i trzeba to oddać.

Tylko ze kupowanie ekarty sie mija z celem, skoro od poczatku marca mozna placic zwykla, darmowa Visa Electron online i podlaczyc ja do Paypala.

 

aha czyli tak jak jest w tym newsie mam zadzwonić pod ten nr co jest tam podany, ustalić dzienny limit (jest jakiś standardowy? Czy sami ustalamy od razu? pytam bo mi w zasadzie więcej jak 200/250 zł nie potrzeba) i to wszystko? muszę coś podpisywać?

Musisz zadzwonic, zeby wlaczyli Ci ta funkcje. Ustalasz limity od razu, nic nie trzeba podpisywac, zmiana limitow poki co tez tylko przez telefon (oczywiscie limity krajowe mozna zmieniac online, tak jak dotychczas). Karta jest aktywna od razu.

 

poza tym ciekawi mnie jak to działa w końcu jeżeli oni nie wiedzą czy mam stałe źródło dochodu to skąd mają pewność, że jestem wypłacalny? chyba, że to wiąże się ze środkami na koncie ? ...

To jest nadal karta debetowa, wiec aby transakcja zostala zrealizowana musisz miec srodki na koncie - w przeciwnym wypadku odrzuci transakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Tylko ze kupowanie ekarty sie mija z celem, skoro od poczatku marca mozna placic zwykla, darmowa Visa Electron online i podlaczyc ja do Paypala.

No w tej sytuacji owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Rowniez zwykla platnicza karta bzwbk wystarczy. Nie musi byc zadna kredytowa.

Jeśli zaś chodzi o BZWBK to mam od nich kartę debetową do konta w euro. Płaciłem nią normalnie w internecie już parę razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace platnosci karta przez internet (mbank).

Jakie sa prowizje przy platnosci w zagranicznych sklepach (ue, usa) ?

 

Zalozmy ze musze zaplacic za cos 10 dolarow lub euro.

Konto mam w zlotowkach.

Jakie sa koszta takiej operacji oprocz rownowartosci 10 dolarow lub euro w zlotowkach ?

 

Mowa o karcie debetowej w mbanku (ekonto - visa electron z delfinkiem ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jawor_-

Prowizji nie powinno być. Natomiast bank policzy Ci za przewalutowanie złotówek na euro/dolary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Jak policzy za przewalutowanie ? Kupowalem przez net multum razy, placi sie tylko taka kwote jaka widnieje w sklepie przy kasie. Oczywiscie po kursie banku.

**W przypadku transakcji bezgotówkowych i wypłat gotówki dokonanych za granicą w walucie innej niż waluta rozliczeniowa, mBank pobiera dodatkowo prowizję za przewalutowanie transakcji w wysokości do 2% wartości transakcji

Źródło

Edytowane przez Pigmej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Ale to nie pobiera bank, tylko ta firma bwin... to jest ich prowizja.

To swoją drogą. Czasami firma której się płaci pobiera czasami nie. Np. CentralWings zakosił mi opłatę 10e za płatność kartą, a z kolej jak płaciłem w sklepie internetowym to nie. Różnie.

W każdym razie bank obsługujący (wystawiający) kartę pobiera opłaty za przewalutowanie, gdy płacimy w innej walucie niż waluta konta do którego jest karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem na mLinie i sprawa wyglada tak:

 

jezeli placimy w walucie w ktorej rozliczane jest konto to nie placimy za taka operacje zadnej prowizji (w eKoncie rozliczanie jest w euro)

 

jezeli placimy w innej walucie (np. w dolarach) pobierana jest prowizja do 2% za przewalutowanie.

 

Nie ma minimalnego limitu kwoty jaka jest do zaplacenia.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok w zasadzie wszystko załatwiłem po za jednym - próbuje powiązać teraz tą vise z paypalem i niby obciążono ją kwotą ~6 zł, które zostaną mi zwrócone w chwili gdy : 'Sprawdź wyciąg z karty za 2-3 dni i znajdź czterocyfrowy kod PayPal odpowiadający obciążeniu.' - teraz powiedzcie mi co oznacza ta fraza 'wyciąg z karty'. To jest po prostu kolejna operacja jaką będę widział na koncie jak sie zaloguje w mbanku czy też musze mieć jakiś zupełnie osobny wydruk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

ok w zasadzie wszystko załatwiłem po za jednym - próbuje powiązać teraz tą vise z paypalem i niby obciążono ją kwotą ~6 zł, które zostaną mi zwrócone w chwili gdy : 'Sprawdź wyciąg z karty za 2-3 dni i znajdź czterocyfrowy kod PayPal odpowiadający obciążeniu.' - teraz powiedzcie mi co oznacza ta fraza 'wyciąg z karty'. To jest po prostu kolejna operacja jaką będę widział na koncie jak sie zaloguje w mbanku czy też musze mieć jakiś zupełnie osobny wydruk ?

Wyciąg z karty to nic innego jak historia transakcji tą kartą. W przypadku kart debetowych historia powiększa się o kolejną pozycję (np. zapłaciłeś za mleko w sklepie kartą) w ciągu max 3 dni. Zależnie od tego ile to zajmie firmie rozliczającej kartę i bankowi. Muszą sobie te dane przekazać, aczkolwiek środki zostaną zablokowane od razu.

W przypadku karty kredytowej historię czyli wyciąg otrzymujesz na koniec miesiąca rozliczeniowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co śmieszne 6.50 powinni zwrócić po tym jak ten kod się tam wpisze, jednak w moim przypadku 6.50 nie zostało zwrócone :|

 

na wyciągu widnieje:

Rodzaj transakcji		ZAKUP PRZY UŻYCIU KARTYMiejsce transakcji		xxxPAYPAL--*EXPUSExxxxxxxxxx, GBKwota oryginalna		-6,50 PLNKwota w walucie rozliczeniowej		-1,88 EUR

i jakoś nie zapowiada się by mi to paypal zwrócił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...